Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed egy olyan az...

Mi a véleményed egy olyan az emberről, akinek fegyvere van?

Figyelt kérdés
Természetesen engedéllyel tartott. Máshogy kezeled mint egy fegyvertelen embert? (Viselkedés, közeledés, bánásmód) Távolságtartóbb vagy vele szemben? Esetleg ha olyan rokonod lenne, akinek fegyvere van?
2013. nov. 26. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Emlékszem, gyerekkoromban apám hányszor pucolta otthon a pisztolyát, géppisztolyát... na, ettől nem lett más ember a szememben, engedéllyel tartotta természetesen és nagyszerű apa volt.
2013. nov. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ha normalis, ugyan ugy mint barki mast, ugysem hasznalhatja ellenem, aki meg orult, vagy gyilkolni vagyik annak nem kell engedely az ugyis megteszi... es nem is biztos, hogy lofegyverrel, ha egyszerubb lenne engedelyt szerezni, lehet kivaltanam, jarnek loveszklubba stb.. de ettol nem kellene tolem tartani, meg sokan akiknek engedelye van nem is hordja a fegyvert.. persze biztos van aki tart az ilyen emberektol, amikor 7-8 eves voltam, es a buszsofornek volt, en is kicsit feltem, mondjuk amugy is bunko volt, szoval inkabb ez volt az oka..
2013. nov. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha engedélye van hozzá, akkor ugyanúgy. ha nincs, na akkor szerintem távolságtartóbb lennék. :D
2013. nov. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A fegyver önmagában semmit nem jelent. Apukámnak is van, mert a nagyapjától örökölte, aki vadász volt és akit nagyon szeretett. Így a puskák megvannak, de egész évben a szekrényben pihennek. Talán 1991-ben volt utoljára vadászni :D Csak akkor veszi elő, amikor be kell vinni a hivatalba bemutatni, hogy meghosszabbítsák az engedélyt. Vagy valami ilyesmi.

Mivel úgy nőttem fel, hogy tudtam, vannak fegyverek a házban, sőt egy időben a szobámban, így ez közömbös. De benne van az is, hogy pontosan tudtam, hogy apukám kegyeleti okokból tartja, illetve mindig tervezgette, hogy majd eljár megint vadászni.


Ha valaki azért vesz fegyvert, hogy használja is önvédelemre vagy bármilyen okból ember ellen, az egész más kategória. Attól kissé tartok, mert valószínűleg alapjáraton violensebb típusú ember.


És ha valaki hivatalból hordja, mert pl. rendőr, az megint egy másik kategória.


Szóval összességében az a tény, hogy valakinek fegyvere van, még nem mond semmit. Több körülmény alapján azonban igen, az emberből kivált valamilyen érzést. Egy rendőr számomra biztonságérzetet nyújt, azonban azoktól, akik azért tartanak fegyvert, hogy megvédjék magukat, mert "a rendőrségben nem bíznak", elég erősen tartok.

2013. nov. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem érdekel ettől még lehet jó ember és lehet egy szemétláda is
2013. nov. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jó neki.
2013. nov. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem csak gáz-riasztóm és gumilövedékesem van, de hidd el a laikusok úgy néznek rá, mintha éles lenne.


A legegyszerűbb, ha csak kevesekkel osztod meg ezt. Nálam a szűk családi kör tudja (6 ember), a 2 lakótársam, az egyetemi közösségemből 1 ember és az itthoni barátaim közül még 3 ember.


A legtöbb embernek nem kötöm az orrára, akármennyire jóban vagyok velük, mert sokan már akkor is csak lestek, amikor a gázspray-met megmutattam nekik, a szokásos gagyi, buta kérdésekkel bombázva, nem éppen jóindulatról és elfogadásról téve tanúbizonyságot.


A rokonaim elfogadják mindannyian, a szülők, nagyszülők örülnek hogy van, mert legalább meg tudom védeni magam. A tesóm mondta hogy nem szeretné ha lenne, de azért ő is szívesen kipróbálta.

A lakótársaim örülnek hogy van, mert legalább otthonvédelemre is lehet használni őket és ők is nagyobb biztonságban vannak velük, mint nélkülük.

És 2 barátomnak is az én hatásomra lett gáz/gumis pisztolya, szóval nekik sincs vele bajuk.


Vagy nagyon szerencsés vagyok a körülöttem lévő emberekkel, de inkább arra gondolok hogy csak a legközelebb állókkal oszd meg. Mondjuk a 12, hozzád legközelebb állóval. Vagy amennyi embert igazán közel érzel magadhoz.


Kollégáknak(iskolatársaknak), haveroknak, ismerősöknek én biztos nem mondanám el, illetve nem is mondom el most sem. Nem ismernek annyira, hogy feltétlenül megértsék és elfogadják a motivációimat, de szerintem még az sem lenne sokuknak elég, ha azt mondanám hogy a fegyverrel akár az életem árán is megvédeném még őket is. Tehát nem félniük kell az enyémtől, hanem nagyságrendekkel nagyobb biztonságban érezniük magukat vele(m), mint nélküle(m).

2013. dec. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem vadászról van szó, akkor mindig arra gyanakszom, hogy vagy kicsit vagy nagyon idegbeteg az illető, és jobb elkerülni. Annak ellenére is, hogy gázsprém van több is, főleg kutyák miatt (bár évek óta nem vittem magammal), most viszont egy nem túl régi kutyás élmény hatására már nemcsak sprét, de gázpisztolyt is szükségesnek tartanék magammal vinni.
2013. dec. 2. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mivel kulfoldon elek es itt "lazabbak" a fegyvertorvenyek, mint Magyarorszagon, es nekunk is van otthon tobbfele, igy nincs kulonosebb velemenyem fegyveres/fegyvertelen emberekrol. Ha van fegyvere az egy pici plusz talan, mert akkor van kozos erdeklodes. Mint mikor valakinek Hondaja van akkor kicsit maskepp viselkedik egy masik Hondassal (vagy ez igaz barmi masra is) de alapjaraton nem itelem meg oket sem pozitiv sem negativ iranyba az alapjan, hogy van/nincs fegyvere.
2013. dec. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!