Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak itt valakik akik...

Vannak itt valakik akik áttértek valami más vallásra?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor miért tért át?Mi fogta meg a másik vallásban?

2013. dec. 31. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem így fogom fel, de nagyjából :D

Nos, megkereszteltek reformátusnak asszem, de azóta nem voltam templomban, nem is erőltettek. Persze meséltek nekem ilyen dolgokat, amikor érdekelni kezdett, én meg elfogadtam, annyira nem érdekelt a dolog. Aztán a gimink vallásos lett (miután két éve jártunk oda), és templomba kell járnunk, imádkozni, történeteket hallgatni, meg ilyenek. Azóta megkérdőjeleztem a dolgot, ami eddig nem érdekelt, most egyre nagyobb ellenszenvet kelt bennem. De nem tértem át hivatalosan sehova, csak össze vagyok zavarodva. Nem fogadom el, amit mesélnek, hogy ilyennek meg olyannak kell lenni, hogy Isten szeressen, vagy, hogy akármiért bűnösnek kéne érezni magam, amiről nem tehetek. Inkább aszerint ítélem meg a dolgokat, ahogy felneveltek, és amiket tapasztaltam. Szóval ateista se vagyok, hiszek abban, hogy van valami, de nem abban, amit mondanak nekünk. Legszívesebben visszasüllyednék abba, hogy nem érdekel, mert tökéletesen volt úgy, de amikor matek óra elején el kell mondani az imát, és nézik, hogy mondom-e, pedig nem gondolom komolyan, akkor baj van.

2013. dec. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hello, de jó h manapság kényszer a vallás egyes iskolákban.
2013. dec. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Áttértem a katolicizmusról a semmire.


Azért, mert egyetlen vallás dogmáit sem találom megfelelőnek.

Egyik sem arról szól, amiről szólnia kellene.

2013. dec. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az érdekel hogy ki milyen más VALLASRA tért át,ne azt irjátok hogy nem lettetek hivok stb.
2013. dec. 31. 16:49
 5/8 anonim válasza:
0%
Igen én áttértem! Isten nevét megmutatták nekem a Bibliából, tehát ez azonositja Jézus követőit, és a hazugságok amiket tanitanak a katolikus, református és evangélikus, adventista stb. egyházakban, Isten irott Szavából győződtem meg, hogy elfogadhatatlanok Isten szemében. Ha elolvasod a 83.Zsoltár 18-at és az Ésaiás 43:10,11-et, megtudod milyen vallású lettem.
2013. dec. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
jehova tanuja lettél?
2013. dec. 31. 18:51
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Protestánsból lettem muszlim :)

Minél részletesebben olvastam a bibliát, annál tisztábban láttam, hogy:

1, abba nagyon is vannak emberi irományok (nem Isteni ihletésűek)

2, Jézus nem Isten (erre a Bibliából jöttem rá), de Isten küldte

3, tényleg mondta Jézus, hogy Ő utána jön még egy próféta

2014. márc. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Frady Endre válasza:

Katolikusnak kereszteltek, de 28 éves koromig ateista voltam. Akkor találkoztam egy kis közösséggel, akik a Bibliát élték meg a mindennapjaikban, és így én is kereszténnyé váltam. Ennek már bő 25 éve. :)

Érdekes, de a Bibliában a keresztény előtt nincs semmiféle jelző, ami bármilyen felekezetre utalna, mert a biblikus kereszténységben nincsenek felekezetek. :)

2019. júl. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!