Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Apám már most részeg. De...

Apám már most részeg. De mocsár részeg, menni alig bír. Fél 9-kor ébredtem, azt hittem akkor még józan lesz és tudok vele beszélni. De ugyan, mit is gondoltam?

Figyelt kérdés
Nem azzal van a baj, hogy iszik, hanem hogy nem tud mértéket tartani. Napi 1-2 pálinka, még azt is mondanám hogy egészséges, na de napi 1-1,5 liter??? Mert addig iszik amíg van, és sajnos van még....a két és fél literes üvegből alig hiányzik 2 dl szóval sokáig fog tartani a móka (még ma biztos és lehet holnap is). Nem tud mértéket tartani. Ő nem az a normális részeg hanem a legrosszabb fajta. Csak apró példák. Anyu nézte a tévét. Beült hozzá és morgott. Pont reklám volt és nem magyarul beszéltek a reklámban. Ez, felháborodottan, kikelve magából mondja hogy mi a jó isten, hát már a reklámok sem magyarok, hát hol élünk? Anyu mondja neki, jól van hagyd már rá, ne morogj. Erre jön azzal hogy mi csak kihasználjuk (????), meg hogy megy és felakasztja magát. Már most reggel, azt a mondatot hallottam tőle ahogy kiléptem a szobából hogy: Na, itt van már. Tegnap csukott ajtón keresztül hallottam hogy morog. Kimegyek, mondom neki hogy nem lehetne egy napot úgy végigélni hogy nem veszekszel Anyával? Hogy ő nem is veszekszik meg hogy csavarta volna ki inkább a nyakam mikor megszülettem meg ilyenek. Őrjítő!!! Alig bír menni, járni, beszélni. Csináltuk úgy Anyuval, mert a barátja hordja ide a pálinkát (együtt szedték a szilvát a kertünkből), hogy eldugtuk és kiadagoltuk neki. De ha már volt a fejében akkor jött a duma, hogy azt a szilvát ő szedte, meg a pálinka, pálinka, pálinka. Tegnap meguntam, kivittem neki a 2,5 litert, levágtam elé. Most az issza. Kötözködik, piszkál, ha nem szólunk hozzá, csak addig jön a politikával meg a családdal (van neki 3 gyereke az előző házasságából, de rossz a kapcsolatunk velük) hogy nem bírja ki az ember hogy ne szóljon vissza neki. Utána azzal jön hogy miért én ki vagyok, meg hogy ne magyarázzak, de nem bírom nézni ahogy Anyu már reggel 9-től eszi az ideget és muszáj visszaszólnom neki mert egyszerűen ép ésszel nem lehet felfogni. Ha normális megcsinál mindent, akkor nincs baj. Csak most, minden évben ilyenkor mikor lefő a pálinka és ihat. Persze ha józan és mondjuk neki hogy milyen undorító részeg volt, Ő részeg??? Ő biztos nem. Jah...csak menni nem bírt. Nem tanácsot akarok, mert erre nincs tanács, csak muszáj volt leírnom mert 1 héten 4 napot biztos be van nyalva. De úgy rendesen. Néha már azt érzem hogy utálom. Most így hogy legyen jó a napom? Ma is lett volna egy csomó dolgom, ablak pucolás, redőny mosás, de nem tudom csinálni, mert a szobájukban van, és ha bemegyek morog. Az meg furán nézne ki hogy csak az egyik ablak van megpucolva a másik nem. Szóval ez van. MókaMiki mókatára. Csak kiírtam magamból az ideget, hátha jobb lesz....de szerintem nem.
2013. okt. 12. 09:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hivd ki a surgossegit!
2013. okt. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Vedd fel videóra amikor csatak részeg. Tedd fel youtubre de ne nyilvánosan. Mutasd meg neki amikor józan, hogy hogy viselkedett. Aztán amikor megint azzal jön, hogy kitekerte volna a nyakad, akkor mond meg kiteszed publikusan és kiteszed a youtube címét a lakóhelyeden mindenhova, aztán éghet a pofája miatta.


De miért adtad oda neki a 2.5L pálinkát?


Esetleg tegyél bele altatót.

2013. okt. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azért adtam neki oda mert folyamatosan azt követelte Anyán. Simán hallottam a szobában ahogy azt mondja hogy pálinka. Pedig be volt csukva az ajtó is. Követelte, ha nem adtuk oda akkor jött a duma hogy a belevalót ő szedte, meg hogy ő görnyedt érte és hogy hülyének nézzük meg miegymás, persze mindez csak újabb vitát generált. Nincs itthon altató. Alszik ő magától, ma is fog, majd utána...ha felkel. Azt hiszem alaposan megmosom a fejét. Mert az már így nem mehet. Mert ha beiszik, rájön a mehetnék, köröz a faluban, elkapja a rendőr, megbüntetni, a másik meg hogy tudják itt az emberek hogy ki kicsoda, és csak éget...(jah és már megint kiabálnak, most hallottam, ebben a szent mp-ben.)
2013. okt. 12. 09:49
 4/17 A kérdező kommentje:
A videóra már én is gondoltam, igaz nem felrakni netre, csak magán célra....de most inkább kerülöm a társaságát, nem megyek ki, bár egyszer muszáj lesz, nem maradhatok örökké a szobában...De amúgy ha nem iszik, tényleg, áldott jó ember, olyanokat megcsinál és jól is csinálja, biciklit javít, megmetszi a fákat, a szőlőt, vakol, fest stb stb...de amikor iszik, mintha nem is ő lenne. Nem értem én ezt, így ki tud fordulni egy ember??
2013. okt. 12. 09:55
 5/17 anonim ***** válasza:

Tennék a pálinkájába hashajtót, hogy a wc-n üljön egy hétig.

Hátha megundorodik a pálinkától. Fokoznám a helyzetet, hogy olvastam valahol, hogy a pálinka cifrafosást okozhat.

2013. okt. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Most alszik, hála istennek....majd ha felkel. Addig is, kimegyek, felkutatom a dugi pálinkát, hogy mit csinálok vele nem tudom. Majd ha felkel, mondom Anyunak hogy üljünk le vele beszélgetni. Szerintem amúgy is cifrafosást kap mivel enni nem eszik, csak iszik. Na mindegy, majd elbeszélgetek vele ha józan, mert hiába mondom neki ha részeg, nem érti meg.
2013. okt. 12. 10:42
 7/17 anonim ***** válasza:

Apád egy beteges alkoholista, jobb ha beszéltek a háziorvosával hogy mi a teendő. Neki szanatóriumba lenne a helye ahol a mértéktartásra beszélik rá. Nem azt mondom hogy ne igyon, senkinek sem az én alkoholista nővéremnek sem mondom hogy ne igyon, csak tartson mértéket, igaz ő sem bírta rossz is a kapcsolatunk 1 éve nem is hallottam felőle, nem is érdekel, de lényegtelen. Apósom szintén ilyen néhány hétig én is az ő munkahelyén dolgozom mert új épületet csináltak és mi szereljük a villanyt meg a gépeket is együtt üzemeljük be az ottaniakkal és nem egyszer láttam hogy az apósom totál részegen bedől az egyik ajtón és úgy megy be a raktárba leltározni.

Meg ugye akárhányszor megyek a barátnőmékhez már az utca szélén lévő kocsma bejáratánál látom az apját hogy nem bír mozdulni és ott támasztja az ajtófélfát, mind ezt már délelőtt 10 órakor. Amúgy ő nem az a kötekedős fajta elég rendes részegen is, inkább csak ül és nézi a tv-t és nem reagál kb semmire tehát így a viselkedésével nincs baj, csak ugye a pénzüket elissza, meg ő maszekol is azzal a címszóval hogy segítsen a családján de a pénzt egyedül a kocsmába viszi és otthagyja, meg volt hogy a rendes fizetésének a felét is elitta 1 nap alatt a haverjaival és volt amikor én segítettem ki őket, de nem pénzzel csak mert féltem a barátnőmmel meg anyósommal együtt hogy úgy is az apóshoz kerül így én vásároltam be nekik. meg ha úgy volt a tüzelőt is én szereztem be. Persze ezeket vissza is kapom tőlük, ugyanúgy ha kell valami csak egy szavamba kerül és már hozzák, de egyszerűen oda pénzt nem szabad vinni. És hiába volt már ő is elvonókon meg szanatóriumokba nem hat rá. Megiszik 1 üveg sört nincs vele gond, de utána már hogy van benne alkohol na akkor egy kis pálinka, egy kis vodka, egy kis borocska és már csak üres sörös üvegeket, meg fél pálinkás üvegeket talál ott az ember mindenhol.

Ilyen embernek külsős segítség kell maximum, mást nem lehet. Meg ha eldurvul a helyzet jobban jártok ha néztek egy albérletet vagy a nagyszülőkhöz mentek, mert előbb utóbb robbanni fog a bomba, és nehogy az legyen a vége hogy már verni fog titeket, mert az ilyenekből kitelik sajnos, előbb utóbb biztos.

2013. okt. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az a durva amúgy hogy ha nincs itthon pia (nem szoktunk venni, még egy doboz sört sem) akkor nem követeli. Ha el is megy a kocsmába 2-3 naponta, megiszik 1 vagy 2 dl vörösbort és ennyi (többre nem is lenne pénze, mert anyu nem ad neki többet, csak amennyi kifutja). Csak ha van itthon, de akkor mint a gödény. Ez az állapot csak addig tart ameddig "pálinka szezon van", saját célra, csak úgy nem vesz soha piát és nem is követeli se a sört se a bort, tehát napi szinte nem kell venni neki. Verekedés meg miegymás kizárva, mivel ha kell én is megvédem magam és hát ő sincs olyan jó erőben. Szóval ezt kizártnak tartom.
2013. okt. 12. 12:32
 9/17 anonim ***** válasza:

Idióta alkoholista barmok. :(

Ha lehet, próbálj meg anyukáddal megszabadulni tőle, mert jobb úgy sem lesz. :(

Költözzetek el, kezdjetek új életet.

2013. okt. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
hülye f@s-z válaszadó..ha altatót tesz bele, akár megis ölheti...amúgy sajnálom a családod,rohadt ital ezt teszi az emberrel,én orvosi segítséget kérnék.mert rosszabra is fordulhat a dolog.
2013. okt. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!