Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közmunka szégyen?

Közmunka szégyen?

Figyelt kérdés
Amikor megtudták hogy elakarok menni utcát sepregetni vagyis közmunkára akkor szüleim,testvéreim fel voltak háborodva.Mindennek le hordtak engemet.Ilyesmikkel:Közmunka az cigoknak találták ki,közmunka az 8 ált. isk. vég.-nek való akkor meg minek tetted le az érettségit,nem azért tanultál sokat hogy utcát sepregessél,stb.Vannak ismerőseim akik közmunkások de azok rosszat mondtak közmunkáról.Múltkor is munka közben üdvözöltem őket és mindegyik elfordította a fejüket.Közmunka ennyire rossz,szégyen lenne?

2013. szept. 16. 14:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
A tények magukért beszélnek. Szerinted az embereknek minden vágya közmunkára menni?
2013. szept. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%

Sokan szégyennek tartják, hiszen azok végzik, akiknek még a 8 általános is alig van meg vagy valahol nagyon elcsúszott az életük stb. Nyilván ennél többre tart a családod.

Amúgy ha tanultabb vagy, akkor nem biztos, hogy be tudsz illeszkedni és talán a lelkesedésedtől függetlenül lehet, hogy azt fogod érezni, hogy nem passzolsz bele a csapatba. Más a témájuk, sokmindenről az elképzelésük, mint másoknak.

2013. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Haverom is közmunkán van. Valami füvet vágnak, meg bozótost. Vagyis inkább "vágnak", mert amit ők csinálnak az nem munka. Elheverésznek szépen, aztán nagy nehezen néha-néha csinálgatnak valamit, a pénzt pedig megkapják.
2013. szept. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
jobb, mintha otthon vernéd a faszod...
2013. szept. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
mondjuk talán az a legjobb,ha nem az állam pénzén élősködik senki,és akkor nem kell szégyenkezni,hogy utcát kell seperni,meg gallyat égetni,valami rühes kietlen árok mentén.
2013. szept. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akkor meg hiában jelentkezném közmunkára, akkor meg ottani emberek miatt nem fogom szeretni a közmunkát.
2013. szept. 16. 18:10
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

munka munka

semmi szégyen nincs benne.

aki ezt szégyellné, annak kisebbségi komplexusa, vagy súlyos önértékelési zavarja van.

ott ahol én vagyok, sok diplomás is van, a rendszer áldozatai, de legalább dolgoznak.

és senki sem szégyelli!!!

2013. szept. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
A közmunka nem szégyen, az a szégyen, hogy más munkahelyre már nem is akarnak elmenni az emberek. Itt a lapát támasztásért is pénzt kapnak, sőt a jegyző örül, ha egyáltalán megjelennek a munkaterületen. Van egy üzem is nálunk, de nincs jelentkező, mert ott van állandóan főnök, feladatok, szabályok stb. Sok embert elkényeztettek ezzel a közmunkával. Kicsit "dolgozik", letelik a szerződése, kipiheni magát, utána megint alkalmazzák.
2013. szept. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
Köszönöm azoknak, akik leértékeltek! Akkor ülj egész nap a gép előtt és verd a faszod! -.-"
2013. szept. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is: a közmunka nem csak sepregetés lehet.


En jelenlegi közmunkás vagyok egy megyei jogú város polgármesteri hivatalában. Irodai munkát végzek, ill összevissza kell járkálni, ki is az egyes intézményekbe, keresztbe kasul az épületekben.


Azert vagyok itt, mert ahol beugroskent dolgozom, oda még mindig nem jelentettek be. Nem szeretem csinálni mert az emberek bunkók velem, lekezelnek, tanulatlan parasztnak gondolnak. De kibírom, mert várom a jo lehetőséget. A bér 37 000, tehát ennyi pénzért valóban nem fogom magam agyonhajtani.

2013. szept. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!