Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem a pillana...

Az emberek miért nem a pillanatnak élnek?

Figyelt kérdés

Mindenhol fényképeznek, kameráznak, ahelyett, hogy kiélveznék a pillanatokat.

Példa: koncerteken mindig rengetegen kameráznak, ahelyett, hogy valóban tombolnának, éveznék a zenét, mert ugye kamerával a kézben nem lehet ugrálni... Ráadásul legtöbbször készül hivatalos felvétel is ezekről az eseményekről, a legtöbben pedig később nem is nézik újra a rossz minőség miatt.


2014. jan. 1. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert van az emberben egy érzés hogy késobb jo lesz de akkor még nem tudja.
2014. jan. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Inverz Tűz ***** válasza:

Ezt én sem értem. A kamerázgatás közben át sem élik rendesen az adott pillanatot, csak a kamerán keresztül közvetetten. Tehát gyakorlatilag az élmény sokkal rosszabb lesz, mintha nem kamerázott volna egyáltalán.

De egyébként ebben valószínűleg az van benne, hogy valamiért fontos nekik az, hogy a felvett anyagot másoknak mutogassák, semhogy ők annyira kíváncsiak lennének rá.

2014. jan. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy jogos kérdés, és én is gondolkodtam már rajta (amikor én is így teszek, bár nem koncerten). Úgy érzik hogy meg kell örökíteni valamit, ahogy az nálam is sokszor van, és már szinte kényszeres...
2014. jan. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tegnap láttam egy limuzint, belőle pedig egy lány hajolt ki felül, és kamerázta magát... Komolyan nem értem, nekem ilyenkor eszembe sem jutna ezt csinálni. A bizonyíték nélkül az emberek nem hinnék el, hogy tényleg ott volt, vagy mi?!

Akik olvassák a kérdést, azokat kérem: ahelyett, hogy előkapnák a telefont, hogy felvegyen valamit, inkább élvezzék a pillanatot, mert később bánni fogják, hogy nem voltak 100%-ig ott, mert arra ügyeltek, hogy jó legyen a felvétel!

2014. jan. 1. 19:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Azert, mert felnek attol, hogy a pillanatnak vege lesz ezert megprobaljak megörökiteni. Ez erthetö szerintem...
2014. jan. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De mi értelme van megörökíteni, ha valójában nem is élték meg azt a pillanatot?
2014. jan. 1. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!