Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosan gorombított le a...

Jogosan gorombított le a SPAR-os biztonsági őr (nő! ), hogy nem kosárba pakolom a cuccot, hanem a babakocsira akasztott (üres! ) szatyorba?

Figyelt kérdés

Ma nagyon "leszidott", hogy miért nem kosárba pakolok. Mondtam neki, mert nem bírom ráakasztani a karokra! (tényleg, kipróbáltam, max. a babakocsi egyik karjára tudom ráfűzni, de úgy meg instabil a kocsi) Tovább vitatkozott velem, hogy "más anyuka meg tudja oldani, és viszi kézbe" (!) a kosarat. Mondtam, hogy én nem tudom, mert akkor a kocsit nem tudom tolni. Puffogva elment.

Hozzáteszem, 3 kicsi gyerekre veszek rendszeresen nehéz dolgokat, több liter tejet, lisztet, joghurtokat stb... Így is majd' leszakad a kocsi, de legalább egyensúlyban van. Évek óta így vásárolok, mert így jött be. Volt már, hogy a babakocsi borult, mert túlpakoltam, azóta ez a módszer vált be.

Nagyon rosszul érzem magam emiatt, hogy miért nem lehetek a szabályok egy kicsit rugalmasak. Nem mindegy neki, hogy mibe teszem a vásárolni valót?! Mindig mindent kiteszek a szalagra.

Sajnos más bolt nincs a környéken, szívem szerint többé nem tenném be oda a lábam.

Szerintetek nekem kellene mereven a szabályokhoz igazodnom, és valahogy megszenvednem a kosárral vagy ők lehetnének rugalmasabbak?

Titeket ért már ilyen atrocitás?


2014. febr. 3. 08:58
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Jó hogy azt nem kérdezed meg, hogy miért teszem ki egyáltalán a lábam az utcára, hogy csak útban legyek másoknak...

Ha gyanús vagyok, hogy lopok, jöjjön oda a kassza után és kérje el a blokkot, nézze meg, hogy mindent kifizettem-e.

Nem tudom hanyas válaszolónak: a gyerekem 4 hónapos. De soha sem tenném bele egy koszos ki tudja ki által használt bevásárlókocsiba később sem. Lelakatolni a babakocsit? :) Ez jó!! :))


Úgy látom egyre több a szívtelen egoista ember, aki képtelen másokra is odafigyelni. Inkább elnézné, hogy egy kismama, vagy BÁRKI ott szerencsétlenkedjen egy b.kocsival és egy kosárral, egy rakás áruval és még az üvöltő gyerekével (nem szokta szeretni a vásárlást). Sőt, még ciccegne is, hogy nem fér el tőlem, mert kilóg a kosár.

Akkor ne is adjuk át a helyet a terhes nőknek, mert miért csináltatta fel magát? Ne segítsünk az öreg néninek átmenni az úton, mert minek él még, csak az utunkban van? Ne segítsük fel az utcán eleső embert, mert miért olyan cipőt húzott fel, aminek kitörik a sarka? Kit érdekel?? És még sorolhatnám!

Ez szép! Hát én nem vagyok ilyen, sőt!

Köszönöm a válaszokat, valószínűleg minden egyes alkalommal megkérem a b.őrt, hogy engedje, hogy a szatyorba pakoljak. Ennyi. Több választ, köszönöm már nem kérek!

2014. febr. 3. 10:54
 22/31 anonim ***** válasza:
81%

Kedves kerdezo!

Kapaszkodj meg, voltam kismama, neveltem kisgyermeket, sot, egyedulallo anya voltam az elso években. Tehat nekem mindent egyedül kellett megoldanom, mégsem pakoltam soha az életben szatyorba kosár helyett. Volt babakocsira illeszthető hordozó, azt tettem a bevasarlokocsiba es meg is volt oldva. Vagy fogtam a kocsi tolokarjaval a kosarat, vagy a károkra akasztottam.

Az, hogy kismama/anya valaki, semmivel többre fel nem jogosít, mint egy átlag embert. Szerinted hülyeség a szabály. Mas szerint meg hülyeség jegyet venni a buszon/adót fizetni/betartani a közlekedési szabályokat/stb. A világ nem körülötted forog, ezt meg kellene érteni es marhára nem mást hibáztatni azert, mert te ennyire bugyuta vagy, hogy egy ilyen apróságot nem tudsz megoldani.

Anno egyebkent a Sparban tortent, hogy a pénztáros sírva fakadt, mert a kedves vásárló kiosztotta ritka bunko stílusban, amiért megkérte - egyebkent rendkívül udvariasan- hogy hagy nézzen bele a hatalmas taskaba, amit cipelt. A no ugy üvöltött, hogy mit képzel az a r.banc magáról, nem akar o lopni semmit - o is ugy gondolta, jo az, ha a szatyorba pakol, nem kell a kosár. Az se zavarta, hogy a bejáratnál es a pénztárnál is ki volt írva, hogy amennyiben valaki nem kézi táskával, hanem nagyobb táskával, szatyorral erkezik, a pénztárosnak es a biztonsagi őrnek joga es munkaköri kotelessege ellenőrizni a táskát.

2014. febr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
90%

tedd a babát hordozókendőbe vagy kenguruba, és akkor bevásárlókocsival is tudsz a boltban közlekedni.

ha nehéz cuccokat vásárolsz, akkor érdemes banyatankot venni, amiben hazahúzod a cuccokat.


a saját életedet is megkönnyíted vele.

2014. febr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
81%

Én azon csodálkozom, hogy te ezen kiakadtál, hiszen teljesen jogos, hogy rád szóltak. Nem azt mondom, hogy te ilyen vagy, de nem egyszer láttam a saját szememmel, hogy az anyuka a pénztárnál bukott le, mert beszólt a riasztó, és azzal védekezett, hogy "ja.. elfelejtettem, hogy a babakocsi alsó kosarába is pakoltam.. nem akartam én lopni kérem szépen"

Nem hiába van kosár, bevásárlókocsi.. Én ikerekkel jártam bevásárolni, és sosem csináltam olyat amit te..

Szóval a biztonsági őr még rendes is volt, hogy nem vitatkozott veled tovább, és nem pakoltatta át kosárba a cuccokat. Megtehette volna ezt is.

2014. febr. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
78%

Felteszel egy kérdést, amire kapsz oldalakon keresztül vagy 200 választ... Kb. mindenki egyetért, de te továbbra sem kapsz a fejedhez, hanem már mindenki szívtelen és egoista. Nem kéne elgondolkodnod szerinted?


Utálom az ilyen ősanyákat...

2014. febr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
82%

"Úgy látom egyre több a szívtelen egoista ember, aki képtelen másokra is odafigyelni."


Én is úgy látom, hogy egyre több az egoista, akik szerint a szabályok mindenkire érvényesek, csak pont őrájuk nem, mert... mert kisgyerekük van, mert csak 1-2 dolgot vesznek, mert rossz napjuk volt... Majd legközelebb az autódban ülve se várd ki a zöld lámpát, hajts át a piroson, mert a babóka rosszul tűri az utazást és sietsz, ezért bátran hajts át a gyalogosokon, hát legyen már az egész világ rugalmasabb, hiszen ezúttal RÓLAD van szó...

2014. febr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
69%
Jogosan, viszont túl nagy ügyet csinált belőle.
2014. febr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
32%
oké h nem a kismamák körül forog a világ de egy 4 hònapos baba mellett egy nő fáradtabb és érzékenyebb.amùgy a kendő tényleg jò dolig!!!
2014. febr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
42%

Én megértem a kérdezőt teljesen. Érzékenyebb most, én is az vagyok, mert 3 hónapos a babám, szoptatós kismama vagyok. Én vagyok, aki az elején írta, hogy tesókocsival jár, mégis kosárba pakol. Én a karomon hordom a kosarat. Nem egyszerű, de azt a pár dolgot bele tudom tenni. Most az Aldiba így nem járok, de a nagyobbal jártam (ott nincs hordozható kosár) és akkor a babakocsi aljába pakoltam. Sosem szóltak érte és sosem hagytam véletlenül az aljában semmit...

Amúgy abban igaza van a kérdezőnek, hogy nagyon nem figyelnek egymásra az emberek. Én két picivel közlekedem tesókocsival és simán meglöknek, sietnek elém a pénztárnál, nehogy már előbb sorra kerüljek és egyéb elszomorító dolgok is történnek. A legjobban azt utálom, mikor az Auchan kasszánál még pakolok és a soron következő a nyakamra áll. Volt, hogy egy pasi gyerekkel volt, még meg is lökött. Na, az ilyen emberektől van hányingerem. Nem várok én különleges bánásmódot, csak legalább annyit, hogy ne rohanjak elém a pénztárnál, ne lökdössenek és igenis azért vegyék észre, hogy két gyerekkel vagyok egyszerre. Engem is sok dolog felháborít, ami ellen sajnos tenni nem tudok... Egyszer 9 hónapos terhesen megkértem egy fiatalembert, hogy adja át a helyét a villamoson és visszakérdezett: Mert? Pedig elég jól szituált volt. Hozzáteszem a hasam látványos volt nagyon és nem arról van szó, hogy nem tudok állni, hanem a 9. hónapban elég kellemetlen volt úgy közlekedni, hogy 5 percenként pisilni kellett és ha ültem könnyebb volt tartani. Ill. ha hirtelen fékez a villamos nem löknek meg. Ennyi.Teljesen kihalt az emberek nagy részéből a figyelmesség. Sajnos...

2014. febr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
46%
Ez ìgy van ahogy az utolsò is irta!!Aki meg itt mártírkodik h egyedülállò anyaként megoldotta annak üzenem h nem minden ember teherbìrása egyforma!!!
2014. febr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!