Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tanácstalan vagyok, menjek...

Tanácstalan vagyok, menjek utána a dolognak? Természetes ez a viselkedés?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hónap múlva lesz 3 éves.Szinte születésétől foga vannak vele gondok,még nem volt olyan,hogy úgy fejlődött volna,ahogy a nagykönyvben le van írva.Sokáig csak szopott(kb.2 éves koráig).Nehezen kezdett el enni és most is ragaszkodik a megszokott ételekhez,igazából minden téren fél az új dolgoktól.Nagyon rapszódikus a viselkedése.A férjemet naponta csak úgy megcsípi,megmarja.Nem szeret barátkozni,főleg nem az ő korosztályával.Sőt,ha jön hozzánk másik kisgyerek,akkor nem enged neki játszani semmivel,szinte végig űvöltés van,de ugyanez van,ha mi megyünk máshoz.Igazából nem is mehet közel hozzá senki,mert rögtön csapdos,bizalmatlan,barátságtalan.Ithon is minden apróságon olyan dühkitöréseket tud csinélni,hogy néha azt hiszem,hogy megfullad annyira sír.Ha más gyerekhez hasonlítom,akkor nagyon kitűnik a sorból.Barátnőm(kisfia hasonló korú),csak azt monja,hogy nem jól neveltük,na de ennyire?Nem tudom,hogy forduljunk e szakemberhez és ha igen,akkor hova?
2011. febr. 17. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is vidd el szakemberhez, ennyire eltérő viselkedés ebben a korban nem "normális".

A szaki itt egy gyerekpszichiátert jelent, vagy pszichológust.

Elbeszélget a gyerekkel, csinál teszteket, és ő majd megmondja, hogy a neveléssel van gond (kizártnak tartom), vagy valóban van valami eltérés.

Az, hogy nem lehet hozzáérni, nem nyit mások felé, agresszív, stb, pl. lehet egy autista tünet a kisgyereknél.

Nekünk is így kezdődött, és annál könnyebb nincs, mint odaböffenteni, hogy rosszul neveltétek.

Egy csomó gyerek van, akit "rosszul neveltek", senkinek sem tökéletesek a szülei (gondolom a te szüleid sem voltak azok, és a barátnőd sem az, stb), mégsincs ekkora eltérés a viselkedésükben.


Nem kell ijedezni!! Előre felesleges.

Nem vagyok pszichiáter, én nem tudom, mi a baj, csak hoztam egy példát.

Ezért kell a doki: ő mondja meg, mi a gond. Ha netántán mégis nevelési gond lenne, abban is tud segíteni.

Ártani nem fog, legfeljebb oda egy délután.

2011. febr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ilyenkor beutalót kell kérnem a nevelési tanácsadóba?Én is gondoltam már az autizmusra,de annyi a pozitívum,hogy beszél már rég,szemkontaktust követi.Nagymama,apa alapjában véve szeretve van,de néha,néha odamar.Engem nem bánt.Köszi,hogy megerősítettél,mostmár mindenképp elviszem szakemberhez,csak ugye valaki mindig visszahúz azelhatározásomban,pl. a barátnőm totál hülyének néz,ha arról bezsélek,hogy más a kisfiam,mert szerinte nem más,hanem hisztis,neveletlen,elkényeztetett.Majd meglátjuk.
2011. febr. 17. 10:39
 3/3 anonim ***** válasza:

szia!

4-gyerkőcöm van és ne haragudj de szerintem is utána kellene járnod egy 3-éves alapjában véve nem ilyen! persze félti a játékait igen az ok! de a többi? fura én is szakemberhez vinném, olyanhoz aki komolyan vesz pl magán orvos!

2011. febr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!