Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szégyen az, ha az ember utál...

Szégyen az, ha az ember utál férfinak lenni ebben a mai világban?

Figyelt kérdés
Önmagában nem a nemiségemmel lenne probléma, férfinak érzem magamat és abszolút hetero az érdeklődésem is. Amit nem tudok elfogadni, az amilyen szerepet kap az ember, ha ebben a nemben születik. Nem élhet nyugodtan, hanem állandóan meg kell felelnie és folytonosan a "magabiztos, férfias kell!!!" nevű követelményekkel találkozik. Nem lehet gyenge, mindenhez értenie kellene és sosem lehet holtponton. Mindent tudnia kell a nőkről, épp ezért, ha nincs senkije és akár nagyon nincs sosem, akkor aztán eláshatja magát.Sorolhatnám vég nélkül, de a lényeg ugyanaz. Utálom ezt az egészet. Normális dolog ez vagy tényleg szégyen?

2014. febr. 7. 21:33
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
23%

Most rossz passzban vagy. Képzeld el ha nő lennél, minden erényed a csinos kis pofid és a ringó popsid lenne, de ostoba lennél mint a faék, önző és felületes. Milyen élet az olyan?

Nehéz a férfiélet, de legalább absztraktan gondolkodunk, álmodunk és küzdünk, nemcsak a lábunkat széttéve!

Légy büszke hogy férfi vagy. Isten szeretett, hogy annak teremtett!

2014. febr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
hahaha ez komoly
2014. febr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
1-es, azt senki nem mondta egy nőnek, hogy csupán a testére legyen büszke, neki is van lehetősége többre, ha akarja.
2014. febr. 7. 21:48
 4/27 anonim ***** válasza:
45%

Hát valami baj van, mert a férfiak idő előtt hullanak ki a sorból.. Az egyik ok: a nők sok ezer éves elnyomatás utáni lázadása. Az elnyomott meg ha kiszabadul, gyakran elveti a sulykot. És hatalmat akar. Látszik ez más területeken is (kisebbségek, négerek, homoszexuálisak stb) rögtön hatalomra törnek az elnyomatásból, vagyis elnyomókká válnak. Ez sok problémát vet fel.

"Nem élhet nyugodtan, hanem állandóan meg kell felelnie"

Ezen kéne kezdeni. Ezentúl CSAK magadnak kell megfelelni. És legyél kedves és elnéző magadhoz- az ember esendő, törékeny nádszál de gondolkodó nádszál - ahogy Pascal is mondta. Valamint minden nap legyél legalább egy félórát egyedül. Amikor semmit sem teszel, csak úgy vagy... nagyon pihentető.. Borzasztó fontos dolgokra ébred rá az ember, ha hagyja magát egy kicsit csak "úgy lenni".

Micimackó és a Tao - ajánlom szeretettel.(N)

[link]

2014. febr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
29%

Én örülök, hogy férfi vagyok, nem szívesen lennék nő, akármilyen bombajó külsejű sem. Pedig úgy aztán dughatnék orvérzésig, még el is tartanának mellé, így férfiként meg 4 éve csak gondolatban teszem, és csak jó pénzért van lehetőségem jó nőre.

De akkor sem lennék nő, mert az élet nem csak erről szól, és minden más tekintetben király férfinak lenni.


32F

2014. febr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

1. Hímsoviniszta ...

Képzeld nőként sem olyan könnyű érvényesülni mint hiszed... attól hogy van jó pár általad leírt leányzó. nem mindenki "olyan", csak hogy szépen fogalmazzak.


A kérdésre visszatérve, szerintem természetesek az érzéseid.Mindig is voltak, és mindig is lesznek elvárások amiknek meg kell felelni, és egyre nagyobbak.

Ez mindkét nemre igaz. Lehetne vitatkozni kinek rosszabb, de egyik szempontból a nőknek, másikból a férfiaknak ezért nem lehet összehasonlítani a kettőt.

Egyiknek sem könnyű a mai világban, de úgy is majdnem mindenki a saját szerepét érzi a nehezebbnek, vagyis a "saját igazát fújja", ha egyszerűen akarom mondani.

A lényeg hogy próbáld a legjobbat kihozni abból amit kaptál, és többségében pozitívan állni a dolgokhoz. De nem kell mindig minden elvárásnak megfelelni mert abba előbb utóbb bele őrülsz, néha csak hagyni kell mindent a fénébe ahogy van elvonulni egy kicsit, és feltőltődni. :)

2014. febr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Az előző válasz elején az 1-es válszolónak írtam, csak a félreértések elkerülése végett. :)
2014. febr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Hát Pimbula, az te vagy. A szex nagyon fontos része az életnek és én például már rosszul vagyok a nők állandó siránkozásától, amikor arról panaszkodnak, hogy miért szabad a férfiaknak szexelni, a nőknek meg nem?-Mikor a valóság meg az, hogy ők azok, akik szabadon kefélnek jobbra-balra., egy csomó férfi pedig szex nélkül él. Szabadon beszólhatnak, bunkóskodhatnak, akár pofon is vághatnak és ezt zokszó nélkül tűrni kell.

A másik, hogy rendelkezni kell ezzel a sokat emlegetett kisugárzással, eszméletlen dumával, legyél mellé Rambo,Delon, Travolta és Bill Gates egy személyben...

Bocs, ne haragudj, direkt a végleteket mondtam, de a lényeget szerintem mindenki érti belőle.

2014. febr. 7. 22:02
 9/27 A kérdező kommentje:
80 %-os, az egyes sem úgy értette, nem kell megbélyegezned! Mindkettőtök válasza hasznos a szememben.
2014. febr. 7. 22:03
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

#1. -Te is nőgyűlölő vagy? Egy nő csak szétteszi a lábát?

[link]

Mélységesen elítélem az ilyen mentalitást!

2014. febr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!