Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lányok, nők, ti miért sminkeli...

Lányok, nők, ti miért sminkelitek magatokat?

Figyelt kérdés
Őszinte válaszokat kérek. Szerintetek mi, nők inkább a környezetünknek akarunk megfelelni a sminkeléssel, azon belül is inkább a pasiknak akarunk tetszeni vagy a többi nőnek, a barátnőinknek stb. festjük ki magunkat? Vagy esetleg saját magunknak tetszünk jobban sminkben, ettől nőiesebbnek érezzük magunkat? Ti melyik kategóriába tartoztok? Életkort is kérek szépen :)

2014. jan. 12. 14:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Olyan szép, hogy itt mindenki úgy elítéli a felszínességet, aztán csak körül kell nézni a való világban...ne legyetek álszentek, kérlek.
2014. jan. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Mert a világ még nem készült fel arra hogy smink nélkül lásson :)


komolyabban: magamnak így tetszem, néha itthonra is kifestem a szemem, már-már ez a normális állapotom.

a számat sosem festettem, a szemhéjpúderrel nem tudok bánni, alapozót viszont minden nap kénytelen vagyok használni, mert a bőröm minősége megköveteli. egyébként is marha ambivalensen nézne ki ha a szemem igényesen ki lenne festve, az arcom meg valami világháborús tájra hasonlítana :)


a vakolatot, a túlzásokat én sem szeretem, az visszatetsző, amikor valakiről már messziről látszik hogy fél napját a tükör előtt töltötte.

2014. jan. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Miért lenne a sminkelés egyenlő a felszínességgel? Én inkább afféle művészetként tekintek rá, ahogy az egyik válaszoló is említette a dolog kreatív oldalát. Igazából maga az ember öltözködése, megjelenése is felfogható művészetként, az egyetlen különbség, hogy itt a saját tested az alap, nem egy papírlap, amire rajzolsz vagy egy kőtömb, amit kifaragsz. Attól, hogy valaki sminkel, nem biztos, hogy csak és kizárólag a saját külsejére tud gondolni és úgymond "elfelejt élni". Én ezt így látom. Én azoknak sminkelem ki magam, akiknek ez tetszik, akiknek meg nem tetszik, azoknak nem kötelező engem nézniük.


Ja, és mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat!

2014. jan. 12. 20:51
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha sminkelek, azért sminkelek, mert úgy jobban tetszek magamnak.

De általában nincs időm, viszont a szemöldököm mindig kihúzom halványbarnával.

Ugyanis fehér a bőröm, világosszürke a szemem, szőkésbarna a hajam, nem lenne szín és élet az arcomban, konkrétan nem látszana a ritka, már-már fehér csík.

Aztán ki akar albínónak kinézni ha nem muszáj.

2014. jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hogy miért sminkelek?


Egyrészt a művészi, kreatív oldalát szeretem.

Hatalmas zöld szemeim vannak és egy ügyesen kiválasztott árnyalattal még jobban rá tudok erősíteni a természet adta szemszínemre. Vagy egy kis rózsaszín pirosító angyali ragyogást tud kölcsönözni az arcomnak.

Ja és köszönöm, nem vagyok felületes. A napi 15 perc mellett bőven van időm mással is foglalkozni.


A sminkelés nem arról szól, hogy elrejtjük magunkat vagy másnak akarunk látszani. Épp ellenkezőleg.

A megjelenésünk is hozzánk tartozik. Ez nem úgy van, hogy van a külső és amögött az ember. Nem. Ha más ember lennék, a külsőm is más lenne.

Egy hozzáértő, érzékeny és figyelmes ember már ránézésre is sokat megtud a másikról.


Divat lett azt hangoztatni, hogy a külső nem számít, foglalkozni vele felületesség, de ez nem így van. Hozzánk tartozik, a részünk. Régen is tudták ezt.

2014. jan. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiány. Mindenkinek (magamat beleértve)
2014. jan. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Olyan szép, hogy itt mindenki úgy elítéli a felszínességet, aztán csak körül kell nézni a való világban...ne legyetek álszentek, kérlek."


részben igaz, részben meg közhelyes. de én eddig nem sok emberrel találkoztam, aki olyan lenne mint én. magam részéről fenntartom, hogy kivételes vagyok, de nyilván ez nem mérvadóó, de nem is izgat, mások mennyire hiszik el.

én felvállalom: nyugodtan nevezzetek felszínesnek, amiért a műnőket nem tartom nőknek.


"Miért lenne a sminkelés egyenlő a felszínességgel? Én inkább afféle művészetként tekintek rá, ahogy az egyik válaszoló is említette a dolog kreatív oldalát."


azért valljuk be, átlag gizi nem festőművésznek készül a tükörben, hanem hogy mások valahogy viszonyuljanak hozzá, vagy korrigálja az önképzavarát.

elfogadom a viszonyulást, ettől függetlenül művies(ami nemegyenlő a művészivel, számomra giccses) és nem tartom egyenlőnek a ruhával. én nem acetonnal mosom le a nadrágomat, ha melegem van. a smink meg nem melegít. tehát nem egy kategória, a ruha funkció, nem puszta "esztétika".

2014. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!