Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a helyes teendő, ha ki...

Mi a helyes teendő, ha ki akarnak rabolni?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk este egy utcán, ahol csak én vagyok ki akarnak rabolni mi a helyes teendő?


Egyből adjam át amit kérnek? Vagy ha esetleg egymaga van az illető(ami gondolom azért igen ritka) akkor mondjam simán hogy nem?

Vagy fussak el?


2013. nov. 28. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:

felméred a helyzetet, amennyibe időd, és lehetőséged van rá, és a körülmények által cselekedsz.

ha azt gondolod elbírsz vele, vagy velük, akkor jogilag ott a jogos védelmi helyzet, ami ugye 2013 ban kibővült, ha este támadnak meg, és még fegyver sem kell, csak kiakarnak rabolni, még az arányosság elvét is túllépheted.

vagy elfutsz, ha tudsz gyorsan szaladni, mert ált akik ebből élnek, ők is tudnak szaladni, mert ált a rendőrök elől is menekülni kell:)

és személy szerint mit csinálnék?

bedarálnám mindent , úgy h még a szemük sem tudna megmoccanni.

sajnos már volt ilyen esetem, és kaptak, csak nem épp jó szót!

2013. nov. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Dwight Schrute ***** válasza:
attól függ hányan vannak és te mennyire érzed magad veszélyben, hol vagy, van-e a közelben valami ahova futhatsz. Ha többen, akkor inkább add oda és örülj, hogy nem vertek meg. Mivel nem ismerlek, azt sem tudom, hogy lány vagy vagy fiú, így nem tudok mást mondani, csak hogy fuss, amíg tudsz, ha nem, akkor add nekik oda, amit kérnek.
2013. nov. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nyilván a verekedés a legmenőbb, becsület, stb. stb. de azért ez elég veszélyes. Egy rossz ütés, neked, vagy nekik, és már ott a baj, mindegy ki sérül meg. Ezzel nem azt mondom, hogy ha megtámadnak és olyan a helyzet ne verekedj, de inkább próbáld meg elkerülni. Nem gyávaság, ha okos vagy. Gondolom neked sem hiányzik egy sérülés, vagy rendőségi ügy. Tehát először mindig próbáld elkerülni valahogy. Ez az első szerintem.
2013. nov. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!