Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek hogy lehetnek...

Az emberek hogy lehetnek ennyire buták? Hogy várják el, hogy szerezzek tapasztalatot, ha sehova nem vesznek be?

Figyelt kérdés

Néztem munka után, és bármit néztem, felvételi követelmény: 1-2 éves minimum tapasztalat a szakmában...

-.-' Jó... De hogy szerezzek tapasztalatot, ha mindenhol ezt követelik? Azt nem írják le...

Miért ennyire buták az emberek? Nem gondolkodnak mielőtt megkövetelnek valamit?

Mintha azt mondanák egy lakatlan szigeten ahol csak 1 darab autó lenne, hogy "kapsz egy autót, ha megtanultál vezetni. De azt nem használhatod ami a szigeten van!" -.-'



2013. okt. 10. 19:24
1 2
 1/11 anonim válasza:

Nem írtad le:-hány éves vagy

-mi a szakmád

-mikor végezted a sulit

2013. okt. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy cégnél megüresedik egy hely, és szeretne felvenni valakit, akkor meg kell hirdetnie az állást, hogy ne csak olyanok dolgozhassanak valahol, akiket beprotezsálnak. Ez egy szép illúzió, meg minden, de úgy szokott lenni, hogy amikor felhívod őket, akkor valamiért már pont felvettek valakit, aki korábban jelentkezett...


Egyébként azért is, mert találnak munkatapasztalattal rendelkező embert bőven. Nem szívesen látnak minket Magyarországon, ellehetetlenítik idővel még jobban a megélhetés lehetőségét.

2013. okt. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

"ellehetetlenítik idővel még jobban a megélhetés lehetőségét"

Teljes mértékben igazad van!

2013. okt. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Velem is ez van. Akárhova jelentkezek, mindig gyakorlat, meg tapasztalat, meg hat ezer elvárás, meg követelmény, de amit nyújtanak, az meg olyan pitiáner, hogy az már röhelyes.
2013. okt. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnos a munkáltató és a munkavállaló érdekei nem azonosak. A munkáltató olyan munkaerőt akar, aki már úgymond bizonyított, aki tapasztaltabb, és ezáltal vélhetően jobb munkavégzésre képes. Ami persze nem mindig van így, de azért az esetek többségében igaz. Persze, hiszen amikor valakinek esélye sincs tapasztalatot szerezni, hogy tanulja ki a szakmája minden fortélyát? (Amiket iskolában nem tanítanak meg)

De a munkáltatónak nem az az érdeke, hogy jótékonykodjon a fiatalsággal. Sajnos marha nehéz pályakezdőként munkát találni, főleg ha az embernek nincs protekciója.

2013. okt. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezt minden pályakezdő munkakereső átéli :)

Nekem is mindig ezt mondogatták, hogy nincs tapasztalatom, persze, hogy nem volt, akkor fejeztem be a sulit.

De idővel találtam egy jó helyet, ahol értékelték a tudásomat és azt, hogy dolgozni szeretnék! És utólag örülök, hogy előtte elküldtek egy csomó helyről, mert így kerültem a legjobb helyre :)

2013. okt. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, ennyire buták. Vagy legalábbis kapzsik.

Három megoldás van:

1. Nem adod fel, és tovább keresel

2. Ingyen dolgozol valahol hogy tapasztalatot szerezz

3. Hazudsz a tapasztalatodról (hogy bejön vagy nem az már kérdéses)

2013. okt. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem is nagyon van szükségük az új munkaerőre

Ha égetően nagy szükségük lenne az új munkaerőre akkor felvennék a pályakezdőt is nem? :-)

2013. okt. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8: igen, ha nem lenne más jelentkező. Viszont ritka az olyan állás, amire ne lenne legalább 4-5 jelentkező. Menőbb állásoknál ez akár 100 fölötti szám is lehet. Az első, akiket kiszórnak, a pályakezdők lesznek.
2013. okt. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ismerős a helyzet... sajnos, ha nincs protekciód akkor nagyon nehéz, mert ma már a legrosszabb munkahelyre is csak hátszéllel lehet bekerülni.

Szerintem a személyes jelentkezéssel valamelyest javíthatsz az esélyeiden, mert akkor legalább biztosan beszélsz valakivel, akire jó benyomást tehetsz.

Úgy gondolom, hogy az e-mail-es jelentkezések többségére rá se néznek, hiszen lehet, hogy több száz pályázatról van szó.

Szerintem sokat számít a személyes benyomás, így én a helyedben mindenhová személyesen vinném az önéletrajzomat, ha nincs munkád, úgyis van rá időd.

2014. ápr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!