Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hazudik valaki erről?...

Miért hazudik valaki erről? Vagy csak simán nem emlékszik? Kicsit fura.

Figyelt kérdés

Van egy személy, akivel dumáltam és mondta, hogy hányban végzett gimiben. Mivel érdekelt, kicsit utánaszaglásztam a dolognak és furcsálltam, hogy egyik végzett tablón sem találtam abban az évben, amit mondott... (ilyen internetes szkennelt gyönyörűségek)


Aztán megnéztem a két évvel azelőtti tablókat is és azokon volt az egyiken. Kicsit meglepődtem. Miért hazudna valaki ilyenről? Vagy egyetlen nem emlékezett rá? Az meg még furább, mert azért erre szoktak emlékezni, mert esemény azért már amennyire egy ember életében.


Szerintetek? Amúgy nő, arra is gondoltam, hogy fitalítani akarta magát előttem, de az indoka sem lenne világos számomra, ha ez lenne. Új ember az életemben, igazából semmilyen még a viszonyom vele... és nem látszik öregnek.



2013. okt. 23. 18:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Tényleg fura lenne, ha nem emlékezne rá, mivel jó agya van, ahogy én tudom.
2013. okt. 23. 18:10
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én múltkor véletlenül rossz évet mondtam, hogy mikor végeztem főiskolán. Nem feltétlenül kell aljas szándékra gyanakodni. Főleg ha régen volt.
2013. okt. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Bő tíz éve volt, szerintem az annyira nem számít régennek. Főleg hogy még az öreg 83 éves nagypapám is tudja, hányban végzett, pedig az már jó 60 éve volt...
2013. okt. 23. 18:22
 4/12 anonim ***** válasza:
Én 29/L vagyok,és lövésem sincs,hányban végeztem az egyetemen,mivel baromira nem érdekel/nem érdekelt.max abból tudnék kiindulni,hogy 2004-ben mentünk ki barátnőimmel Görögországba,és akkor még egyetemre jártam.szar@ok bele,van ilyen,szerencsére nem oszt nem szoroz az életemben semmit :)
2013. okt. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem haragudtam meg rá meg semmi ilyesmi természetesen, de szerintem egy kicsit égne az arca, ha megmondanám neki, hogy figyi az két évvel azelőtt volt :))) Kicsit cinkes lenne
2013. okt. 23. 18:32
 6/12 A kérdező kommentje:
De aranyos :DD
2013. okt. 23. 18:34
 7/12 anonim ***** válasza:
Nos nőknél gyakran előfordul még manapság is, hogy fiatalítják magukat főként 30-40 éves kor körül! Ha két évvel később végzett, akkor nem 28 csak 26 éves. Ha minden évben egy-egy évet lecsal, akkor 40 éves korára már mondhatja, hogy csak 30! Bár én férfiként nem látom értelmét, de valamiért a nők hajlamosak erre!
2013. okt. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Két évvel korábban végzett mint amit mondott :D
2013. okt. 23. 18:44
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, az ember életében vannak olyan események, amikre élete végéig is emlékszik, de van olyan, amit már pár év múlva se tud megmondani pontosan, számolgatás nélkül. Ez nem attól van, mert az illető gyengeelméjű, hanem mert számára az az évszám nem fontos. 83 éves nagypapádnak ez számára biztos nagyon fontos, kitüntetett esemény volt, ezért emlékszik rá ennyire. Másnak meg nem az. Különösen ha valaki továbbtanul, általában nem olyan nagy fordulópont a gimis tanulmányok befejezése.

Bizonyára nagypapád életében is vannak szép számmal olyan események, amik dátumára legfeljebb csak hosszas gondolkodás után emlékszik vissza. Mert neki azok nem annyira jelentősek, hogy megjegyezze.Pedig 100%, hogy vannak olyan dolgok, amikre én tisztán emlékszem saját életemben, hogy mikor történt, más ember viszont talán csak nagyjából tudja behatárolni.


De nem értem, hogy ebből miért kell ekkora fene nagy ügyet csinálni?

2013. okt. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Két év nem olyan nagy eltérés, hogy feltétlenül átverési szándékra kellene gondolni.


Nem mindenki egyformán precíz, egyesek a születési dátumokat felejtek el, mások a házassági évfordulót, a névnapokat, az ünnepnapokat, a jelentős történelmi események dátumát, stb. stb.


A lényeg az, hogy nagyjából mindenki elfelejt valamit és mindenkinek az tűnik furcsábbnak, amit a másik felejt el.

2013. okt. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!