Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez szégyen szerinted?

Ez szégyen szerinted?

Figyelt kérdés

Régebben volt egy jól menő vállalkozásom 20 alkalmazottal 10 évig,de néhány éve teljesen tönkrement,mert egyszerűen megszűnt a vásárlói réteg az általam forgalmazott termékre.

Agyagilag is megviselt,mert egy olyan élet után,ahol mindenem megvolt,pár év alatt eljutottam oda,hogy biciklivel kellet járnom,mert nem volt benzinre pénzem.

Tovább nehezíti a dolgot,hogy elég nehezen alkalmazkodom másokhoz-legfeljebb akkor ha komoly anyagi haszon származik ebből-és amikor el mentem melózni az alkalmazotti viszony számomra pokol,és nem is jött össze hosszabb időre,mert mindig konfliktus,időnként verekedés lett a vége.

Végül az egyik piacon kibéreltem egy pavilont-fedett fa bódé-megtöltöttem árúval és eladóként dolgozom ott a saját boltomban.

Azóta már van több boltom is azon a soron,ismét sínen van az életem,gyorsan kitanultam ezt a dolgot is.

A kérdésem-

Amikor jönnek ismerősök,mert egy piacon ez elkerülhetetlen,akkor beszélek velük,de látom rajtuk,hogy lenézik ezt a dolgot,ezt a munkakört,ezt az életstílust.

Főleg úgy,hogy tudják,régen én ki voltam,öltönyben jártam,irodám volt,most meg a mellettem lévő boltban vietnámiak árulják a sálakat és pufikabátban állok ott a kasmír kabát helyett.

Én is érzem,hogy méltatlan ez a régi életem után,de ez van most.

Szégyen piacon dolgozni?

Te mit szólnál ha egy ismerősödet ott látnád dolgozni?



2013. okt. 6. 02:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legjobb barátom szülei piacoznak. Az apja a héten 6 napot dolgozik és minden nap hajnalban kel, későn fekszik. Ott van a piacon hidegben, melegben, esőben, szélben. Többre tartom az öreget, mint száz öltönyös fajankót...
2013. okt. 6. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs benne semmi szégyellni való, tisztességes, becsületes munka és te legalább megpróbálsz megélni ahelyett, hogy sajnáltatnád magad, vagy segélyre várnál. Én így ismeretlenül is tisztellek, amiért egy ilyen összeomlás után is talpra tudtál állni.

Nyilván nem lehet könnyű egy magasabb életszínvonal után, egy alacsonyabbon élni, de mást úgysem tehetsz és ahogy ki tudom venni, egész jól boldogulsz és ki tudja, talán egy idő múlva ismét belekezdhetsz egy vállalkozásba.

2013. okt. 6. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én is a padlón vagyok, sok sikeres év után.

Te már talpra álltál, aki lenéz, az hülye, ne foglalkozz velük.

Ők mégis mik? Az Atyaúristen, aki értékel, minősít másokat?


Én jelenleg BÁRHOL szeretnék dolgozni, műszaki diplomával, csak normális munka nincs! AKi lenéz, az is kerülhet szar helyzetbe, bárki, bármikor. Manapság semmi nem biztos.


Ügyes vagy, alkalmazkodó, és biztos lesz még más ötleted is, bár ez sem gáz, messze sem.

2013. okt. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozni sose szégyen. Az a szégyen, ha valaki nem csinál semmit, csak a segélyt várja.

Mit forgalmaztál korábban és mit árulsz most?

2013. okt. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 piriiiiii ***** válasza:
31%
Annyit azért én is belátok, hogy addig a pontig ügyes vagy (de csak gyakorlatias módon!), hogy valamennyire azért sikerült talpraállnod a történtek után.
2013. okt. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Miért lenne szégyen?

"Te mit szólnál ha egy ismerősödet ott látnád dolgozni?" Van 1 kedves ismerősöm,aki ott dolgozik.Mit szólok hozzá?Mikor meglátom ráköszönök,ha van időm néha beszélgetünk,és megyek tovább.Nem értem miért kellene bármit is éreznem ezzel kapcsolatban? Ő ezzel keresi a pénzt,és én ezt tiszteletben tartom.Ha elveszíteném a munkahelyem,és adódna 1 olyan lehetőség h menjek piacra,akkor simán mennék.A "drága" ismerőseidet meg sz*rd le.Nem azzal van a bajuk h ott dolgozol,hanem féltékenyek,h talpra tudtál állni.

Másrészt meg, ne is haragudj,de ásd el magad..."Én is érzem,hogy méltatlan ez a régi életem után" Miért? Az embereknek nem az határozza meg az értékét,hogy öltönyben vagy kabátban van...Többre becsülöm a kétkezi munkát,mint a sok öltönyös majmot,aki el van szállva magától,mert azt hiszi h ő alapította Rómát...hagyjuk már...

2013. okt. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

sajnos velem is ez történt...

öltönyben mászkáltam, meg elegáns ruhákban, volt egy belvárosi lakásom, nagyon jó helyen, luxusautókkal járkáltam, és volt mit a tejbe aprítani...most meg mi van...?

a számlákat sem tudom befizetni, máról holnapra élek, biciklivel járok én is meg gyalog, van h éhezek.

sajnos ide jutott ma magyarország!

2013. okt. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 piriiiiii ***** válasza:
67%
NE Magyarországot szapuld, hanem a benne élő tehetetlen, pesszimista embereket!!
2013. okt. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Tudod miért van ez?

"luxusautókkal mászkáltam"

Na pint ezért...Nem luxuscikkekre kellett volna költeni,hanem átlagos dolgokra.Nem szórni kell a pénzt,hanem elrakni,befektetni,hogy ha valami gubanc van,legyen mihez nyúlni.Csak a sok öltönyös emberke(tisztelet a kivételnek) bele se gondol,hogy valami rosszul sülhet el.Túlságosan el vannak szállva maguktól és csak a magamutogatás megy, ahelyett h reálisan gondolkoznának...

2013. okt. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
*pont
2013. okt. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!