Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki tudna könnyíteni a lelkemen?

Ki tudna könnyíteni a lelkemen?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta nem nézek televíziót , nem hallgatom a rádiót, a házból is csak akkor lépek ki xsak ha nagyon szükséges és azt sem szívesen teszem. mélységes undort érzek az emberek iránt.Nem értem magam, nagyon érzéketlen ember voltam mindig is, de már elég régóta elönt egy mélyről jövő fájdalom ha az emberekre gondolok és hogy milyen gonoszak és csak azt kívánom hogy kihalljunk, mert ez a legundorítóbb faj a Földön. Nem tudom kihez mihez forduljak. Sokszor gondoltam megölöm magam de ahhoz gyáva vagyok. Minden este csak sírok ha egy egy szörnyűséget hallok amit gyerekekkel művelnek/tek, most is. Istenben nem hiszek, azt egyházat megvetem, szinte senkim sincs.nem akartam nyavalyogni, de nem tudom mit tehetnék, annyira fáj,ha bántom magam is alig enyhít mindezen, még sose éreztem ilyen intenzíven.mit tegyek?

2013. dec. 3. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem szeretnél valamivel beszélgetni esetleg? Az jó lenne! Ha gondolod írj 1 privit! ;)
2013. dec. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én is így érzek. És mikor rájövök hogy mennyi gonosz és rossz dolog van a világon akkor rájövök hogy nem lehet ellene tenni, csak ha arra törekszem hogy én ne olyan legyek. És hogy mást nem tehetek csak élvezni kell az életet és törekedni a jobb felé.

Csak ezzel az a baj, hogy magadnak kell rájönnöd. Ha valaki a szádba rágja az se fog segíteni.

2013. dec. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy ha 100-200 évvel később születsz, akkor sokkal rosszabbul jártál volna.
2013. dec. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
próbálj tenni ellene, én se szeretem látni ha bántanak valakit mások, mindig közbeszólok.. tegyél minden nap valami jót, nagyon jó érzés látni a mosolyt mások arcán.. segíts apróságokban: vedd fel a leejtett dolgokat, add át a helyed a buszon vagy csak mosolyogj rá valakire és meglátod vissza fog mosolyogni. :) te is jobban fogod érezni magad és mások is, és ki tudja, lehet hogy az akinek segítettél legközelebb ő is fog másnak! :) írhatsz privit ha szeretnél beszélgetni...
2013. dec. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Utolsó: az írásodbol bevillant vmi a fejembe. talán a válasz arra miért is érzem mindezt. azt írtad, bocsáss meg ha pontatlanul írom, de hogy alakulsz a világ gonoszságához, így megszűnik a fájdalom. ekkor döbbentem rá...talán azért fáj mindez ennnyire mert én is rossz ember vagyok-perzse nem a legundorítóbb fajtábol de rossz, talán ha jobb lennék kevésbé fájna. Mondjuk azt nem írtam pontosan...de engem csak kizárólag a gyermekekkel kapcsolatos visszaélések viselnek meg...meg a közöny...a többi valamiért hidegen hagy.
2013. dec. 3. 20:34
 6/13 A kérdező kommentje:
mármint nem az utolso...ugy látszik lassan írok
2013. dec. 3. 20:35
 7/13 anonim ***** válasza:
Túl sok időd van siránkozni úgy néz ki, találj inkább vmi hasznos elfoglaltságot, az unalom kikészít.
2013. dec. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
utolsó...tévedsz velem kapcsolatodban.azt hiszed valami kivakaródzott gazdag tini fruska vagyok, aki csak nyavajog, mert az életében nincsen semmi gondja, dolga.ne légy ilyen lekezelő velem.nagyon erős fájdalmat érzek magamban már hónapokon, és hogy legalább leírhattam már könnyebb....bocsáss meg ha ezzel megsértettelek.
2013. dec. 3. 21:19
 9/13 anonim ***** válasza:
Elcsépelt, de igaz. Ennek mély lelki okai vannak.
2013. dec. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló problémám van/volt, régebben rosszabb volt, de még mindig nincs sok reményem az emberiségben.

Ami nekem bevált, az a boldog dolgokon való "túladagolás", és a rossz dolgok kizárása.

Van ez az olal: [link] , ezt szoktam olvasgatni, aranyos történetek vannak rajta, amik visszaállítják az emberiségbe vetett hitem.

Meg ha beleakadok egy negatív gondolatba, például, hogy molesztáltak egy kisgyereket, akkor erőltetem magam, hogy eszmbe jussanak azok a motorosok, akik államokat utaznak, hogy egy érintett gyerek háza mellett őrködjenek, ha a zaklatója még szabad lábon van. Ha eszembe jut egy terrortámadás, a hősökre gondolok, akik rengeteg embert mentettek ki a romokból.


Próbálj meg pozitív dolgokra gondoli, és meglátod, hogy lassan, de biztosan, nem direkt fogsz a pozitív dologra gondolni, egyre önállóbban :)

2013. dec. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!