Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lopják a gyerekeket! Mit...

Lopják a gyerekeket! Mit tegyek, ha követnek? Vagy elrabolnak?

Figyelt kérdés

a környéken,a szomszéd falucsnkában,és a városban,jár egy fehér kombi,amiben 2 férfi,és egy nő ül.Édességet osztogatnak a gyerekeknek(mármint úgy,hogy figyelik,követik a gyerekeket,főleg a 5-11 éveseket,hogy gyere ingyen kóstoló,kalács,cukorka stb...)Egy közeli városban,(szintén a fehér kombi)elloptak egy 5 éves gyereket,a játszótérről,mivel a szülei panelban laktak,és a játszótér ott volt elttük,a gyerek lement játszani,és ezt várták a lopók,az anyuka nem figyelt a gyerekre(szerintem ő is hibás!)és hopp elcsalták a gyereket elvitték,és kioperálták az egyik veséjét,(nem tudtam,hogy ezt is csinálják...)és később,5 napra(egy hét)-re rá visszatették ugyan oda,ahonnan elvitték.(egy veséje volt a gyereknek)gondolom ez a fekete kereskedelem megy végre... :S eladják a szerbeket jó pénzért...Szerencse,hogy nem halt meg a gyerek...

Ma már mindenki erről az esetről beszél,ami a napokban történt...A rendőrök keresik a kombit...Ha látom,hogy követnek az utcán,vagy egy autó,illetve csalogatnak,akkor mit tegyek?(ez az eset SZERBIÁBAN van,vagyis Vajdaságbam...Én itt születtem,itt lakom,és ez egy nem nagy város,majdnem,hogy falu...Már többen látták a Fehér kombit)



2013. nov. 8. 18:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
66%
Magyarprszágon azért nem olyan gyakori,vagy ki tudja...Van nekünk egy médiatörvényünk, úgyhogy lehet, történik sűrűbben, csak nem tájékoztatják róla a jónépet.
2013. nov. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyet főbe kéne lőni! Hogy rohadnának meg! Volt olyan hogy engem is követett kocsi mikor még kisebb voltam, de anyámmal találkoztam, akkor gázt adott és elment. Az ilyet nem lehet valahogy csalival kifigyelni és elkapni? Nem tudom, csaligyereket és rendőröket. Vagy az ilyenekkel nem is foglalkoznak?
2013. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
előzőnek: a rendőrök az autósokra vannak ráállva, h minél több bírságot tudjanak beszedni.. kb ennyi
2013. nov. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Van telefonod? Te hány éves vagy? Hogyha anyukád/apukád/felnőtt ismerősöd nem dolgozik, amikor külön órára mész, akkor legyen a kezedben a telefonod, bekapcsolt állapotban, a felnőtt rokon/ismerős nevével legfelül, hogy csak egy gombot kelljen megnyomnod a híváshoz. Hogyha látod, hogy követnek, akkor hív fel azonnal, és mondd, hogy jöjjön el érted. Addig meg figyeld meg, hogy hol laknak idősek, akik megbízhatóak, és kérd meg, hogy engedjenek be (elég hogyha csak a kapun belülre). Hogyha meg (ne adj isten) elrabolnának, vagy úgy látod, hogy tutira téged követnek, és már nem tudsz telefonálni, akkor fogd, és hívd fel anyukádnak, és mondd el a kocsi rendszámát. Legalább azt. Aztán fuss, minél közelebb a kerítésekhez (ne az út szélén, mert ott csak kihajolnak, és berántanak).
2013. nov. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
33%

istenem... ez az egesz egy nagy kamu (un. "hoax", varosi legenda), ami mar legalabb 15 eve kering kulonbozo valtozatokban a neten, kb a vilag minden orszagaban, es sajnos sok egyszeru ember van, aki el is hiszi. Az pedig, hogy a bulvarujsagok is atveszik, szegyen-gyalazat. Nem lenne meglepo, ha a kormany terjesztene ezeket a hulyesegeket, hogy elterelje a figyelmet a valos problemakrol.


Gondolkozz egy kicsit... 1. ki az a hulye, aki az elrabolt gyereket visszaviszi a szuleinek? 2. mar evek ota van beultetheto muvese, kinek kell egy vese? akkor mar nem inkabb szivet, majat stb vennenek ki? 3. miert nincs egyetlen megerositett, lefenykepezett eset sem? minden "hir" csak olyan formaban van, hogy "egy ismerosom nagybatyjanak a horcsogenek az allatorvosanak az unokaoccse ismert valakit, aki igy jart".


nehany oldal a hoax-rol:

[link]

[link]


Persze van emberrablas, van feketepiac, kihalt helyeken nem ajanlatos jarni, stb; de ez a hir ilyen formaban nem igaz, es sosem volt az.

2013. nov. 29. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Ebből annyi volt igaz, hogy egy kis faluban megszólítottak egy gyereket... aztán megindult a pletyka, megszületett a 'legenda' és már hullákról mentek a hírek, miközben nem történt semmi...
2013. dec. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, te hány éves vagy, hogy hiszel az ilyen rémmesékben? Mert persze, óvatosnak kell lenni, de az ilyen fokú naivitás, mint a tiéd, életveszélyes...
2013. dec. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Tavaly Ipolyságon találtak két kisgyereket, akiknek kivették a szerveit. Valamiért a szlovák média soha nem mond erről semmit, sőt ha Pozsonyban lázadás lenne, azt sem mutatnák a tévében.
2017. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!