Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? Továbbtanulási...

Hogyan tovább? Továbbtanulási dilemma?! 18L

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom, hova is kellene írnom ezt a kérdést, de már komolyan kezdek kétségbe esni. 18 éves lány vagyok, angol-idegenforgalmi szakon tanulok jelenleg. Jövőre érettségizem, de ötletem sincs, hogy aztán merre tovább!


Matek, fizika, kémia nagyon nem megy, azon kívül minden másból jó vagyok. Nagyon jó érzékem van a művészetekhez, de mindenhol látom, hogy abból megélni nem lehet...

Szeretem a gyerekeket, türelmes, jókedvű és nyugodt típus vagyok. Képes vagyok együtt dolgozni másokkal, van kitartásom, akaraterőm. Két lábbal állok a földön.

Nyitott vagyok a világra, imádok utazni.

Viszont ha szóba kerül a jövőm, végem. Nem tudom hogy merre, milyen szakra lenne érdemes jelentkeznem. Milyen munka lenne amivel megtudnék nőként élni, és legjobb esetben még szívesen csinálnám is.


Volt valaki hasonló cipőben? Lenne valakinek bármilyen ötlete? Akár szak, iskola, munka terén?


2014. jan. 6. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanár, óvónő, ha megy a biosz, akkor esetleg egy orvosival is próbálkozhatsz, de ahhoz nem árt egy kis kémia is, nekem hirtelen ezek jutottak az eszembe, de biztos lesz a többieknek is valami tippje.
2014. jan. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Műkörmös
2014. jan. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Orvosihoz nem kis kémia kell. Itt azon múlik milyen képességeid vannak. Pl. ovónő szak, ha gyengébbek a képeségeid tökéletes, el is lehet vele helyezkedni, irtad gyerekeket szereted. az angol nem tudom mennyire szereted, de pesten vannak angol nyelvű képzések, ilyen menedzsment és hasonlókra gondolok, akár nagyon jól fizető is lehet. Igazából nem csak a képességeid kérdés, hanem például szeretnél -e külföldön dolgozni, élni, ott akár Babysitterkedés is kifizető lehet.

Esetleg vendéglátás felé elmenni, szerintem abba is van jó dolog. Művészet meg maradjon hobby, mert 10000 emberből 1 nek sikerül valamit elérnie.

2014. jan. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Először is nem kell kétségbeesni, ettől még nem dőlt össze a világ, hogy nem tudod hol tanulj tovább. A legtöbb embernek csak halvány elképzelései vannak erről.

Művészetek: nem igaz, hogy nem lehet belőle megélni, csak nem festőművész szakra kell jelentkezni. Belsőépítész, formatervező, grafikus ha ügyes nagyon jól meg tud élni a szakmájából.

Ha szereted a gyerekeket érdemes óvónőnek menned, most emelték a fizetésüket, oda könnyen fel is vesznek.

Az angolt esetleg továbbtanulhatnád egyetemen, ha jól megy, esetleg másik nyelvvel kiegészítve, tolmács, szerintem jó szakma.

És még valami, szerintem egyetem előtt érdemes kihasználni az ingyenes OKJ lehetőséget (ha van még olyan), plusz egy év gondolkodási időt kapsz és még egy másik szakmát is ingyen. Öcsém pl. megcsinálta az intézményi kommunikátort OKJ-n és utána vették fel magyar-történelem szakra.

2014. jan. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Gondolkodtam én is az óvónőn, bölcsin, csecsemő és kisgyermek ápoló / gondozó. Egy ismerősöm ebben dolgozik hosszú évek óta... Ő azt mondta h majd foglalkozhatok a saját gyerekeimmel... nem éri meg.


A tanári szak valahogy nem vonz... Orvosnak lenni egy egész élet. Viszont az egészségügyben másban is lehet gondolkodni. Konduktor, gyógytornász, ápoló is szóba került már...


Belsőépítész, formatervező, grafikus ... érdekelne... de az elhelyezkedés nem valami kecsegtető. Szeretnék úgy továbbtanulni, amivel lehet jövőm is. Pedig művészeti szempontból komolyan ők érnék meg legjobban...


Nyelv... tanulom, de tolmács szinten közel sem vagyok.

Tanulok idegenforgalmi ismereteket, marketinget, szálloda és turizmus... Ha ezen belül mennék tovább, akkor elengedhetetlen az angol.


OKJ.n is gondolkodtam, de úgy voltam vele, hogy azt akármikor el tudom kezdeni... Az egyetem/fősulit nem merem halogatni... igyis évről évre hajmeresztőbb szinteket ütnek meg a bekerülési ponthatárok. Sose lehet tudni mi lesz egy év múlva...


Lehet bennem van a hiba... válogatok... és könnyen befolyásolnak a vélemények... Kezdek belezavarodni ebbe az egész mizzériába... és még hol van a vége...

2014. jan. 6. 18:49
 6/11 anonim ***** válasza:

Az összes egészségügyshez eléggé kell a kémia, sőt fizika, matek is. Nekünk már második éve nyomják a gyógyszertant, előtte volt biokémia is.


Okj meg csak 22 éves korig ingyenes.

2014. jan. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6# Te milyen szakon tanulsz?
2014. jan. 6. 19:14
 8/11 anonim ***** válasza:
ápoló
2014. jan. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szülésznő esetleg?

Egyébként nem kell kétségbeesned! :) Én 19 éves koromban érettségiztem, majd nekikezdtem egy olyan szaknak ami absz. nem érdekelt, konkrét elképzelésem nem volt mi szeretnék lenni, féltem a rossz döntéstől, és attól h sehova se vesznek fel a jó eredményeim ellenére. Egy év után otthagytam azt a szakot, újrafelvételiztem máshova, mert időközben "megvilágosodtam" hogy mi is szeretnék lenni, úgyhogy most mondhatni h álmaim szakán tanulok :) Sokan vannak még így mint te, és sokan is peregnek le minden szakon az első félévben, mert időközben arra is rájönnek h az nem nekik való... Én mindenképp valami egészségügyi szakot tudnék neked elképzelni pl. népegészségügyi ellenőr, szülésznő, ápoló, szociális/ csecsemő gondozó stb. Vagy esetleg pszichológia. Közgazdász szakot ne válassz szerintem (tapasztalatból mondom)

2014. jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Semmiféleképpen nem szeretnék közgazdasági szakra menni... Az egészségügyön gondolkodom most én is... Sokféle szak között lehet válogatni és elég sok iskola is van ahol találni ilyen szakokat. Megfordult bennem hogy be kéne mennem, pár olyan suliba ami érdekelne, ill munkahelyre, intézménybe (ahol lenne erre lehetőség) és kicsit körbe nézni, hogy valójában miről is szól ott az élet, ill hogy valójában mondjuk milyen is egy gyógytornász, csecsemőgondozó vagy mondjuk ápolónő munkája... Hátha kialakulna egy kép bennem...


Megkérdezhetem kedves utolsó, hogy te most milyen szakon tanulsz? :)

2014. jan. 7. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!