Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mettől meddig terjednek a...

Mettől meddig terjednek a transznemű diákok jogai Magyarországon? Mit tehet egy transznemű tanuló, mivel védekezhet stb. elsősorban általános és középiskolákban?

Figyelt kérdés

2013. szept. 22. 17:27
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
A mai mezőnyben tényleg nem feltétlen butaság titkolózni ilyesmiben.
2013. okt. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
4%

A Magyar Népköztársaság Alkotmánya szerint elméletben a hátrányos megkülönböztetés egyéb alapján (ide értve az Ab. EU-konform értelmezése szerint az LMBT közösséghez való tartozást) tilos, valamint minden ember egyenjogú.


A gyakorlatban Magyarországon az vagy, amiről papírod van. Ugyanakkor, tudd, hogy a Vasfüggöny melyik oldalán vagyunk. Tehát lehet, hogy ha az igazgatónak megmutatod a papírodat, amelyben bizonyítva van a női/férfiúi léted (transzneműség gyermekekben és fiatalkorúakban egyértelmű diagnózisa), akkor van valami halvány esélyed arra, hogy néhány tanár tekintettel lesz rád.


Viszont készülj fel arra, hogy onnantól kezdve diáktársaid 99.9%-a, kiközösít, és a tanárok is szívózhatnak veled.


Tehát, hogyha a diszfóriádat el tudod nyomni annyira, hogy kibírd azokat a feladatokat, amelyet biológiai nemed alapján rád osztanak, akkor ne gyere elő. Mindig gondolj arra, hogy 18 éves korodtól szedhetsz hormont, és hogy egyszer gyönyörű nő/sármos férfi lesz belőled.

2013. nov. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
94%
Mivel védekezhet? Gumival.
2013. nov. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%
Gumival védekezni??? A gumibot a rendőröknek való!
2013. nov. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Én gyerekkorban az hittem transznemű vagyok.

Lányokkal játszottam.A fiús dolgok nem érdekeltek.

De később ahogy felnőttem rájöttem,hogy meleg vagyok,nem transznemű.


Hát nem kellemes érzés mikor olyat akarnak rádtukmálni,amit nem szeretsz.Én sem szerettem a focit,meg mikor cipekedni kellett.Nem azért,mert lusta volnék,csak nem éreztem jól magam a fiúk között.Kb olyankor nem nagyon tudtam beszélgetni senkivel.

Emlékszem osztálykiránduláson nem engedték,hogy a lányokkal egy szobában aludjak,akik a barátaim voltak,hanem egy olyan fiúval kellett,akivel sosem beszéltem.Gondolom attól féltek,hogy felcsinálom vmelyik lányt az éjszaka:DDDD

Igazából bennem később tudatosult,hogy meleg vagyok,nem transznemű.Csak én erre gondoltam először.Vannak férfias és nőies vonásaim,tulajdonságaim,de szerintem ez a heteróknál is így van.Csak nálunk nagyon beléjük nevelik ezeket a nemi sztereotípiákat.

Ismerek olyan heterót fiút is,aki pl nem szereti a focit,de olyan lányt is,akinek nagyon nem jön be a "csajos külső".

Igazából a a legrosszabb mikor olyat kell csinálnod,amit nem szeretsz.Nem testhezálló és rád erőltetik.


Tudod az az igazság,hogy a tanárokat marhára nem érdekli,hogy te hogyan érzed magad.Nekik csak a cuki összkép a fontos.Én sosem voltam híve ezeknek az egyenruháknak.Mivel az emberek mások.De szerintem lehet úgy is egységes vmi,hogy közben különböző.Pl egy stílus több verzióban.Látod,hogy harmónizálnak egymással,de van bennük eltérés.(Pl az egyik rövid,másik középhosszú,harmadik teljesen hosszú szoknya,negyedik nadrág,de egyfajta az alapstílusuk,az anyaguk,a színük.Egy egységet képeznek,de mégis mindenki választhat az egyéniségének megfelelően:)

2014. márc. 20. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Angelik@ ***** válasza:

Hát persze...a válaszom hasztalan, mert őszinte és nyers volt.:)

Aki nem jár ebben a cipőben és fogalma sincs mivel jár a transzneműség, az kérem ne okoskodjon ebben a kérdésben.

Más elfogadni valamit, meg benne élni!

A jogaidat nem fogod tudni érvényesíteni egy iskolában, a tanároknak a többi diákot is figyelembe kell venni. Márpedig ha "coming out"-ot választasz akkor lesz botrány, nem kicsi. Emiatt tanácsoltam azt, hogy inkább bírd ki ezt a kis időt még és aztán senki nem szólhat bele.

2014. márc. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
43%

A nemed egy ontológiai tény. Felléphetsz azzal a szubjektív igénynek, hogy a másik nemhez tartozol, de objektíve attól még maradsz ugyanolyan nemű. A jogaid pedig addig terjednek, ameddig mindenki másnak.

Gondoljuk már el, hogy mi lenne, ha az ellenkező nem öltözőit/mellékhelyiségeit látogathatná az, aki - állítása szerint - transznemű. Minden fiú hirtelen lánynak kezdené el vallani magát.

Szerencsére a többség igénye még felülírja az elszigetelt egyéni érdekeket.

2014. márc. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!