Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az miért van itt vagyok 16...

Petifsdfsdfs kérdése:

Az miért van itt vagyok 16 éves fiú és tiszta vékony a hangom?

Figyelt kérdés

2014. febr. 10. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Ha nem lenne kérdőjel a mondat végén, azt lehetne hinni, hogy kijelentő mondat. Mi a kérdés, mert kérdésre utaló kérdőszó vagy kifejezés nincs benne ?
2014. febr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 A "miért" az mi, nagy okos?
2014. febr. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek máskor kezd el mutálni, mélyülni a hangja. Lehet, hogy a tiéd is csak később kezdi el, de az is lehet, hogy ilyen marad.
2014. febr. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én akkor sem értem, mi a kérdés (az, hogy 16 éves vagy az, hogy tiszta, vagy az, hogy vékony, de ezek meg miért lennének kérdések, egy operai basszusnak is tiszta a hangja), talán meg kellene tanulni előbb kérdőmondatot fogalmazni.
2014. febr. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Itt vagyok, 16 éves fiú és tiszta, vékony a hangom? Az miért van?"

...de legalább tiszta!

2014. febr. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az miért van? Itt vagyok? 16 éves fiú és tiszta? Vékony a hangom?
2014. febr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A hang magassága sok mindentől függ együttesen. Alapvetően a hangszalagok rezgő hosszától, vastagságától, a csatlakozó rezonáló üregrendszerek (fejüreg, mellkasüreg, netán gyomor) nagyságától, de a hangképzés módjától is. Ez utóbbin azt értem, hogy elsősorban a nyelv segítségével melyik rezonáló üreg felé irányítódik a levegő mozgása: fejüreg vagy mellkas üreg felé. Sok férfi rosszul képzi a beszédgangokat és a fejüreg rezonál, ezek fisztulásan, magas, sipító hangon beszélnek. Éneklés során különösen érezhető, hogy mellhang, vagy fejhang képződik-e. Ebben az életkorban még nagyon változik a hang, mert növekedésben vannak a hangképző szervek. Ráadásul a test egyes részei egymástól meglehetősen eltérő mértékben tudnak növekedni, azaz nem arányos a testmagasság növekedése és a hangszalagok növekedése. A magas hangon éneklő tenorok hangszalagja rövidebb, mint a basszusoké, testmagasságukat tekintve meg általában a kis-közepes termetűek közé tartoznak. A hangszalag rövid voltát egyesek azzal magyarázzák, hogy hamar leállt a hangszalagok növekedése, mert hamarabb beindultak a belső elválasztású nemi mirigyek (ez ugye az agyalapi mirigy növekedési hormonjának elválasztását gátolja). Basszusoknál meg a másik véglet az igaz. Mindez persze csak orvosbiológiai statisztikai felmérések eredménye.
2014. febr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Első válaszoló unatkozz másba kérlek kösszi
2014. febr. 15. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!