Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosan gorombított le a...

Jogosan gorombított le a SPAR-os biztonsági őr (nő! ), hogy nem kosárba pakolom a cuccot, hanem a babakocsira akasztott (üres! ) szatyorba?

Figyelt kérdés

Ma nagyon "leszidott", hogy miért nem kosárba pakolok. Mondtam neki, mert nem bírom ráakasztani a karokra! (tényleg, kipróbáltam, max. a babakocsi egyik karjára tudom ráfűzni, de úgy meg instabil a kocsi) Tovább vitatkozott velem, hogy "más anyuka meg tudja oldani, és viszi kézbe" (!) a kosarat. Mondtam, hogy én nem tudom, mert akkor a kocsit nem tudom tolni. Puffogva elment.

Hozzáteszem, 3 kicsi gyerekre veszek rendszeresen nehéz dolgokat, több liter tejet, lisztet, joghurtokat stb... Így is majd' leszakad a kocsi, de legalább egyensúlyban van. Évek óta így vásárolok, mert így jött be. Volt már, hogy a babakocsi borult, mert túlpakoltam, azóta ez a módszer vált be.

Nagyon rosszul érzem magam emiatt, hogy miért nem lehetek a szabályok egy kicsit rugalmasak. Nem mindegy neki, hogy mibe teszem a vásárolni valót?! Mindig mindent kiteszek a szalagra.

Sajnos más bolt nincs a környéken, szívem szerint többé nem tenném be oda a lábam.

Szerintetek nekem kellene mereven a szabályokhoz igazodnom, és valahogy megszenvednem a kosárral vagy ők lehetnének rugalmasabbak?

Titeket ért már ilyen atrocitás?


2014. febr. 3. 08:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
43%
Szerencsére nem, pedig volt, hogy egyenesen a babakocsiba pakoltam a dolgokat, onnan ki a szalagra. Most, hogy már 2-3 gyerekkel megyek vásárolni, én tolom a babakocsit meg a bevásárlókocsit is, azt is meg lehet szokni.
2014. febr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
87%
Nem ért, de én mondjuk tesókocsival járok két gyerekkel. Nem könnyű, de karomra teszem a kosarat, valahogy megoldom. Egyedül az Aldiban nem lehetséges, mert ott nincs kézi kosár, a nagy bevárlókosarat pedig tényleg nem tudom együtt tolni a kb 40 kilós tesókocsival együtt.
2014. febr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
87%

Igen, jogosan. Szinte minden üzletben ki van teve, hogy bevásárló kosár vagy kocsi használata kotelezo.

Ennyi erővel bárki mehetne egy üres szatyorba pakolva vásárolni, kifogás mindig van.

Nem ért téged semmi atrocitás, csak azt képzeled magadról, hogy mivel kismama/kisgyerekes anya vagy, az egész világ körülötted kell hogy forogjon. Ez nem igy van, a szabályokat be kell tartani.

2014. febr. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%
Igen, jogosan szólt rád.
2014. febr. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Nem várom el, hogy körülöttem forogjon a világ! Csak nem értem, hogy egy ilyen bagatel dologból miért kell ekkora problémát csinálni. Nem hiszem, hogy más lenne egy kosárba pakolni és más egy szatyorba. Mi a különbség?

Akkor a kétmankós vagy tolókocsis embereket is lebaltázza?


Amúgy meg ma kismamának lenni pesten nem könnyű. Se egy aluljáróba nem tudok lemenni, egy buszra/hévre nem tudok egyedül felszállni, sok helyen nem férek el a kocsival. A hivatalok is csak nevükben akadálymentesek. Nem akarok mások terhére lenni, igyekszem mindent egymagam megoldani. Nincs túl sok segítségem a nagyobb (6 és 4 éves) gyerekeimmel kapcsolatos összes dolot egyedül csinálom, mint mindenki más. Legalább ebben a kérdésben jó lett volna egy kis megértés a b.őr részéről.

2014. febr. 3. 09:27
 6/31 anonim ***** válasza:
93%
Igen, ha azt nézzük, hogy az üzletszabályzatban az szerepel, hogy kötelező a kosár használata. Mégpedig a lopás ellen. A biztonságiőr persze lehetett volna rugalmasabb, igen, csakhogy nem ő dönt a szabályokról, az ő dolga betartatni őket.
2014. febr. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
17%
A lidliben sincsen kosár és mindig kis szatyorba vagy ottani kis zacskóba pakolok, még az életben nem szóltak rám... Spárban viszont engem is leüvöltött az őr amikor nem vittem semmit, mire közöltem vele, hogy 2 karton vizet veszek ami nem fér kosárba és mivel elbírom a 2 karommal nem fogok kocsit venni és guringálni amikor alig férni el a tömegben... Első munkahelyem szupermarket volt és a hajéktalan úgyis simán lopott, hogy bevásárló kocsit tolt magával... Szóval szerintem ez a kosár dolog túllihegett dolog.(bár lehet megvan nekik mondva, hogy szólni kell) Bezzeg, hogy a Tescó parkolóban az erőszakos román árusokat akik minden vacakot az emberre akarnak tolni, nem zavarják el, pedig van biztonsági őr, de tuti jatott kap az árustól...
2014. febr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
20%

Hat igen Magyarorszäg....

Itt nemetben ilyenböl nincs problema. A Lidl-ben folyamatosan azt lätom, hogy sajät täskäba pakoljäk a megväsärolni kivänt dolgokat, utäna pedig abbol ki a szalagra.A kutya nem szol erte.

Otthon tenyleg nagyon nehez a babakocsis anyukäknak minden.Itt mindenhol mozgolepcsöket, lifteket csinältak.A buszokat is jol megoldottäk.

2014. febr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
84%

Üdv a való világban.

Mi úgy oldottuk meg, hogy a heti nagybevásárlást a férjem intézte, van ketten, én meg naponta csak kevesebb dolgot vettem, amit frissen kellett. Azt átlátszó zacskóba pakoltam, amibe a zsömléket szokták.

Nem tudom, mennyire kicsik a gyerekek, nálunk a 3,5 éves már tolja a nagy szekeret, persze irányítgatni kell, kosárral én sem próbálkoznék, ráadásul a legtöbb babakocsi nem egykezes, nehéz vele navigálni.

A biztonsági őr intézkedés jogos volt, a hangnem viszont nem!! Ráadásul ha mindig odajársz, lehetnének kicsit rugalmasabbak és emberibbek.

2014. febr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
89%

Ja, itt Hollandiában is lehet a szatyorba pakolni - ha aktívaltad a selfscan kasszát. Egyebkent kosárba kell. Ha nem érted miért, akkor elmagyarázni se egyszeru..... Dolgoztam en is kereskedelemben. Nem egy kismama feljtett el valamit kivenni a babakocsi tárolójabol....

Lehet menni egyedül vásárolni, lehet a babakocsiba tenni a kosarat, lehet a gyereket a bevasarlokocsiba tenni. Igazság szerint csak az en, tudja megoldani, aki nem akarja.

A szabályok azert vannak, hogy betartsák őket. Neked bunko a biztonsagi őr, aki csak a munkáját végzi. Ezek utan előre sajna loma z ovonot, tanárnőt, aki majd a gyerekedet oktatná, nyilván rosszul....

2014. febr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!