Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi kegyetlen,...

Bgv.hun kérdése:

Miért van ennyi kegyetlen, buta és gonosz ember? Miért használják ki, hogy névtelenül gázolhatnak bele más lelkébe? Miért tölti el ez élvezettel őket?

Figyelt kérdés

Tegnap este olvastam itt egy kérdést, ahol pár válaszoló megpróbálta porig alázni a kérdezőt. Most tekintsünk el a konkrét kérdéstől, csak példaképp linkelem be: http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..


Itt voltak valóságos pszichopaták, például a 71%-os válaszoló. A kérdező feltett egy kérdést jóhiszeműen, ők meg elkezdték alázni, bántani. Mit élveznek vajon ebben? Csak simán szadisták?


2013. okt. 10. 10:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Kényszerből. A jelenlegi világunk szétstresszeli az embert, miközben elveszi az igazi emberi értékeket, mint család, barátok stb. Az emberek, hogy megvédjék maguktat a teljes érzelmi összeroppanástól kénytelenek kiengedni a gőzt, ennek egyik népszerű formája mostanság a trollkodás.
2013. okt. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A 71%-osnál már én is kiszúrtam, hogy agyilag valami nem oké nála. Ráadásul elég komolynak is tűnik a dolog.Pszichopatára saccolok.
2013. okt. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%

Na álljunk meg egy kicsit, ez ennyire nem egyszerű.


Az általad említett példa szerintem nem jó ennek a kérdésnek tisztázásához, hiszen egy önimádó, hibáit rejtve tartó /azt csak és kizárólag privátban megosztó/ személyiségzavaros emberről kapunk képet, olvasás közben.

Az ilyen típus, rengeteg ember számára antipatikus, tehát a negatív kritikák, nevezzük bunkóságnak gonoszságnak, az Ő általa felvázoltakból jött.

Nem lehet csak a válaszokból kiindulni, ha a gonoszságot keressük. Ezek, amiket a kérdés után olvastam, őszinte véleménynek tűntek. Ráadásul nem is a kérdező pénze, vagy eltökéltsége volt az amit akár irigység okán is kritizálhattak volna, hanem a kérdező személyisége.

A környezet nem tűri ezt a fajtát.


Szerintem nem gonoszak az emberek, csak egy ilyen oldalon nem olyan tapintatosak. Lehet lepontozni, de sok hozzászólással egyetértettem a fönti kérdésnél, mégse tartom magam rossz embernek. Persze ez lehet hogy nincs így.


Ha azt hiszed, hogy az emberek buták vagy gonoszak, tegyél fel egy értelmes kérdést értelmes stílusban, a legjobb lenne olyat amihez empátia kell, és nézd meg a válaszokat.

Összesen csak 5-6 értelmes válasz fog születni, és semmi negatívum nem lesz benne, csak segítség.

Ha az emberek gonoszak lennének, akkor az ilyen kérdésekre se tudnának empatikusan reagálni.

2013. okt. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Miért lenne személyiségzavaros a linkelt kérdező? Mellesleg, ha valóban így van, akkor miért kell emiatt utálni? Nekem inkább az volt a benyomásom, hogy az emberek szívesen aláznak meg másokat, ha annak nincsen következménye. Ennél a kérdésnél a kérdező felsorolt egy csomó pozitív, majd pedig egy jó pár negatív tulajdonságot is. Nekem az jött le, hogy a gorombább válaszolók önimádónak vélték, illetve megalázónak/felháborítónak érezték, hogy ennyi mindenben jó lehet valaki 20 évesen, és ezért gondolták jól megalázzák, úgy is megérdemli. Pedig szerintem alapvetően senkivel nem volt goromba a kérdező, és az alapján, hogy leírt magáról pozitív tulajdonságokat, még nem nevezném önimádónak. Ha alaposan elolvasod, akkor lejön, hogy bizony nem is száz százalékig pozitív az önképe. Rengeteg olyan dolgot lát magában negatívnak, amik igazából bocsánatos "bűnök"
2013. okt. 10. 11:37
 5/14 MRC31 ***** válasza:

Átolvastam a linkelt kérdés összes kommentjét. Ha nem haragszol meg a kérdésed két részre bontanám. Elsőnek veszem a fő, vastagon szedett általánosító kérdésed. Erre több mindent is írhatnék igazából, csak tömören, az embereket sok helyen szó szerint kiszipolyozzák mind anyagilag és lelkileg, csak egy példa: bejelentett munka havi 60 ezerért 3 műszakban ahol üvöltenek veled ha hibázol. Nem egy ilyenről tudok. De az általános közhangulat sem a legjobb, bizalmatlanság, untolerancia, széthúzás és még sorolhatnám. Ezek mind következményei annak, hogy valaki jól megszopatta őket. Aztán van ez az oldal ahol kétszeres névtelenség mögé bújva kieresztik a gőzt. Nem mondom, hogy helyes, csak törvényszerű, próbálnak megszabadulni a felgyülemlett indulatoktól. A dolog igazságtalansága az, hogy nem a megfelelő egyéneken vezetik le, hanem ártatlannak tűnő személyeken.


A kérdésed másik része, a konkrétan belinkelt kérdés és annak válaszainak kapcsolata. Én megértem, hogy 1-2 egyén totál kiakadt. Még a 71%-ost is megértem, más kérdés, hogy pár válaszát már én sem tudom elfogadni. De a lényeg, hogy szerencsétlen miért így reagál? Ha boldog lenne csak kicsit is, akkor tenne ilyet? Magasról tenne arra, hogy más élete, anyagi helyzete milyen. Szóval egy súlyosan megfáradt, belefáradt ember méltatlan válaszai amik dühöngésként azonosíthatóak. Inkább szánalomra méltó, hogy az élet így meggyötörte és tehetetlen dühében elveszítheti önmaga felett az irányítást.


Végül nézzük meg a linkelt kérdés kérdezőjét! Húsz éves, igen jól keres, valami mégis hiányzik az életéből, hiszen ha boldog lenne akkor nem írna ide. Keresi a választ. Csak közben igen csak nagyra van magával, enyhe kifejezés, hogy beképzelt és imádja magát. Imád dicsekedni és ezáltal másokat maga alá rendelni, ezzel azt hitetvén el önmagával, hogy ő értékesebb. A szerénység és alázatot hírből sem ismeri és van egyfajta szemtelen modora amit próbál leplezni. Mert az egy dolog, hogy fiatal és jól keres, de a fellengzős, felnagyító stílusával haragot gerjeszt másokban önmaga ellen. Lehet furcsának tűnő megfogalmazás ez, egyszerűen mondva nem tudatos ez nála. Intelligens, választékos, jó ízlésű - már a szavak és megfogalmazásból is látszik, viszont nem gondol bele, hogy érzelmileg mit vált ki embertársaiban, sajnos igazából nem is érdekli, az viszont igen, hogy róla mit gondolnak. Na ebből fakad amit már említettem, hogy nem boldog igazából és önbizalomhiánya van némileg. Pedig mint láttuk nem lenne indokolt. De a sok csillogás mellett valami értékes, értékesebb hiányzik. Talán csak nem a tiszta szeretet, megértés embertársaink felé?

2013. okt. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, válaszolnék a kérdésedre, hogy a fent linkelt kérdező, miért is lenne személyiség zavaros. Mivel nem tudom ennyire összeszedetten leírni, kimásoltam egy részt máshonnan.

Még mielőtt másolnám, elmondanám, hogy az ötös válaszolóval teljes mértékig egyet értek, valamint a kommentedet olvasva az az érzésem, hogy a linkelt kérdés válaszolója Te voltál.

Nos akkor a válasz.

"Viszonylag ritka személyiségzavarról van szó, a lakosságnak kb. 1 százalékát érinti, és az érintettek háromnegyede férfi. A narcisztikus gondolkodás és viselkedés kamaszkorban általános, és az élet minden szakaszában normálisnak, sőt szükségesnek számít egy egészséges szintű nárcizmus, személyiségzavarról akkor beszélünk, ha ezek a személyiségvonások túlsúlyba kerülnek, és veszélyeztetik a személy kapcsolatait és élete más területeire is negatív hatással vannak. A narcisztikus személyiségek legszembetűnőbb ismérve, hogy kikövetelik maguknak környezetük állandó figyelmét és csodálatát. Állandó elismerésre szomjaznak, miközben tökéletesen semmibe veszik mások szükségleteit, igényeit. Túlzott jelentőséget tulajdonítanak saját maguknak, eltúlozzák saját teljesítményüket és tehetségüket, másoktól pedig elvárják, hogy felsőbbrendűnek tartsák őket. Épp ezért gyakran arrogánsnak és dölyfösnek tűnnek. "


Az utolsó mondat miatt válnak ellenségessé az emberek. Ezek a viselkedésformák tolerálhatatlanok sok esetben.

2013. okt. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Bocsi nem válaszolója, hanem kérdezője Te voltál.
2013. okt. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
MRC31: leírtad a lényeget, szerintem is.
2013. okt. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Értem, hogy benned ez ellenszenvet vált ki, ezzel nincs is semmi probléma, de miért gondolod, hogy a kérdezőnek lételeme az, hogy körülrajongják, rivaldafényben legyen, stb. Nekem nem derült ki egyértelműen az, hogy olyan emberekkel venné körül magát, akik csodálják őt, sőt azt sem látom, hogy írta volna hogy nagyon társasági ember.


Nem látom azt sem, hogy a kérdező ott azt írta volna, hogy felsőbbrendű lenne, vagy bármi erre utalót. Az látható, hogy saját magát a végtelenségig akarja fejleszteni, de szerintem ezzel minden maximalista ember így van. Azt nem láttam sehol, hogy másokat lenézne, vagy ne lenne szociális érzékenysége. Erre nem tért ki a kommentekben, ezt legfeljebb feltételezi lehet, és szerintem ez előítéletesség.


Ha már ott tartunk, a 71%-osra sem kevésbé jellemző, hogy rivaldafényben akarna lenni. Eleve övön aluli válaszokkal kezdett, azokat pedig sokszor meg is ismételte, hogy hangsúlyosnak tűnjön, sőt, végül már sértegetésbe kezdett, csak hogy rá figyeljenek. (Sikerült is amúgy.)


Egyébként én általánosságban is azt látom, hogy az emberek szeretnek mindenkit kibeszélni. Mindenkinek vannak sikerei és eredményei, amire büszke lehet, és ezzel nincs is baja az embereknek, ellenben névtelenül, vagy az illető háta mögött élvezettel beszélik ki, illetve mutatják be úgy, mintha nem is ért volna el semmit, csak szerencsés lenne, vagy éppen tisztességtelen.


Vagy gondoljunk pl. arra, amikor emberek azért szidnak másokat, mert nem elég jó anyák, nem elég férfiasak, stb. Sok anya már előre fél attól, hogy mit gondolnak majd róla, ugyanis a legnagyobb szégyen az, ha valakiről olyan a közvélekedés, hogy nem elég jó abban a szerepben, amit a társadalom neki szánt. Ha valaki valamiben jó, máris elkezdik szidni, hogy milyen béna ebben meg abban. Ez főleg ezen az oldalon jellemző, meg a többi névtelen fórumon, illetve az ember háta mögötti kibeszélés is mindennapos.


Erre a fajta érzéketlenségre még millió példa van, elég körülnézni az oldalon: http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__randizas__49231..


http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__egyeb-kerdes..


stb. stb. stb.


Jó, persze ne legyen olyan buta az ember, hogy kikéri mások véleményét, mondhatnánk... De azért valljuk be, mindenkinek fontos valahol, hogy mit gondolnak róla.

2013. okt. 10. 14:10
 10/14 anonim ***** válasza:

"de miért gondolod, hogy a kérdezőnek lételeme az, hogy körülrajongják, rivaldafényben legyen, stb. "


A kérdező nem fogadja a negatív kritikát, ebből az következik, hogy amikor a kérdést kiírt, mind az életvitelével, mind a rátermettségével, mind a pénzével, a külsejével, az öltözködésével elismerésre akart szert tenni. Azt akarta, hogy vadidegen emberek ismerjék el az Ő zsenialitását, azaz jócskán túlértékelte önmagát.

Én ismerek hasonló képességekkel bíró, azonban ténylegesen szerény embert. Ő nem nárcisztikus, nem tartja fontosnak mások elismerését. Mivel ez így van, kérés nélkül is megkapja a kellő tiszteletet.


Még mindig tartom, hogy te voltál ott a kérdező, mert nagyon nem tetszenek neked az ellenkező vélemények.

Egy józan gondolkodású ember látja ebbe a problémát, nem értem, hogy Te miért nem.

A kérdező nem egészséges, ilyen kérdést nem ír ki az, aki határozott, van önbecsülése, de nem önimádó.

2013. okt. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!