Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Apám ha áttér zsidó/izraelita...

Apám ha áttér zsidó/izraelita vallásra attól én nem vagyok zsidó?

Figyelt kérdés
azt hallottam hogy aki felveszi a zsidó vallást az zsidó lesz és be is fogadják, na akkor a családdal mi a helyzet, azt nem fogják zsidónak nézni?
2013. júl. 6. 08:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy felveszi,azt gyakorolja te nem leszel a vallás tagja csak ő. Közöd semmi. S vérszerinti zsidó ő sem lesz, bemhogy a család.
2013. júl. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
43%
Ha híres ember lesz belőled, ráadásul a gazdasághoz, vagy a médiához is közöd lesz, akkor rövid úton annak könyvelnek el egyesek. Amúgy meg nem leszel attól zsidó, ha az apád betér.
2013. júl. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A zsidóság anyai ágon öröklődik, így apád betérése rád nincs hatással, legalábbis a zsidók szemszögéből.

Az már más tészta, h a nem-zsidó környezet ezt hogy dolgozza fel. Sajnos az emberek egy része hajlamos kollektívan gondolkozni, úgyh előfordulhat olyan helyzet, amelyben apád zsidóságát megpróbálhatják rád is kiterjeszteni. Ha ilyen történik, nem kell kiakadni, vagy indulatoskodni, egyszerűen el kell magyarázni a helyzetet.

2013. júl. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!