Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek a gyerekem nem...

Mit tegyek a gyerekem nem akar tanulni?

Figyelt kérdés

2013. okt. 25. 06:32
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
16 F
2013. okt. 25. 15:50
 12/15 anonim ***** válasza:

Oké, hát ezzel nem lettünk sokkal előrébb. Mit mondott, miért nem érdekli a tanulás? Ti próbáljátok valamivel motiválni, ami eddig nem vezetett eredményre? Mióta áll fenn e a probléma? Esetleg belekerült egy olyan társaságba hol ciki okosnak lenni? Van valami olyan dolog, ami érdekli? Mi a hobbija?

Nézd, tényleg segíteni szeretnénk, de minden gyerek más és más, nem biztos hogy ami az egyik szülőnél bejött, az a másiknál is hatásos lehet. Mert akár mondhatnánk azt is, hogy tiltsd el a nettől, tévétől, okostelójától, de ha kiderül, hogy nincs tévéje, okostelója, a net se érdekli, akkor nem lettél sokkal előrébb.

2013. okt. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A legideálisabb az lenne, ha sikerülne vele megszerettetni a tanulást. Vagy legalább is felkelteni az érdeklődését némely tantárgy iránt. Ez persze a tanártól, iskolától is függ sajnos, és ezt elérni a legnehezebb.

Nem írtál egy szót sem arról, hogy a gyermek milyen, ezért végigveszem az összes eshetőséget.

A legideálisabb eset, amint írtam, amikor valamilyen módon meg lehet vele szerettetni a tantárgyakat, vagy legalábbis egy részét, mert ugye amit szeret a gyerek, azzal szívesebben foglalkozik, könnyebben és nagyobb kedvvel tanulja.

Ha megszerettetni nem sikerül, akkor is mindenképpen meg kell vele értetni, hogy az ő életéről van szó, az ő jövője múlik azon, hogy tanul-e. (Azért jó lenne, ha arról is adnál némi információt, hogy mennyire súlyos a helyzet? Mennyire nem tanul? Milyen iskolába jár, mi akar lenni, és milyen tanuló?)

Ha lehetséges, a motiválásra mindig a pozitív motiváció elvét alkalmazzuk! A tiltás túlzott alkalmazása könnyen a visszájára sülhet el, arról nem is beszélve, hogy könnyen megutáltathatja a gyerekkel a tanulást. Ez meg ugye nem cél. Hiába kap a drákói szigor hatására 1 jeggyel jobbat, ha közben még a továbbtanulástól is elmegy a kedve, és inkább mihelyett betölti a 18-at, abbahagyja a tanulást.

Testi fenyítést meg tényleg csak a legindokoltabb esetben alkalmazz! Persze, ismerem én is a nagy öregek sztorijait, hogy "bezzeg az én apám hogy megvert, ha nem tanultam rendesen, az volt ám a módszer! Mellette mindig szorgalmasan tanultam!" - Csak ezeket a sztorikat sosem folytatják, hogy miután kikerültek a szülők fenyegető kezei alól, rögvest felhagytak minden tanulással.

2013. okt. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Alkalmazz lelki terrort. Vonj meg tőle dolgokat. Te vagy a szülő, te eteted, a te házadban lakik. Ne szidd le ha rossz jegyet kap, csak mondd meg neki, hogy ha majd kellesz neki kölcsön, mert nincs munkája, nem fogsz adni.
2013. okt. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ha kicsit együttműködőbb lennél a válaszolókkal, könnyebb lenne megoldást találni a problémádra. Rengeteg segítőkész ember van itt, de ha te még a legalapvetőbb dolgokat se vagy hajlandó elárulni, akkor sajnos mi végképp nem tudunk segíteni.
2013. okt. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!