Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől lesz egy ember gonosz,...

Mitől lesz egy ember gonosz, vagy legalábbis, ha nem is gonosz, de rideg?

Figyelt kérdés
Mindenkivel történnek rossz dolgok, sokszor nem is egy.De engem az érdekel igazán, hogy mi kell ahhoz, hogy egy ember "meggonoszodjon" és/vagy hideggé, rideggé és érzéketlenné váljon? (Azért írom így, mert nem minden gonosz ember tűnik ridegnek és nem is minden rideg ember gonosz. Persze lehet a 2 egyszerre is.)
2014. jan. 31. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenki másként éli meg, dolgozza fel a megrázkódtatásokat, ez is hozzájárulhat valamennyire, szerintem. Persze, ennél sokkal több oka is lehet...
2014. jan. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én abba gondoltam bele egyszer, hogy a gonosz ember szerintem nem érzi magát gonosznak. Hanem mondjuk az ő szemszögéből mindenki más durva vele, vagy mindenki hülye és megérdemli a rosszat és úgy érzi ő teljesen jogosan járt el, vagy hogy ő maga az áldozat. A saját élete filmjében mindenki főszereplő. Szóval lehet ha egy gonosznak tartott ember bőrébe bújnánk, az ő érzelmeivel, múltjával, ismereteivel és gondolataival mindenki teljesen helyénvalónak érezné a cselekedeteit.
2014. jan. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!