Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosan gorombított le a...

Jogosan gorombított le a SPAR-os biztonsági őr (nő! ), hogy nem kosárba pakolom a cuccot, hanem a babakocsira akasztott (üres! ) szatyorba?

Figyelt kérdés

Ma nagyon "leszidott", hogy miért nem kosárba pakolok. Mondtam neki, mert nem bírom ráakasztani a karokra! (tényleg, kipróbáltam, max. a babakocsi egyik karjára tudom ráfűzni, de úgy meg instabil a kocsi) Tovább vitatkozott velem, hogy "más anyuka meg tudja oldani, és viszi kézbe" (!) a kosarat. Mondtam, hogy én nem tudom, mert akkor a kocsit nem tudom tolni. Puffogva elment.

Hozzáteszem, 3 kicsi gyerekre veszek rendszeresen nehéz dolgokat, több liter tejet, lisztet, joghurtokat stb... Így is majd' leszakad a kocsi, de legalább egyensúlyban van. Évek óta így vásárolok, mert így jött be. Volt már, hogy a babakocsi borult, mert túlpakoltam, azóta ez a módszer vált be.

Nagyon rosszul érzem magam emiatt, hogy miért nem lehetek a szabályok egy kicsit rugalmasak. Nem mindegy neki, hogy mibe teszem a vásárolni valót?! Mindig mindent kiteszek a szalagra.

Sajnos más bolt nincs a környéken, szívem szerint többé nem tenném be oda a lábam.

Szerintetek nekem kellene mereven a szabályokhoz igazodnom, és valahogy megszenvednem a kosárral vagy ők lehetnének rugalmasabbak?

Titeket ért már ilyen atrocitás?


2014. febr. 3. 08:58
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
94%

"Nem mindegy neki, hogy mibe teszem a vásárolni valót?!"


Nagyon nem mindegy, mert ennyi erővel a kézitáskádba is pakolhatnál. Ő nem azt nézi, hogy te mennyire vagy becsületes, ennyi erővel akárhova dugdoshatnád az árut, akár a zsebedbe is, ahogy neked kényelmes. Igen, vannak "merev" szabályok, amikhez egy áruházban igazodni kell, különben mindenki mindent vinne kedvére mint a makk hetes. Amíg az árut ki nem fizetted, az addig nem a tiéd és igen is nem nagy elvárás látható helyre helyezni.

Ha bele gondolsz, a mai önkiszolgáló áruházak is viszonylag nagy bizalommal vannak a vevők felé, mert még így is számtalan ötletük van a tolvajoknak, többek között a mindennel jól felszerelt babakocsis anyukák is lehetnek tolvajok, volt már ilyen eset.

Kicsit unalmas már ez a téma, hogy anyucik folyton extra kiváltságokat szeretnének elvárni bizonyos helyzetekben, de mondok erre neked valamit: Szóból ért az ember.

Mi lenne, ha az áruházba való belépéskor megbeszélnéd az ott dekkoló biztonsági őrrel, hogy neked ez és ez a problémád, megoldható-e ez így? Ő is emberből van és megértené, legfeljebb megkérne, hogy azért majd a szatyrot mutasd meg felé, amikor távozol.

Őt is meglehet érteni, hogy ha belibbensz és szatyorba pakolsz, gyanúra ad okot, az a dolga, hogy gyanakodjon.

2014. febr. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Lopás ellen kosár? Aki lopni akar, azt a kosár nem fogja visszatartani...

Üres (SPAR-os!) szatyiba teszem, a pénztárnál mindent kirakok és meg is mutatom az üres szatyrot.

Igen, lehet, hogy ez a szabály. Akkor viszont csináljanak olyan kosarat, amit rá lehet tenni a babakocsira úgy, hogy biztonságosan tudjak pakolni bele. Ha féloldalra teszem a súlyt, akkor kb. 2 hónap múlva vehetnék új babakocsit, mert szétmegy. Így is vacakol a kereke, mert annyi itt a kátyú a járdán, hogy sokszor át kell emelnem rajta a kocsit, vagy az úttesten kerülni egyet.

Hát igen, való világ, mi? :)) Engem kéne bekamerázni! :)

2014. febr. 3. 09:51
 13/31 A kérdező kommentje:

Azért van egy kis különbség, hogy valaki zsebbe teszi vagy egy jól látható helyre a kocsi füleire akasztva.

De az jó ötlet, hogy minden alkalommal megpróbálom megbeszélni velük, hátha hajlanak a kompromisszumra.

2014. febr. 3. 09:55
 14/31 anonim ***** válasza:
82%
Arrol hol tehet a biztonsagi őr, hogy nem jo a babakocsid???
2014. febr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
85%

Igaza volt a biztonsági őrnek. Ettől függetlenül lehet, hogy a stílusa nem volt megfelelő, de alapvetően nem szatyorba és nem babakocsiba pakolunk egy boltban. Ez másnak is kényelmetlen, nemcsak kisgyerekes anyukáknak. Nekem pl. ezer cucc szokott lógni a kezemben, mikor vásárolni megyek, és igencsak nehézkes közben még kosarat is fogni, de ez van.

Nem kéne annyira elájulva lenni attól, hogy "kismama vagyok, nekem mindent szabad".

2014. febr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Okosak!

És a Lidliben ahol nincs kosár hova pakoltok?

Amikor 4-5 árú miatt nem fogtok gondolom ti sem kocsit tologatni...

Mondjuk nálunk inkább én vásárolok be vagy a párom akkor megy boltba ha fenn vagyok otthon a kisbabával, de egyedülálló Anyukák ezt nem tehetik meg...

2014. febr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
14%
Ha már ülőképes a gyerek, én úgy oldanám meg, hogy a gyereket a nagy bevásárlókocsiba ültetném, míg a babakocsit jól hozzálakatolom a biciklitárolóhoz odakint.Persze nyilván egy kis csecsemőt nem lenne jó a kosárba pakolni.Vagy ha már annyira odavannak az őrők, állhatna egy kint a bolt bejáratánál is, aki vigyázna a kint hagyott babakocsira, míg anyuka bevásárol szabályosan odabent.De ez magyarország, ahol csak szabályok vannak, ész nélkül.Megvalósításukra sokszor nincs normális lehetőség.
2014. febr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
7%
Mellesleg már minden nagyobb boltban van csipogó, akkor nem tudom, mit kell pattogni?Ha lopott a vásárló, akkor úgyis becsipog, kivinni nem tudja, tehát ilyen elven a bugyogójába is pakolhatna, ha neki úgy tetszik.Az őr meg felesleges.
2014. febr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk a Lidl-ben van már húzható kosár.


Kedves kérdező: az áruháznak muszáj valamire támaszkodnia, lopás persze kosár használata mellett is lesz bőven, de szerintem így is kevesebb van, mint akkor lenne, ha mindenki oda pakolna, ahova jólesik.

A múltkor láttam (pont egy Intersparban), hogy egy idős nő ezzel a húzogatós kocsival érkezett vásárolni. Megbeszélte a biztonságiőrrel, hogy ő abba pakolna a könnyebbség kedvéért és az őr beleegyezett. Tehetnél te is egy próbát.

2014. febr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
9%

Semmi rossz nincs abban, amit te csinálsz. Én Lidl-be járok, és rendszeresen csinálom azt, hogy csak kézben vagy üres szatyorban viszem azt a pár dolgot, amit veszek, mert 1-2 áru miatt nem fogok kocsit kivenni, kosár meg nincs. Még soha nem szóltak rám emiatt.

Inkább azzal kellene foglalkozniuk a biztonságiaknak, aki pl. a szemetét a kocsiban/kosárban hagyja. Vagy azzal, aki beállítja a kocsiját keresztben az út közepére, hogy véletlenül se lehessen elférni mellette, és ha én arrébb tolom vagy szólok, akkor úgy néz rám, mintha én lennék a hibás, hogy arra merészelek járni. Meg pl. aki odaadja a még meg nem vásárolt csokit a gyerekének, és a pénztárnál csak a maszatos, ragacsos csokipapírt rakja fel a szalagra fizetéskor (bár az még a jobbik eset, ha legalább kifizeti, nem a boltban hagyja szét a papírt valamelyik polc végében).

2014. febr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!