Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Facebookon természetes ez a...

Facebookon természetes ez a nem túl kedves viselkedés, vagy csak velem bunkó ott mindenki?

Figyelt kérdés

-Nem köszönnek el többnyire

-Tömör, szűkszavú válaszokat adnak

-Mindenféle lelkiismeret-furdalás nélkül képesek elmenni szó nélkül egyesek, otthagyni a beszélgetés közepén, aztán majd olyan 1 óra múlva, vagy az is lehet hogy másnap visszajön, aztán ír hogy ezért és ezért ment el szó nélkül, és ez többször is előfordult.

Szerintem ha valaki elmegy hosszabb ideig a géptől a beszélgetés közepén illene szólnia, vagy nem? Túl sokat várok el?


2013. nov. 11. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne várd el egy netes """beszélgetéstől""" azt amit egy élő beszélgetésnél elvársz...

Én is el szoktam menni a géptől néha hosszabbra nyúlik egy elmenetel, és akkor mi történik? Semmi. Ha akar, megvár a beszélgetőpartner, ha nem nem...

A facebook nem az a hely, ahol körmondatokban kellene kommunikálni, szerintem...

2013. nov. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vannak, akik mobilról jelentkeznek be, ott én sem szoktam litániát írni.

Az elköszönés változó, ha valakivel csevegek, akkor szoktam, ha csak 1-2 üzenetváltás volt, akkor nem.

2013. nov. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

eleinte valóban furcsa és ha érzékenyebb-normális-vagy akkor bántó.

ne vedd fel,hanem alkalmazkodj,ha érvényesülni akarsz.


de az mindenképp pozitív ha mentegetőzik a másik a lelépés miatt,ott van érdeklődés jelző.

de amíg nem volt személyes találka,addig ne kérj számon semmi ilyesmit.

a netes ismerkedés az őzek,meg a nyulak terepe.

és ha számon kérsz egy nyulat,az el fog bújni az üregébe előled,ezért ne tedd.

2013. nov. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem vársz el túl sokat. Szerintem a köszönés, elköszönés, és a normális válaszadás alap dolog az írott kommunikációban is.

Aki flegma köcsög velem, azzal én is az vagyok. Már csak olyanokkal beszélek, akik képesek megadni az alapvető tiszteletet.

Elég szar úgy beszélgetni, hogy a partner egy papucs kíváncsiságával, érdeklődésével operál, míg te normális válaszokat vársz.

2013. nov. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bár én az átlagosnál jobban figyelek az ilyen dolgokra, szerintem nem kell megharagudnod az ilyenek miatt, sokaknak teljesen természetes, hogy így viselkednek az interneten
2013. nov. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazából aki neten így reagál, az általában a való életben is ilyen... A kötelező etikettet is elfelejtik néha...


És a köszönés nem azért kell, hogy jópofa legyen velem, mert tud köszönni, (ha fontos dolog van, és nincs ideje írni sokat, akkor a köszönés hiánya nem probléma) hanem mert tudom, hogy "online", vagy sem.


Ha nagyon levelező jellegűre alakul a beszélgetés, akkor a köszönés szinte elhagyható, de ha "chat" szerű, akkor szerintem bunkóság nem szólni, hogy "leléptem, majd leszek".


Akiket ismerek, általában szó nélkül ott hagyják a társaságot is a való életben, mert nem tetszik a helyzet nekik, és puff.... A facebook-on is ilyenek.


Vagy megtanulod kezelni őket, vagy kerüld el őket messzire, mert sok "bazze" lehet a végén, mert eldurran az agyad (ahogy nekem is eldurrant régen sokszor)...

2013. nov. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!