Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A legjobb barátom cigány....

A legjobb barátom cigány. Hogy magyarázzam el neki, hogy ez nem baj?

Figyelt kérdés
Nagyon önbizalomhiányos, és nagyon ad mások véleményére. Szégyelli a származását, hiába mondom, hogy semmit nem kell szégyellnie, amirõl nem tehet. Rendes, helyes gyerek, a családja is normális, dolgos szülei vannak. De õ egyszerûen nem tud felülkerekedni ezen, fõleg, hogy vannak, akik simán elítélik, mielõtt megismernék, és nekem is beszólnak, hogy miért nem fehérekkel barátkozom. Ilyenkor mindig mondom, hogy engem teljesen hidegen hagy a bõrszíne, és ne foglalkozzon azzal, hogy mit gondolnak olyanok, akik nem is ismerik, de nem tudom mit tehetnék még.
2014. jan. 18. 14:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem kell neki hangoztatni, elég ha érzi.

Nekem is van egy volt osztálytársam, rendes cigány, tanult (befejezte az egyik jó nevű egyetemen a tanulmányait is), dolgozik. Nem beszélgettünk soha ilyesmiről, egyszerűen vele is ugyanúgy viselkedtem mint bárki mással. Mert ugye azért, hogy valaki normális nem jár kitüntetés, az (vagy legalábbis az lenne) az "alapállás"...

2014. jan. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!