Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire befolyásolnak a...

Mennyire befolyásolnak a világ szörnyűségei? Inkább a jó vagy a rossz dolgokra irányítod a figyelmed?

Figyelt kérdés

Mennyire és milyen tartósan képes lerontani egy negatív hír/élmény az átlagos közérzeted?


Úgy érzem, én már átestem a ló túlsó oldalára.

Ha mondjuk olvasok egy brutális gyilkosságról, napokig képes vagyok kattogni rajta, annyira, hogy az az érzésem támad, hogy a Föld maga a pokol, melyben szörnyetegek élnek.

Holott tudom, hogy ez nem igaz, mindig is voltak és lesznek is szomorú dolgok.

Nagyon érzékeny vagyok és nem akarom, hogy a félelem és a kiábrándultság töltse ki a szívemet.

De a fejemet sem akarom a homokba dugni, nem akarok boldog tudatlanságban vagy érzéketlenül élni.

A negatív gondolatok és érzések hatására már lassan az örömteli perceket sem tudom élvezni, szinte már felemészti az egész önvalómat a negativitás.


Tisztában vagyok vele, hogy az élet nem fekete-fehér, de nem is rózsaszín, mégis a szörnyűségek mélyebb lenyomatot hagynak bennem, mint a jó dolgok.



2013. dec. 24. 17:34
 1/6 anonim válasza:

Inkább a jó hírekre figyelek.

Híradót is kerülöm, és csak 1-2 ilyen híroldalt olvasok rendszeresen, de ott is sokaknál csak a címeket.

2013. dec. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak a jóra..

Ezért nem is nézek híradót,,

2013. dec. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmire. Teljesen érdektelen vagyok, nem érdekel semmi. Volt idő, amikor azt se tudtam, ki volt a miniszterelnök:DDDDDDDDD
2013. dec. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mivel nem nézek tv-t, így elkerülnek ezek a felfújt rémhírek. nem terhelem magam olyasmivel, aminek holnapra már semmilyen értéke nincs.

sokkal fontosabb, hogy összefüggéseiben nézzem a világot, és tanulmányozzam hogy mi hogyan működik, mi minek a következménye.

szívesen hallgatok jó zenéket, olvasok érdekes könyveket, nézegetek egy szép festményt vagy fotót.


ami akar, az úgyis eljut hozzám, nem érzem hogy csak azért kimaradok a világból mert nem láttam az esti híradót. sőt, nagyon demoralizálna és lehet én is kétségbeesnék hogy hova tart a világ...


ha ennyire megvisel egy rossz hír, akkor foglalkozz a pozitív dolgokkal.

2013. dec. 25. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Rám ezek túl nagy hatással vannak. Naponta gondolkodok azon, hogy mennyi éhező ember és állat van a világban, ha nekem egy kicsit több jut a jóból, akkor tutira mindig eszembe jut, hogy most mások mennyire szívesen lennének a helyemben. Főleg most, ünnepkor gondolok sokat arra, hogy mi lesz azokkal az emberekkel, akiknek nem kerül étel az asztalra vagy bántják őket stb...
2013. dec. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A munkámból adódóan sok megrázó dologgal szembesülök nap, mint nap. Ha hazaérek, igyekszem kikapcsolni, feltöltődni, tehát nem a híradót nézem, hanem olvasok egy jó könyvet, vagy beszélgetek a szeretteimmel. Ha nagyon zavar valami, próbáld megfogalmazni magadnak, esetleg másoknak, mi is zavaró benne annyira, mert sajnos a világ kegyetlen dolgain nem tudsz változtatni. És engedd meg magadnak, hogy a jó hírek is eljussanak hozzád. Gondolj csak bele, ha látsz egy hírt a tévében egy balesetről, vagy gyilkosságról, hány ember összefogása áll mögötte, életeket mentenek, vagy a hozzátartozókat támogatják, stb. Az emberi természetnek ilyen oldala is van.
2013. dec. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!