Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Apám már most részeg. De...

Apám már most részeg. De mocsár részeg, menni alig bír. Fél 9-kor ébredtem, azt hittem akkor még józan lesz és tudok vele beszélni. De ugyan, mit is gondoltam?

Figyelt kérdés
Nem azzal van a baj, hogy iszik, hanem hogy nem tud mértéket tartani. Napi 1-2 pálinka, még azt is mondanám hogy egészséges, na de napi 1-1,5 liter??? Mert addig iszik amíg van, és sajnos van még....a két és fél literes üvegből alig hiányzik 2 dl szóval sokáig fog tartani a móka (még ma biztos és lehet holnap is). Nem tud mértéket tartani. Ő nem az a normális részeg hanem a legrosszabb fajta. Csak apró példák. Anyu nézte a tévét. Beült hozzá és morgott. Pont reklám volt és nem magyarul beszéltek a reklámban. Ez, felháborodottan, kikelve magából mondja hogy mi a jó isten, hát már a reklámok sem magyarok, hát hol élünk? Anyu mondja neki, jól van hagyd már rá, ne morogj. Erre jön azzal hogy mi csak kihasználjuk (????), meg hogy megy és felakasztja magát. Már most reggel, azt a mondatot hallottam tőle ahogy kiléptem a szobából hogy: Na, itt van már. Tegnap csukott ajtón keresztül hallottam hogy morog. Kimegyek, mondom neki hogy nem lehetne egy napot úgy végigélni hogy nem veszekszel Anyával? Hogy ő nem is veszekszik meg hogy csavarta volna ki inkább a nyakam mikor megszülettem meg ilyenek. Őrjítő!!! Alig bír menni, járni, beszélni. Csináltuk úgy Anyuval, mert a barátja hordja ide a pálinkát (együtt szedték a szilvát a kertünkből), hogy eldugtuk és kiadagoltuk neki. De ha már volt a fejében akkor jött a duma, hogy azt a szilvát ő szedte, meg a pálinka, pálinka, pálinka. Tegnap meguntam, kivittem neki a 2,5 litert, levágtam elé. Most az issza. Kötözködik, piszkál, ha nem szólunk hozzá, csak addig jön a politikával meg a családdal (van neki 3 gyereke az előző házasságából, de rossz a kapcsolatunk velük) hogy nem bírja ki az ember hogy ne szóljon vissza neki. Utána azzal jön hogy miért én ki vagyok, meg hogy ne magyarázzak, de nem bírom nézni ahogy Anyu már reggel 9-től eszi az ideget és muszáj visszaszólnom neki mert egyszerűen ép ésszel nem lehet felfogni. Ha normális megcsinál mindent, akkor nincs baj. Csak most, minden évben ilyenkor mikor lefő a pálinka és ihat. Persze ha józan és mondjuk neki hogy milyen undorító részeg volt, Ő részeg??? Ő biztos nem. Jah...csak menni nem bírt. Nem tanácsot akarok, mert erre nincs tanács, csak muszáj volt leírnom mert 1 héten 4 napot biztos be van nyalva. De úgy rendesen. Néha már azt érzem hogy utálom. Most így hogy legyen jó a napom? Ma is lett volna egy csomó dolgom, ablak pucolás, redőny mosás, de nem tudom csinálni, mert a szobájukban van, és ha bemegyek morog. Az meg furán nézne ki hogy csak az egyik ablak van megpucolva a másik nem. Szóval ez van. MókaMiki mókatára. Csak kiírtam magamból az ideget, hátha jobb lesz....de szerintem nem.
2013. okt. 12. 09:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Gyógyszert biztos nem raknék bele, még hashajtót sem, x fokos páleszba azért elég durva lenne. Egyszer csak elfogy az a r***dt pálinka, aztán megint békesség lesz. Köszi hogy elolvastátok a kis történetemet, jó volt kiírni magamból, jobban is vagyok. :)
2013. okt. 12. 22:05
 12/17 anonim ***** válasza:
mond meg neki,hogy ha neki az életcélja,csak tegye,de messze tőletek.mert ez nektek csak fájdalmat okoz,hogyígy viselkedik.Vagy belemegy az orvosi bennfekvős kezelésbe,amiért sztm kell fizetni.vagy abbhagyja magátol az ivást.Ellenkező esetben kirakjátok a pi....,sztm megér egy próbát.
2013. okt. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Most még nem akarom magam ezzel stresszelni, majd ha elfogy a pálinka ami kapott (a másikat eldugtunk azt nem adjuk neki oda). Azért csak akkor mert ha most elkezdem neki mondani a magamét, abból úgy is csak kiabálás lesz, aztán ha megint beiszik majd jön és felhánytorgatja nekem. Majd ha már nem lesz utánpótlás meg fogom neki mondani hogy egy alkoholista vén +!"!!%", elmagyarázom neki a dolgokat. De addig semmiképpen. :)
2013. okt. 13. 12:21
 14/17 anonim ***** válasza:
Miért nem borítod a wcbe az összes otthon lévő piát?
2013. dec. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Azért nem húztam le a piát a wc-n mert vagy eldugta és nem találtam, vagy ha lehúztam volna és utána megint beivott volna biztos h akkora balhét csapott volna hogy a hajam kihullik. De azóta több mint egy év telt el és egy kortyot sem ivott. :)))) Én elköltöztem otthonról, persze nem miatta, munka miatt, de semmi baj nincs hála égnek, minden a legnagyobb rendben. Köszönöm a tanácsokat. :)
2014. dec. 12. 17:37
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem is csodálom hogy piál, milyen asszony az aki elveszi a férje fizetését???
2015. febr. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Olyan kíváncsi lennék mi van Veletek? Ha elolvasod még, megírod?
2022. júl. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!