Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi kell csinálnom ahoz hogy...

Twillight kérdése:

Mi kell csinálnom ahoz hogy nevet tudjak változtatni hova kell menem apropo a nevem ez lenne:soarin (szorin) és hány éves kortol lehet nevet változtatni?

Figyelt kérdés
Hogyan_lehet_nevet_változtatni(a_valóságban)
2013. okt. 24. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen oda, ahol kiállították a keresztleveledet, szerintem. A furcsa és provokatív vezetéknevűeknek ajánlanám ezt leginkább.

Őt is kérdezheted :-P:

[link]

2013. okt. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyen nevet (remelem) nem engedelyez a hatosag.
2013. okt. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Én nevet változtattam úgy két éve

A párommal nem is igazán emlékszünk pontosan mit is kellett csinálni, nem túl bonyolult a dolog.

Nálunk Kaposváron a városházára kellett menni, ahol volt egy folyosó végén a kanyarban valahol egy szoba, azt hiszem az az anyakönyvi hivatal. De ha nálatok bemész az önkormányzatra, ott pontosan el tudják mondani hova kell menned.

nekem összesen mindennel együtt olyan 15.000 forintba került a változtatás.

Tök egyszerű folyamat különben mindenhová pontosan elirányítanak. Csak drága:S

Annyi, hogy írnak neked egy kérvényt, amiben meg kell indokolnod a névváltoztatás okát, és a valaki majd elbírálja.("magyar állampolgár születési családi és utónevét - kérelmére - az anyakönyvi ügyekért felelős miniszter megváltoztathatja.")

2013. okt. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na és miért reméled,hogy nem engedi a "hatóság" neki? miért vagy ilyen rosszindulatú kis patkány? Ha neki egyszerűen ez tetszik...nem tudom,téged ez miben gátol,vagy sért.


-különben meg igen,városházára kell bemenni,és nagyjából 10ezer Ft,és megkell írásban indokolni miért szeretnéd,ezt a nevet.

2013. okt. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Zavar es kesz. Nem akarok tobb Dzsoki, meg Nintendo, meg Songoku, meg hasonlo neveket. Egyreszt van eleg nevunk, hasznaljuk/orrizuk meg azokat. Masreszt, meg majd amikor 10 ev mulva beadja a jelentkezeset egy allasra, es eleve be sem hivjak a neve miatti eloiteletek miatt, akkor majd o is banni fogja.
2013. okt. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kései Sirató ***** válasza:

EZ egy román név, vagy tévedek?

Anyakönyvvezetőhöz kell fordulnod névváltoztatási ügyekben. Én úgy tudom, hogy magyar nemzetiségűnek csak magyar nevet engedélyeznek.

2013. okt. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, nagykorúnak kell lenned, ellenkező esetben kell a szülők beleegyezése.

Viszont csak olyan nevet lehet választani, ami anyakönyvezhető (lista a neten). Amit te szeretnél, csak magyar helyesírással lenne engedélyezve (ha engedélyezik), vagyis Szorinnak lenne leírva. Hacsak valamelyik szülőd nem más nemzetiségű, mert akkor lehet külföldi név is (ha jól tudom)

2013. okt. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát mivel kettös állampolgár vagyok vagyis apám amerikai
2013. okt. 25. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!