Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek ez már 21 évesen...

Szerintetek ez már 21 évesen szégyen/gáz?

Figyelt kérdés
21 éves egyetemista vagyok és hát nem vetem meg az alkoholt. Persze nem rúgok be minden bulin, nem italozok minden másnap az egyetemen, de azért olykor-olykor, ha nagy buli van pl. nyitó buli, ilyesmi vagy valamilyen alkalmat ünnepelünk a barátokkal, barátnőkkel akkor bizony iszunk és sokszor be is rúgok, de nem vállalhatatlan leszek, csak szimpla részeg. Nem drogozom, nem fekszek le mindenkivel, mindig vigyázunk egymásra a barátnőimmel :-) Szerintetek mennyire fér bele, ha egy lány az egyetemen még mindig ilyen bulizós és nem csak egész nap magol és netezik? Sokan megbotránkoznak ezen? A szüleim tudják, hogy mi megy az egyetemen, anyukám szokta mondani, hogy mértékkel, de nem igazán szólnak ebbe bele.

2013. aug. 24. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Most bulizz, ne tiniként, és ne is 40 évesen (bár, ha jól esik, felőlem akkor is bulizhatsz). :)
2013. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Ha csak annyi van, amennyit leírtál, nem gáz...
2013. aug. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
A bulizás nem gond, de a részegség (pláne amikor nők isznak) gáz, ciki, undorító, szánalmas. Az ember (pláne egy nő) adjon magára ennyit legalább. Vélemény vége. 28 F
2013. aug. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem megy a tanulás rovására... akkor hajrá! Ha az egyetem végére érsz, már úgyse lesz rá lehetőséged.


Csak akkor "megbotránkoztató", ha ennek következtében folyton pózh-ra, pótvizsgára jársz és nem haladsz rendesen a tanulmányaiddal, nem haladsz úgy, mint bulizás nélkül haladhatnál.

2013. aug. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
5%
Mindig szégyen, ha egy nő részegre issza magát. Akkor is, ha semmi botrányosat nem csinál. Egyetemen sem kötelező az ivás. Te már nem mértékkel iszol, hanem mértéktelenül.
2013. aug. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak ennyi... :) Eleve rocker voltam régen, már eleve a koncerteken rám ragadt a sör :D Most már néha néha eljárok retro partykra, discoba, de ne úgy képzeljetek el minket, mint a szokásos discos lányokat, hogy pi**a szoknya, 4 kg vakolat, csücsöri száj és egyebek... :) Max vihogunk, néha nagy a szánk meg hülyülünk ittasan, de semmi balhé... :) Én is így vagyok vele, hogy inkább most éljem ki magam a bulizással, mint pl. feleségként....Egyébként minden vizsgám megvan, még két év alatt csak 2x volt olyan, hogy ne elsőre lett volna meg a tárgyam, szóval ilyen téren egyelőre nincs gondom. Hát, lehet, hogy valakinek undorító és szánalmas az ittas nő, majd lehet én is így fogom gondolni 5 év múlva, sose tudhatom...
2013. aug. 24. 22:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen nem. 21 évesen még nem mindenki felnőtt, mármint szellemileg. Egy idő után majd eljutsz addig, hogy jó társaságban pia nélkül (vagy mértékkel való ivással) is jól lehet bulizni.
2013. aug. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért van pár helyzet amiért gáznak tartom, de ezt szigorúan a saját csoporttársaimból kiindulva írom.

Engem nem zavar, ha valaki bulizik, a második év első félévét én is minden este részegedéssel töltöttem majdnem (jó társaságunk volt)... De ennek ellenére minden fontos órán ott ültem és figyeltem, ha kellett tanultam a buli helyett, ergo az mindig is bennem volt, hogy nekem a suli az első, csak ezután jön a szórakozás. Jól is ment a suli végig.

Azokat viszont nem tudom sajnálni, akik ezen életforma mellett panaszkodnak állandóan, hogy semmi nem jön össze nekik, megbuktak zh-n/vizsgán, mert nem voltak hajlandóak tanulni.

Azokat pedig rövid úton kiszórta a kemény mag a "segítő körből", akik ezzel visszaéltek. Mindenkivel előfordul, hogy rossz estéje volt, szakított, rosszul volt, bulizott, bármi, ami miatt másnap nem ment be suliba. Egy-egy ilyen helyzet után mindig van, aki kölcsön adja a jegyzeteit, de amikor ez rendszeressé válik (értem azt, mindennap rohadt betolni a képét az illető a suliba, mert másnapos) és mindig a nyakamra járnak, hogy adjam már oda, akkor volt olyan hogy igen is odaszóltam, hogy nekem is ugyanakkora energia kell reggel felkelni és bejönni, mint neki... szakadjon le rólam. Az ilyeneket nem bírom elviselni és lehet emiatt köcsögnek nevezni. :D


Egyébként 23 vagyok, végzős. Mostmár kicsit nyugodtabb az életvitelem, kinőttem ezt a pörgést. Majd egyszer te is lehiggadsz. :)

2013. aug. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekünk főiskolán volt egy közös rendszerünk, az edudoo.com, ahová facebook-on keresztül is bejelentkezhettél, és ott megosztottuk egymással az anyagot. Nem számított, ha csak le-, de fel soha nem töltött, hadd vigye, végülis mind el akarjuk végezni az egyetemet. Az embert láttuk a másikban, nem a k*csögöt, aki kihasznál minket.

Nekem is voltak olyan órák, amiket nem látogattam, de ha már az energiát nem, akkor a pénzt rászántam, és megvettem a kötelező irodalmat, amit a buli nélküli estéken olvasgattam. Minden vizsgám meglett, bár volt 1-2, ami nem elsőre - na és? Ha hülye voltam is, tanultam a hibámból. Mi is sokat buliztunk, ittunk, de a társaság többi tagja is hasonlóan tanult, mint én. Szóval nem hiszem, hogy gáz, inkább most éld ki magad, mint később, mondjuk gyerekkel a "nyakadon".

2013. aug. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Aspartia ***** válasza:
Én is elég gyakran ittam, amikor tanulni kellett, mert én ha iszok egy sört, utána nagyon jól fog az agyam, nem tudom miért. :D Alapjáraton nagyon ide-oda csaponganak a gondolataim, az egyik pillanatban még az otthoni teendőkön, a másikban meg már teljesen máson gondolkodom. A sör ezt "leviszi" és tudom koncentrálni.
2013. aug. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!