Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Korlátozva van-e a névválasztá...

Korlátozva van-e a névválasztás a nemre vonatkozóan? Azaz egy lány kaphat-e Magyarországon fiú nevet (Dilen), vagy ez nem engedélyezett?

Figyelt kérdés

2014. jan. 22. 18:56
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
túl nőies...ugy vagyok vele ha semleges nemlehet inkább legyen férfias név.....dehát sztem élek a mostanival annyi pénzem ugy sincs hogy névváltoztatásra költsem, meg ellátogattam az MTA honlapjára...szépen elolvasgattam a vonatkozó részeket ahogy azt korábban az egyik válaszolo javasolta....és nagyon ugy néz ki már névleg is lány maradok mivel ebben az országban élek...nem pansz képpen...a transzexuálisoknak rosszabb
2014. jan. 22. 20:19
 12/12 A kérdező kommentje:
a Daniel is nagyon tetszik mint unisex név...de hát ez sem anyakönyveztetett itthon...de már a Daniella nem kicsit sem megnyerő
2014. jan. 22. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!