Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki tényleg öngyilkos akar...

Aki tényleg öngyilkos akar lenni, az nem beszél róla?

Figyelt kérdés
akik tényleg megtették, és belehaltak nem beszéltek elötte róla? milyenek általában a tettük elött?

2013. okt. 23. 22:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
hát tegyük fel te öngyilkos akarsz lenni . két variáció van : (már ha tényleg eldöntötted hogy te tényleg meg fogod tenni és most nem vágásról beszélek ) vagy szólsz mindenkinek hogy te az leszel és senki nem tud megállítani, VAGY csendben írsz egy levelet azoknak akik legközelebb állnak hozzád és csendben megteszed. azért nem szokták elmondani embereknek, mert y/x szinte biztos hogy nem fogja hagyni hogy te öngyilkos legyél .
2013. okt. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%
Ha nekem valami ezzel jönne még a kést is a kezébe adnám, ugyanis úgyse lesz öngyilkos csak fel akarja hívni magára a figyelmet.
2013. okt. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Általában nem beszél, és nem ír levelet.
2013. okt. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Kivéve a tizenéves korosztály, főleg egy bizonyos stílusirányzat követői. De érett felnőtt ember nem beszél róla.
2013. okt. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik haverom beszélt róla előtte hogy elege van már mindenből és felakasztja magát vagy felvágja az ereit, de eddig nem tette meg és mi hülyék amikor tényleg láttuk hogy idegileg odavan akkor is ugyanezt mondta de senki sem vette komolyan. Rá 3 nappal később jött a hír hogy bevitték a kórházba mert begyógyszerezte magát, amit túl élt persze de 2 hónapig a pszichiátrián élt, és nem sokkal később amikor kiengedték jó volt nála minden de utána 1 hónappal később megint ugyanazt csinálta, az összes neki felírt gyógyszerét bevette és jó sok pálinkát ivott rá, egy teli kád hideg vízbe hogy ha rosszul lesz és eszméletlen akkor biztonság kedvéért fulladjon meg ha nem sikerülne. És sajnos ez tényleg így történt írt is egy búcsú levelet amit a szülei csak jóval a temetése után találtak meg az is úgy elvolt rejtve hogy direkt találják meg minél később, és mindent leírt még azt is hogy direkt dugta el úgy a levelet, és már 1 hete próbálkozott vele csak nem merte meg minden. És azt is leírta hogy mit miért meg hogyan meg minden.

Aztán egyik rokonom is ugyanezt csinálta majdnem ő felakasztotta magát a padláson de ő csak 1 kis cetlit hagyott maga után a zsebébe amire az volt leírva hogy elege van mindenből és véget vet az életének és azt is odaírta hogy ne temessék el ne költsék erre a pénzt hanem égessék el és szórják szét valahol. Persze hamvasztották mert mégis csak ez volt a kérése, de nem szórták szét, hanem az urnát eltemették az apja sírjába.

Szóval van aki írja vagy mondja és van aki nem.

2013. okt. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló példája is mutatja, hogy aki beszél róla elötte, az általában nem gondolja komolyan, csak figyelmet szeretne. ezért nem is sikerült neki elsőre.

viszont aki nem beszél róla, az holtbiztos a dolgában és sikerrel is jár.

2013. okt. 23. 23:27
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Anyira nem könnyű ám kivitelezni az ilyesmit.


Alapvetően kétféle ember csinál ilyet, akinek tényleg nincs már semmi kilátása az életre, és az aki mentálisan nem okés.

Az utóbbi egy-két tisztább pillanatában igenis fog segítséget kérni, mert érzi hogy beteg, de időnként az agya nem funkcionál teljesen racionálisan. Ez is egy kémiai reakció, ha helyreáll az egyensúly, minden újra rendben lesz, és nem is érti hogyan láthatta annyira sötétnek a világot pár hete vagy éve. De ettől függetlenül a torz szemüvegen át nézve a világot egy hullámvölgy alján simán egy szó nélkül is kárt tehet magában. Az ilyen embert meg lehet és meg is kell menteni.


A másik típust csak megalázod vele ha lebeszéled. Vegyünk pl. valakit, aki biztosan tudja, hogy X év alatt szobanövénnyé fog leépülni, állandó fájdalmai lesznek. Ehelyett inkább elrendez mindent, és becsukja az ajtót méltósággal.



De igazából mindkettő beszél róla. Csak nem felétlen verbálisan.

Nem csak szavakkal lehet kommunikálni, de testtartással, arckifejezéssel, csöndességgel vagy épp túlzottan vidám, hangoskodó viselkedéssel, aktivitás hiányával...

2013. okt. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Butaság azt gondolni, hogy az soha nem beszél róla. Azt mondanánk ezzel, hogy aki beszél róla, az tuti, hogy nem tervezi. No de ha nem beszél róla, akkor lehetséges, hogy azért van, mert nem is tervezi, de lehet, hogy azért, mert tervezi... Magyarul soha nem jöhetsz rá, hogy valaki tervezi-e, komolyan gondolja-e. ... ez így nem igaz!
2013. okt. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem embere válogatja. Nekem pár ismerősöm akasztotta fel magát, nem volt semmi jel, sem búcsúlevél, egyik sikeres is volt. Volt gyengébb idegrendszerű és alkesz is.

Aki búcsúleveleket irkál vagy jeleket hagy, az szerintem segélykiáltásnak szánja, van, aki direkt úgy rendezi, hogy megtalálják időben.

Aki biztosra megy, annak sikerül is, pl. otthontól távol intézi, eltervezi. Lehet, hogy megváltozik a viselkedése, de nem tudatja konkrétan az öngyilkosságot, hogy mire készül. Pl. Ha elajándékozza a kedvenc dolgait és sok gyógyszer lenne otthon vagy kötelet vesz, akkor gyanakodnék.

2013. okt. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit tennék hozzá, hogy mire mész vele, ha tudod, hogy készül rá? Én nem egyszer beszéltem már róla, de volt, hogy nem beszéltem. Volt, hogy megsejtették és tagadtam, volt, hogy megsejtették, de nem tagadtam, vagy épp nem is mondták, hogy sejtik. Na és? Mire mennek vele? ;)
2013. okt. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!