Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez minek számít? Zaklatásnak?...

Ez minek számít? Zaklatásnak? Pedofíliának? Ilyenkor egyáltalán mi a helyes teendő?

Figyelt kérdés
Ma a buszon sajnos sikerül egy olyan ember mellett helyet foglalnom, aki elég érdekes kérdéseke tett fel. Bókolt hogy szép vagyok, aztán pedig a magánéletemre volt kíváncsi. Kérdezte hol lakom, hány éves vagyok, van-e barátom, mióta járunk vele, helyesek tartom-e őt és összejönnék-e vele (mármint a mellettem ül emberrel). Aztán jött a végső és számomra legkellemetlenebb kérdés hogy hány évesen vesztettem el a szüzességem. Természetesen végig hazudtam és következő megállónál leszálltam. És most így utólag elgondolkodva nem tudom mit kellett volna tennem, ne válaszoljak? Akkor féltem volna hogy elkezd hangosan beszélni velem és hozzámér.
2013. febr. 13. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez még nem zaklatás, pláne nem pedofília. Persze ettől még lehet a bácsi pedofil, de egy kis indiszkrét kérdezgetésből ezt még nem lehetne rábizonyítani.

Mivel pedig válaszolgattál is a kérdéseire, még csak nem is zaklatás. Akkor lenne például az, ha kérdezne valamit, te tüntetően elfordulnál, majd szó nélkül odébbállnál, ő meg menne utánad, és úgy kérdezgetne.

Amit tehetsz, az pedig az, hogy otthagyod, vagy nemes egyszerűséggel megmondod neki, hogy bocs, de nem akarsz beszélgetni.

2013. febr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ezek szerint ez nem több egy egyszerű kellemetlen csevegésnél.
2013. febr. 13. 18:40
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Ez kimeríti a zaklatás fogalmát! Semmi köze egy vadidegennek a magánéletedhez, pláne, ha ilyen kérdéseket tesz fel. Ezek a kérdések szerintem egyértelműen egy pedofil zaklatót jelentenek. Két lehetséges megoldás van: elküldöd a f.nébe, vagy felállsz és elmész onnét. Ha belegondolok, hogy 1-2 év múlva az én lányom is ilyen disznókkal fog naponta együtt utazni a középiskolába, kinyílik a bicska a zsebemben.

Jogos volt a félelmed. Szerintem, ha még egyszer próbálkozik, szólj a szüleidnek, ezt nem vagy köteles eltűrni!

(Ne haragudj, de nagyon felháborodtam! Gyerekkoromban egyszer velem is próbálkozott egy ilyen alak. Egy padon ültünk az anyámmal, és odaült szorosan mellém. Nem mondott semmit, csak vigyorgott, és egyre közelebb húzodott. És én a mai napig nem értem, hogy az anyám miért nem küldte el a f.nébe. (Végül elhúzta a csíkot.)Ennek már több, mint 20 éve, de még mindig erős az emlék. Akkor még (10 éves voltam) azt sem tudtam, mi az, hogy pedofília, meg hasonlók, csak egyszerűen azt éreztem, hogy ez nem normális és nem helyénvaló.


Te is jogosan érzed ezt. Őszintén, szerintem az egyetlen teendő egy pofánverés volna a részére. Csakhogy ezek a szemetek tudják, hogy egy tizenéves lánynak általában nincs bátorsága elzavarni őket. Ezt használják ki, hogy kielégíthessék a perverziójukat. Hangsúlyozom: szólj a szüleidnek, ha ismét felbukkan!!

2013. febr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenektől igenis meg kell ijedni és elküldeni a francba, ott hagyni. Jó, nálam erős ez a félelem faktor, mert pécsi vagyok (itt a Bándy Kata ügy óta, csak az nem erőszaktevő-gyanús, aki már meghalt), ráadásul éltem már át zaklatást. De már rögtön az elején, hogy magánéleti dolgokról érdeklődött ott kellett volna hagyni vagy azt mondani, ez személyes mi köze hozzá. Fúj, meg sem mondom mit tennék az ilyen szemétládákkal. Gusztustalan perverz, pedofil. Az ilyennek a tökeit kéne kitépni :/ bocsánat, ha vulgáris voltam, de nagyon fel tud háborítani az ilyen.
2013. febr. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!