Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mettől meddig terjednek a...

Mettől meddig terjednek a transznemű diákok jogai Magyarországon? Mit tehet egy transznemű tanuló, mivel védekezhet stb. elsősorban általános és középiskolákban?

Figyelt kérdés

2013. szept. 22. 17:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ugyanolyan joguk van mint a többi embernek. Se több se kevesebb.
2013. szept. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%

Jobban teszi ha nem veri nagy dobra. Sok kellemetlen mutogatástól kímélheti meg magát. Az iskolában amúgy is keményen megy a kiközösítés, hát még ha valaki harmadik nemű. Mivel védekezhet? Az öklével vagy az eszével. Tőle függ.


De most komolyan ki az aki általános iskolás létére transznemű??????

2013. szept. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
98%

Utolsó: Nagyjából az összes transznemű az már általános iskolás korában is, mivel már így születnek.

Kérdező: Nem hiszem, hogy más jogok vonatkoznának rájuk, mint bárki másra, vagy itt arra gondolsz, hogy kihez fordulhatnak, ha sérelem éri őket?

2013. szept. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%
Illetve nem nagyjából, hanem az összes az.
2013. szept. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%

"De most komolyan ki az aki általános iskolás létére transznemű??????"


Hát én ismerek ilyet

és szerencsétlent ütik is rendesen.

Am meg miért lenne több joga vagy kevesebb? Mire gondolsz. Sztem egy hülye az ilyen ha ezzel kérkedik.

2013. szept. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
28%

"Nagyjából az összes transznemű az már általános iskolás korában is, mivel már így születnek."


Így születnek? Az én időmben a suliban egy sem volt! Most meg hirtelen elkezdtek megszületni? Szerintem a nevelés az oka.

2013. szept. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Na jó kösz az eddigi válaszokat. Nem arra gondoltam hogy ha én pl. kijelentem h transznemű vagyok jogom van-e kedvezményesen ebédet kapni, hanem mi van akkor, ha a biológiai nemem alapján akarnak feladatot kiróni rám. Akkor mit csináljak? "Ezegyszer kibirod", mondják, de elég megalázó és kellemetlen tud lenni. És én ezt nem nevezném egyenjogúságnak a nemtranszneműekkel.
2013. szept. 22. 19:46
 8/27 anonim ***** válasza:
96%
De mire gondolsz most konkrétan pl.? Ha mondjuk egy transznemű kisfiúnak mondják h focizzon? Az alsósoknál ha beállítják játszani a lányokhoz az lehet h nekik kellemetlen vagy ha kiállítják az sem jobb.
2013. szept. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem olyasmire gondolhat, hogy valamit cipelnie kell vagy ilyesmi. Bár nem tudom a kérdező melyik "variáció".
2013. szept. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is a cipekedés jutott először az eszembe, de nem értem, hogy egy transznemű ember miért bírna kevesebbet cipelni. Ilyen dolgokban szerintem ez csak kifogás lenne. Megjegyzem, nálunk gimiben a lányok is ugyan úgy cipelték a könyveket mikor a könyvtárat kellett kipakolni, bár az én osztályomban a lányok között sem volt igazán kisasszonykodás.


Lényeg a lányeg, attól, hogy ki milyen testben született minek érzi magát, attól még nem lesz teljesen tehetetlen és gyenge. Amúgy a fordítottja is igaz, ha eredetileg lány, de fiú nak érzi magát, attól még tényleg nem hal bele egy kis "női" munkába, mint mondjuk takarítással kacsolatos dolgok.


Ez csak az én véleményem, de szerintem minen épkézláb ember, nemtől és szexuális orientációtól függetlenül tanuljon meg ugyan úgy alap barkács munkákat elvégezni, mint főzni-takarítani.

2013. szept. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!