Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy lehetne ezt...

Szerintetek hogy lehetne ezt a "mai fiatalságot" megnevelni?

Figyelt kérdés

16 vagyok, nem arról van szó, hogy én vagyok a különb, csak bizony tapasztalok a korosztályomban olyat, amire apám megrázza a fejét és elmeséli, hogy az ő idejében ilyenekért őt rendesen elnáspángolták volna. És én is megrökönyödök néhány dolgon. Ennyire nem nevelnek a szülők? Mert hogy az iskola nem nevel, az tuti. Pedig szerintem annak is nevelni kéne, mert a gyere 9 hónapig majdnem minden hétköznap 6-8 órát minimum ott van. Szóval hol a hiba? A pénz esetleg? Elméletem: jó esetben apa, anya családiból, munkahelyről befolyt pénzel (vagy mindkettő vagy csak az egyik fél melózik) plusz van még ilyen, hogy lakásfenntartási meg gyermekvédelmi... Na szóval megvan a havi x fizu, ami vagy sok, és akkor a gyerek megkap mindent, el lesz kényeztetve, vagy átlagos a fizu, akkor a gyerek nem kap meg mindent és már enyhén lázad, vagy kevés, és akkor a gyerek semmit nem kap meg (itt most olyanra gondolok, hogy páwa öltözék, táblagép, xbox, plazma tv...) és a szülő rossz lesz és gyűlölni kell, ugyanígy ha van rá pénz, de a szülők nem akarják elrontani a gyereket. Szóval hogy a pénz az oka? Az, hogy van jól fizető állása az ősöknek vagy sem? Ez már félig politika...

Vagy a média a bűnös? A gyerek a sok szart nézi a tvben, azt látja, abból tanul, és hát mind tudjuk milyen műsorok szoktak menni néhol... Szóval hogy a média által létrehozott társadalmi elvárásoknak akar mindenki így megfelelni? Vagy megyünk a nyugat után? Vagy mi van már?

Az ésszerű válasz vagyis a legelső az lenne, hogy mert a szülők vagy szülő nem neveli. De ha nem neveli, minek neki? De mondjuk akkor is hiába neveli, ha a tvben meg az utcán olyat lát, olyan lesz és akkor mondom, fellázad a szülő ellen, ha nem ő irányíthat.

Szóval totál nem értem, hogy hogyan fajult idáig ez a korosztály. Mondanék pár példát: 3. óra (töri), osztálytársam 10 perccel becsengetés után bekopog, behívja a tanár, ennyit mondd a gyerek: bocs, elkéstem. A tanár egy nem túl szép pillantást vet rá, jogosan, mert 3 órára bemenni suliba, arról is késni..Maradt volna akkor inkább otthon.. Szóval nézi a tanár majd megkérdezi tőle, hogy megtudja-e indokolni, hogy miért késett. Erre a gyerek azt felelte, hogy: nem volt kedvem bejönni. Óóóóó bocs. Szóval ennyi. És hol tanulja ezt? Mégis mi az, hogy nem volt kedve bejönni?

Másik példa: egyel alattam járó lányok, tehát 9.esek lent az udvaron ordibálnak egymással. Közelebb mentem, mondom ne maradjak már le semmiről, erre olyanokat hallok, hogy "te szemét k***a megb**szattad magad az XY-nal" erre a másik "csak mert nem fért be a fa**a a szűk pi**dba". És ezt így 15 évesen..az iskolában..mindenki előtt..15 ÉVESEN!!

Akkor szerintem jogos a felháborodásom. És azon agyalok, hogy mit lehetne már szerencsétlenekkel csinálni. Ha most ilyenek, milyenek lesznek később? És ezeknek a kezében áll a gyerekem jövője? Ilyenek fogják az országot irányítani?

Jó persze van sok kivétel, bennük bízom, de komolyan már nem tudom, hogy mi kéne nekik. Mert a gyomrom kifordul némelyiktől.

Bocs, ha valakit megsértettem, de kinek nem inge ne vegye magára. Mondom, nekem is vannak hibáim, de ha ilyeneket csinálnék, azt hiszem otthon kapnék érte. Csak engem meg nem ilyenre neveltek. És ezért tisztelem a szüleimet, hogy képesek voltak normálisra nevelni, nem egy elfajzott r*banc lettem.

Ti mit tennétek a jobb állapot létrehozásának érdekében?


2013. okt. 20. 10:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Én 90%-ban a szülőket, 10%-ban a médiát okolom a mai állapotokért, de tenni nem lehet semmit. Te neveld majd a saját gyerekeidet olyanra, amilyennek a szüleid neveltek téged, én is ezt fogom tenni, mert többet nem tehetsz.

Az iskolához annyit szólnék, hogy ha a szülők otthon sem nevelik a gyereket, a tanár megszakadhat, akkor sem fog tudni tenni semmit.

2013. okt. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%

Teljesen jól állsz hozzá,tetszik a gondolkodás módod.

A legfontosabb,hogy mind erkölcsileg/morálisan légy tiszta.És igazán emberi,akik meg olyanok,amiket említettél..nem lesz semmi sem belőlük nagy korukra,ez is inspiráljon téged,hogy neked ne legyen ilyen sorsod.Kiállsz az elveidért,magadért.

2013. okt. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 TheHologram ***** válasza:
Ez van,tényleg nem lehet mit tenni. Én ilyenek miatt vesztettem el a barátaimat,akik valójában nem is voltak a barátaim,ha nem fogadták el,hogy nem értek ezekkel a dolgokkal egyet meg hogy az én életem nem az ivásról meg bulizásról szól. Ennyi,nem kell foglalkozni ezekkel a dolgokkal,csak meg kell maradni normálisnak,mert egyszer ez meg fog térülni az életben.;)
2013. okt. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Első sorban akkor is a szülő tisztje és felelőssége lenne nevelni a gyereket, de mikor az nevelni akarja a gyerek meg a tvben azt látja, hogy ilyen jó dolog van, meg olyan jó dolog, és hogy ettől majd nagyon menő lesz, és a szülő meg a nevelés miatt nem veszi meg neki (jogosan!) akkor gyűlölni fogja. Ha meg megveszi megint ugyanott van. Szóval a média mellet nagyon nehéz olyanra nevelni, hogy megértse, hogy miért nem kap meg valamit. Ez egy olyan ördögi kör lett vagy mi, amiből nem lehet kijönni. Ebben a társadalomban már úgy érzem, hogy nem lehet normálisra nevelni egy gyereket. Tényleg tisztelem, akinek ez mégis sikerült!
2013. okt. 20. 10:35
 5/23 A kérdező kommentje:
Hát hogy megtérül-e, azt nem tudom, mert ezért a felfogásért még jó fizu nem jár. Szóval a ha keményen harcolok majd az érettségiért és szakmáért még akkor sem túl jók az esélyeim, hiába látom jól, hogy milyen világban élek, De ez meg már más dolog...:)
2013. okt. 20. 10:37
 6/23 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem csak a szülőket kéne hibáztatni. Én sem olyan lettem, amilyennek neveltek, közben saját magam is formáltam különböző hatásokra. Ha valaki rossz társaságba kerül, és bent is akar maradni, na az egy ilyen erő, amire 180°-os fordulatot vehet a viselkedése.

A tanárok azért nem fegyelmeznek, mert már nem lehet! Régen megbecsülték a tanárokat a diákok, anyu is olyan történeteket mesél, ha most tennék ezeket a tanárok, konkrétan börtönbe kerülnének... Pedig szerintem nem lenne rossz most sem az akkori szigorúság. Van egy lány osztálytársam, akinek bármit mondanak a tanárok, azt támadásnak veszi, és visszatámad, beszólogat, a többiek nevetnek, én viszont mindig csak döbbenten nézek, hogy engedheti meg ezt magának...

Én arra vagyok kíváncsi, a mostani hülye viselkedésüket ki fogják-e nőni, ebben reménykedjünk.

2013. okt. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Apám is mesélte, hogy anno a szülők és a tanárok összedolgoztak, azaz, ha a gyerek nem viselkedett az iskolában akkor kapott egy pofont vagy körmöst, a tanár utána szólt a szülőnek és a gyerek még otthon is kapott. Kéne az a bizonyos 180 fokos fordulat nevelés terén és valami hatalmas szigor kéne, akkor talán menthetőek lennének.
2013. okt. 20. 10:43
 8/23 tetro ***** válasza:
100%

Minden egyes generáció szerint sokkal rosszabb a következő épp fiatal. Ha ez valóban így lenne, már réges régen anarchiába fulladt volna a világ. Persze változnak az értékrendek, más dolgok jönnek divatba, de ez csak felesleges okoskodás és végtelenül leegyszerűsítő... Ráadásul nagyon buta módon általánosítasz is.

Komolyan már 15évesen szexelnek? Volt idő amikor 12évesen már férjhez adták a lányokat...

2013. okt. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Ha te 16 éves vagy, akkor én 8740. És akkor már nem is annyira jópofa amit írsz, inkább viszolyogtató! :-(
2013. okt. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Na azért azt a kort se hasonlítsuk ehhez... és én úgy vallom, hogy amíg él a politika és az öltönyös gazfickók, addig nem lesz ebben a világban anarchia. Mert persze az államnak is jogot kellett adni mindenkinek mindenre, már a gyerek is beperelheti az anyját ha megüti. És persze, hogy él a jogával és elkanászodik. 12 évesen férjhez adni...-.- Azt sem sírom vissza..
2013. okt. 20. 10:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!