Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért hazudik nekem állandóan...

Miért hazudik nekem állandóan a barátnőm?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akivel amúgyis néha úgy érzem, hogy "versengünk", pedig nem így indult a kapcsolatunk, és én nem is szeretem az ilyet, mert az ilyen nem barátság. Az utóbbi időszakban észrevettem, hogy folyamatosan hazudik nekem, pedig mindenben meghallgatom, nem kérkedem a dolgaimmal, de mégis mintha irigy lenne...

Ő mindig is pasizós volt, szeretett volna már komoly kapcsolatot, de sosem jutottak el odáig a pasival.. (túl hamar megtörtént az aminek nem kellett volna). Pedig szebb mint én (egyesek szerint). Mikor nekem lett barátom, egyből láttam rajta, hogy irigyli, főleg, hogy azóta is együtt vagyunk. Kicsit ellenséges is volt a barátommal, pedig ő semmit nem ártott neki, meg is akarta volna ismerni, hiszen én is ismerem az ő barátait.

Ezután barátnőm folyton hazudott a suliban, a magánéletével kapcsolatban, pl állandóan azt hajtogatta, hogy neki nem kell pasi, közben meg állandóan új emberekkel beszélgetett fb-n, mindig randizott valakivel... A suliban mindig azt hazudta, hogy ő mennyit készült a vizsgára, jóval többet mint én, mégis mindig ketteseket kapott, míg én négyes-ötösöket. Aztán mikor rákérdeztem, hogyhogy nem sikerült annyira, az volt a válasza, hogy összekeverte amiket megtanult.

Én ezt a lányt annyira kiismertem, hogy szinte már minden alkalommal tudom, mikor hazudik és épp miben. Ha kötelező olvasmányról volt szó, ő érdekes módon mindig azt mondta, hogy előttem jár, utána meg a suliban kiderült, hogy épphogy csak elkezdte. Sokszor saját hazugságába futott bele.

Máskor azt hazudta facebookon, hogy még csak most ért haza, ezért nem válaszolt arra amit írtam, közben meg a facebook (este 8tól 11)ig folyamatosan kiírta, hogy elolvasta amiket írok...Szóval nem vagyok hülye. Persze mindig megmagyarázott mindent.

Múltkor vettem egy laptopot, amit egy hozzá értő, a szakmában 20 éve dolgozó férfi rendelt meg nekem 150ezerért, egy normálméretűt. Erre pár hónapra rá a barátnőm is vett egyet gyorsan, pedig elég szegények. Én pontosan tudtam, hogy milyen tulajdonságai vannak a laptopjának (ő erről nem tudott), de végig hazudott benne. (ő tudta, hogy nekem jó laptopom van) Nem nagyon értek hozzá, de ennyit talán megért mindenki, hogy:

- a processzorom nekem 2,2 Ghz, az övé 1,6 Ghz (de azt hazudta, hogy 1,77, később már majdnem annyi mint az enyém, stb...)

- az enyém 150ezer volt, az övé 60, ráadásul az övé kicsi méretű, mégis valahogy mindig azt próbálta megmagyarázni, hogy az övé jobb.

- egyszer webcameráztunk, és mondtam neki, hogy alig látom, olyan homályos (mondjuk ezt nem a webcam miatt, hanem mert a napon ült vele), és azt mondta hogy hát az enyém se jobb, kb ugyanolyan lehet az enyém is mint az övé..

- egyforma tulajdonságokkal rendelkezik az aksit illetően, ő mégis először azt mondta hogy neki 6 órát kibír töltő nélkül, másnap már azt mondta, hogy egy nap csak egyszer dugja be, míg én elmondtam, hogy nekem nem bír annyira sokat (2-3 órát).

A lényeg az, hogy gyorsan megvett bután egy laptopot, amiben sem cd/dvd író/olvasó nincs, linuxos volt (amit gyorsan le is cseréltetett win7-re, mert jaj ő nem tudta hogy a linux ilyen szar), olyan videókártyája van, ami nem játszik le mai játékokat, és szerintem annyi pénzért, amennyiért már egy jobb márkájút is vehetett volna (bár nem tudom melyik a jobb..). Én hiába adtam neki előtte tanácsokat, ő fogta magát és megvette az elsőt ami megtetszett (mondanom sem kell, hogy a külseje miatt...)

Kicsi hosszúra sikerült, de szerintetek miért hazudik ennyire nekem a "barátnőm"??? Pedig én sosem kérkedtem vele semmivel, mikor meglett a laptopom sem mutogattam, csak egyszer látta mikor nálam volt, ő meg egyből behozta suliba, meg áradozott róla, hogy ilyen meg olyan jó... Ami nekem jó, azt sosem dícséri, max úgy, hogy "jaj de trendin öltöztél, már olyan vagy mint én"... :S


2013. szept. 5. 09:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja meg pl a szobám elég nagy, de fogalmam sem volt hány négyzetméter, de mikor meglátta, egyből elkezdte mondani (komolyan, szinte minden nap erről beszélt), hogy ő neki az új házukban 20 négyzetméteres lesz a szobája.. Mikor beköltöztek, akkor már a csoporttársaknak azt mondta, hogy majdnem 25 XDD pedig képen is látszik, hogy kisebb mint az enyém... szóval egyértelmű, hogy miért tette:S Csak nem értem mire jó ez?
2013. szept. 5. 09:43
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyértelmű, hogy irigy a barátnőd, amit Te is észrevettél, csak megerősítést vársz az ittlévő emberektől is, hogy mégjobban dagadjon a melled!

"a processzorom nekem 2,2 Ghz, az övé 1,6 Ghz"

"gyorsan megvett bután egy laptopot, amiben sem cd/dvd író/olvasó nincs, linuxos volt"

Tipikus dedó. Téged is ugyanúgy érdekel,hogy a te cuccaid mennyivel jobbak az övénél, csak ezt még magadnak sem mered bevallani.

2013. szept. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ahogy olvaslak egyformák vagytok
2013. szept. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdésre válaszolva: Mert egy feltűnési viszketegségben szenvedő kis liba. Szüksége van rá, hogy Ő legyen a középpontban.


Nekem is van ilyen 'barátnőm', de sokat nem találkozok vele, mert mindig felkúrja az agyam (ugyanazokkal, amiket te mondtál). Vannak vonásai, amiket nagyon szeretek, de van, amitől a falnak megyek :D Ha mondom, hogy elmentem múlt héten moziba, ő rákontráz, hogy húúú, ő egy tök jó társasággal ment és hogy őt meghívták és húú, mennyire jó volt.


De ha a te barátnőd ennyire kikészít, inkább hanyagold a társaságát.

2013. szept. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy kialakult már egyfajta versengés köztünk, tehát az én részemről is, viszont próbálok nem eszerint élni.

Egyébként meg ez, hogy így összehasonlítgattam, tényleg már miatta volt, mert annyira csak mondta és mondta hogy jaj neki ennyi meg ennyi Ghz, meg (ahogy fent is írtam) neki már szinte jobb a gépe mint nekem, pedig szerintem csak feleakkora. És szerintem érthető, ha már így reagálok rá, mert minden mondatából süt a hazugság, amit nem értek. Én sosem kezdtem el hazudozni olyan dolgokban, amikben ő jobb volt, én meg kevésbé (pl volt időszak mikor én egy pasinak sem kellettem, mégse mondogattam azt, hogy nekem nem kell, vagy azt, hogy ő is csak a lúzereknek kell), volt amikor pasival veszett össze és én írtam a csávónak smst, hogy ne haragudjon rá, mert amúgy szereti, stb... csak ugye vissza sosem ezt kaptam xD Hanem mintha annak örülne, ha én mindenben szarabb lennék xD

Ja mint az, hogy ők Majka koncertre mentek, nálunk meg Fluor lépett fel, és meséltem neki, hogy jó volt (közben akkor épp szerettük Fluort :dd), ő meg azt mondta hogy jaj ő már lejárt lemez, most Majka a menő.. én meg inkább nem szóltam semmit. Mert tényleg dedó, pedig nem tizenévesek vagyunk...

2013. szept. 5. 10:03
 6/7 A kérdező kommentje:

Mostanában már hanyagolom, mert egyre kevésbé tudom elviselni, azok után főleg, hogy mennyi mindent tettem érte. (pl suliban elég sokat segítek neki)

Kicsit betett azzal (és meg is bántott), hogy amikor a barátom eljegyzett, és egy közös barátnőnk épp kérte, hogy mutassam meg a gyűrűm, ez a "barátnőm" pedig meg se akarta nézni, hanem közbevágott azzal, hogy épp milyen jó cuccokat vett magának... Én meg csak lestem, hogy ennyire nem tud örülni az én boldogságomnak? Persze utána azt kellet dicsérgetni, amiket megvett.

2013. szept. 5. 10:07
 7/7 anonim válasza:
100%

Sziaa.:)

Egyértelmű, hogy az írigység beszél a barátnődből. Próbál felvágni, ő maga is tudja, h Te szerencséssebb vagy. Az ilyen nem igazi barátnő, hanyagold a társaságát, keress olyan barátokat, akik veled eggyütt tudnak örülni a boldogságodnak.:) Gratulálok az eljegyzéshez, sok boldogságot! :)

2013. szept. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!