Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor mi a helyes teendő?

Ilyenkor mi a helyes teendő?

Figyelt kérdés
Történt ma egy kis malőr és eléggé szégyellem magamat, de hirtelen kellett döntenem és ilyen szituációban nem tudom, hogy mi a teendő, friss jogsim van. Adott a egy 3 sávos útszakasz Drégelyvár u, ahol lerobbant egy busz, kint volt a vész villogója, amikor elhaladtam mellette láttam, hogy már ott a műszaki mentő, de én ezt nem láthattam hátulról. Záróvonalon előztem, ez a gond, láttam, hogy szemből a buszsávban jönnek, így előztem.. Viszont tudom, hogy szabálytalan, de mögötte sem akartam vesztegelni...Ilyenkor mit kéne tenni? Megállni mögötte és várni?
2013. aug. 3. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Álló járművet lehetetlen megelőzni, csak kikerülni tudod.

Kikerülés esetén meg megfelelő körültekintéssel át lehet lépni a záróvonalat. Az nem egy fal, amin nem lehet átmenni és egyedül az előzést tiltja.

2013. aug. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MrPifta ***** válasza:
ki lehet kerülni, nem szabálytalan
2013. aug. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szántóvető ***** válasza:
a tartós forgalmi akadályt-mint a lerobbant busz-ki lehet kerülni megfelelő körültekintés mellett de ezt te is tanultad nemrég.
2013. aug. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek, falként kezeltem eddig, ezért is kérdeztem. Mondjuk furcsa volt, hogy autók nem voltak feltorlódva. Ok, ezt most az eszembe vésem. Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 3. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!