Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Adnál kölcsön lakótársnak...

Adnál kölcsön lakótársnak pénzt? H bújjak ki alóla?

Figyelt kérdés
nem ismerjük egymást olyan nagyon, egy kollégiumban lakunk és jóban vagyunk pár hónapja. Ma megkérdezte h van-e pénzem, mondtam igen, erre h külcsön tudnék-e adni neki 300 eurót, a hónap végén visszafizetné de most kell megvennie a repülőjegyet és nincs elég pénze..nagy hirtelen mondtam h lehet róla szó, de végig gondoltam és semmi kedvem. A barátomnak bármikor adok kölcsön és vissza is adja, a családtagok szintén, de neki nincs kedvem még szerződéssel se..gondolom megadná de akkor is túl nagy összeg. Most nem tudom mit találjak ki, h miért nem adok. Lehet h önzőnek tűnök mert megengedhetném de akkor is, egyszerűen nem fűlik hozzá a fogam
2013. okt. 11. 19:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%
Mindig csak annyi pénzt adj kölcsön, amennyit ha nem kapsz vissza, akkor tudod nélkülözni. Ezt egyszer valahol hallottam és nagyon megtetszett ez a filozófia :)
2013. okt. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Mondd meg, hogy ez akkora összeg, hogy egy gyakorlatilag vadidegennek nem tudod bevállalni. Nem kell semmit kitalálni. Ha megsértődik, az az ő baja.

Nekem egy szobatárstól nem lenne pofám ennyit kérni.

2013. okt. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
a hitetlenkedőknek, külföldön élek, és tanulok, mint ahogy az az euróból kiderült, és mivel a hetem felét a munkában másik felét az egyetemen töltöm, van nagyon sok spórolt pénzem, mint sejthetitek itt nem 500 forintos órabérért dolgozom. A kollégiumban azért lakom, mert szeretem h van sok lakótárs és még olcsó is, később jól fog jönni a spórolt pénz
2013. okt. 11. 23:44
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem rég voltam kint Olaszországban, és tudtommal az euró mostani árfolyama 300 Ft. És 300*300=90.000 FT. Nagyon nagylelkű vagy ha ennyit odaadsz neki... :-)De én nem tenném... Mond azt neki, hogy bocs, de mégis kell nekem a pénz, mivel valami közbe jött. Nem haragudhat meg azért, mert a saját pénzedet, magadra költöd.
2013. okt. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Számomra a pénz az a dolog amit soha senkinek kölcsön.
2013. okt. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"van nagyon sok spórolt pénzem, mint sejthetitek itt nem 500 forintos órabérért dolgozom."


Bocs, de ha te egy álruhás milliomos lennél a valóságban is,

akkor nem itt rinyálnál 300 Euróért!!

Ebből viszont az következik, hogy egy piti lúzer vagy!!

2013. okt. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nem fogom neked itt bizonygatni elég ha én tudom h van pénzem . A probléma nem a 300€n van,ennél többet is szó nélkül kölcsön adnék a tesómnak. Ismerősnek nem jó szívvel. Nevezhetsz pitinek olyan mindegy...


Megmondtam neki h nem tudok mégsem adni sajnálom. Nem tettem hozzá de úgy érezném h ez megmérgezné a kapcsolatunkat h menne a huzavona h mikor adja meg

2013. okt. 12. 20:59
 18/18 anonim ***** válasza:

"menne a huzavona h mikor adja meg"


...hát így megy ez két "milliomos" között.


(Tényleg egy piti alak vagy!)

2013. okt. 13. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!