Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mettől meddig terjednek a...

Mettől meddig terjednek a transznemű diákok jogai Magyarországon? Mit tehet egy transznemű tanuló, mivel védekezhet stb. elsősorban általános és középiskolákban?

Figyelt kérdés

2013. szept. 22. 17:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen esetben hívd a Háttér társaság a Melegekért egyesületet, segítenek.
2013. szept. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

:)))Bárcsak cipekedni kéne! Én lennék a legboldogabb ember a földön:)

Najó a helyzet az, hogy alkalmi ruha kellene a szalagavatóra, és nem akarok szoknyát felvenni. Az ofőmmel meg nem tudom megértetni, hogy nem egyszerűen csak abban vagyok más hogy pl. nem szeretem a rapet vagy nem tetszik a huppirózsaszín. Ennyi

2013. szept. 23. 18:01
 13/27 anonim ***** válasza:
81%
Na és akkor most mi van, ha nem szoknyát veszel fel? Kötelezni nem tudnak rá. Ha úgy tetszik menj nadrágban.
2013. szept. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Épp ezaz hogy tudnak kötelezni! Az alkalmi ruhát varratjuk, ez egy egyenruha és minden lánynak szoknya kötelező. Az ofőm meg akkora egy vadállat hogy te is kevés lennél hozzá, Sárkányidomár. Sajnos:/ Ezekután el tudod képzelni, mennyi esélyem lenne, ha feltárnám az igazságot. De már nem akarom meghúzni magam és engedni a többiek akaratának, hanem élni az életemet úgy, ahogy szeretném. Ez itt a problem.
2013. szept. 24. 17:51
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Hmmm nem tudom, vannak-e eme esetben használható jogok, nem hiszem, hogy ilyen fejlett lenne a helyzet manapság hazánkban, bár nem vagyok képben, amikor én voltam iskolás, fogalmunk sem volt arról, hogy nemcsak két nem van (volt is elég alapos nemi identitászavarom, de elég jól átvészeltem s rájöttem, egyik dobozba sem illek. nekem egyszerű, mindössze androgün vagyok :)). Szerintem úgy kb. választhatsz aközött, hogy valamelyes botrányt csapsz és követeled a fiúk ruházatát, vagy pedig crossdressingnek fogod fel a lányegyenruhát. Nekem anno barackvirágszín szoknyám volt, aminél rosszabbat nehéz számomra elképzelni, de túléltem. Ilyen jelmeznek fogtam fel, ahogy az is volt, nem ott akartam önkifejezni, igaz, ez még életem kettes számú nemi identitászavara előtt történt, az ilyen "nem tudom, mi vagyok, de kit érdekel" fázisban. Valószínűleg "kényelemből" nem harcolnék egy ilyen esetben, csak a számomra fontosabbakban és tartósabbakban. Persze nem vagyunk egyformák, ami egyikünknek sajátos hozzáállással elviselhető, az a másikunknak lehet iszonyatosan zavaró... Nehéz ügy.
2013. szept. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Kései Sirató ***** válasza:
94%

Ez egy egyszeri alkalom, túlélhető.

Én először azt hittem, hogy az a kérdés lényege, hogy egy transznemű diák melyik WC-t használhatja? A fiú WC-t, vagy a lányt?

ÉS melyik öltözőt tesi óra előtt?

Ezek nálad nem jelentettek problémát?

2013. szept. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
17%

nem hiszem, hogy nagy problémát kelle, hogy jelentsen, ha most felveszed a szoknyát, mint a többi lány. ez csak egyszeri alkalom. :)


nem hallottam róla, hogy a transznemű diákoknak különböző jogai lennének, mint a többi diáknak. egy nem nyugati országban nehéz ezt elfogadni.

2013. szept. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
84%

ha lányként tekintettek rád eddig is, egyszerűbb ha felveszed a szoknyát. Nem fogják érteni miért és amit nem értenek az emberek arra ráfogják, hogy az illető "hisztis" "finnyás" "beképzelt" stb.

átéltem az eseted, bár nekem "csak" annyi testi hibám volt anno általános 8.ban, hogy semekkora mellem nem volt.

Most, egy női szabású feszes inget egy totál lapos, fiús testre felvenni elég érdekes. Győztem évekig takargatni hogy milyen félresikeredett vagyok, az öltöző külön beugrójában öltöztem egyedül stb.

aztán azt csináltam hogy 2 mérettel nagyobb inget rendeltem és mikor elérkezett az esemény, már nem tudtak mit csinálni :) azt mondtam hogy szerintem így vagányabb, hogy bő rajtam és kész.

De te is megteheted: ha ilyen erőszakos a tanár, hát egye f.ne azt a pénzt, megrendeled, aztán mégsem abba mész és kész. Beesel az utolsó pillanatban nadrágban, hát mit tud csinálni :)

2013. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
86%

Én a helyedben kikérném a véleményét az iskolapszichológusnak, vagy más módon jutnék alkalomhoz, h eszmét cseréljek egy "ingyen" pszichológushoz. Pl házi orvos el tud irányítani ilyen fajta ingyenes lehetőséghez. a pszichológus a vonatkozó jogokról is tud felvilágosítást adni, vagy ha kapásból nem, akkor köteles jogi szakembertől megérdeklődni.


Ez azért is jó lenen neked, mert nem egyféle esetben fogod tudni használni az infót.

2013. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Angelik@ ***** válasza:
0%

Szerintem ez téged is erősítene. Ha valóban transznemű vagy, akkor azt tudod te is, hogy amíg nem kezded el az "átalakulást" addig elkell sok mindent viselned. Munkahelyen megfelelni...stb

Sok önuralom és türelem, nem árt szoktatni magad ehhez.

Tanárnéni/tanárbácsi nem fog tudni mit kezdeni vele. Inkább maradjon a te titkod.:/

2013. okt. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!