Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a baja sok idősebbnek a...

Mi a baja sok idősebbnek a fiatalokkal? Fiatal munkatársakkal, munkavállalókkal, családtagokkal? Miért ilyenek sokan?

Figyelt kérdés

A minap hallottam egy bácsiz így nyilatkozni:"A fiatalok amúgy sem tudnak dolgozni csak drogozni." pedig az unokái velem formaidősek. A munkahelyemen is mindenki ezzel jön, még a nálam 3 évvel idősebbek is hogy még nagyon fiatal vagyok. Az idősebb kollégáknak bsza a csőrét hogy még ha alkalmisként is de dolgozom, mondván másnak jobban kéne a munka stb. A minap egy álláspályázatomra is azt a választ kaptam, aminek a lényege az volt hogy náluk nagyon sokat kell dolgozni, van túlóra és gyakran szombatokon is be kell menni így biztos benne hogy engem ez az állás nem érdekel. Meg se kérdezte hogy tudnám e vállalni. Sajnos a környéken egyre több ilyenbe botlom. Mi a baj a fiatalokkal? Jó hogy nincs tapasztalatunk, de 3 év múlva így lesz? mert sajnos nem e felé haladunk. családom belül is van aki azon akad fent hogy már dolgozom, más meg azon akadt fent hogy 2 éve még tanultam. A munkáltatók most attól tartanak, hogy mi még le merünk lépni ha nagyon szemétkedik, vagy hogy nincs még mögöttünk 10 év vagy be kell tanítani vagy mi? Akinek van/volt hasonló tapasztalata az megoszthatná velem, akár az is akinek vannak 20-on éves munkatársai hogy mi a baj velük? Vagy a családon belül mi a gond velük? Többet költene, dőzsölne a mai 20-25 éves fiatalság mint a régiek? Mert én csak a gürit a pénztelenséget a munkanélküliséget látom a velem egyidőseknél. Oké, hogy még a korosztályom jó részének nem kell családot fent tartani de azért csak nem jó a szülőkön élősködni sem. Ha meg nem dolgoznánk az lenne a baj. vagy csak féltékenység vagy mi ez? Úgyis éveken belül elmúlik, bár lehet akkor visszanézve rájövök majd.

23 l


2014. febr. 16. 01:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

vannak helyek, ahova a kifejezetten fiatal, pörgős embereket keresik, akik gyorsan tanulnak, értenek a számítógéphez, nincsenek irreális elvárásaik és nem olyan önteltek mint néhány idősebb ember.


nálunk a cégnél vannak szinte frissen érettségizett emberek, ugyanígy vannak nyugdíj előtt álló nénik is. nincsenek generációs viszályok, mi elismerjük az ő tudásukat, ők pedig szívesen tanítanak minket, vagy adnak tanácsot szakmai kérdésekben.


nem tudom mi a szakmád, hol élsz, mert ez is jelentősen befolyásolja azt hogy hogyan gondolkodnak az emberek.

2014. febr. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Vidéki vagyok. Sajnos nagy erre a munkanélküliség és lehet ez is baj. De az irigykedők jó része nem akarja és nem is tudná elvégezni a munkámat, a másik része pedig sokkal fentebb van így még majdnem jogos is lenne, de nem tehetek róla sajnos.
2014. febr. 16. 02:20
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

"A munkáltatók most attól tartanak, hogy mi még le merünk lépni ha nagyon szemétkedik, vagy hogy nincs még mögöttünk 10 év vagy be kell tanítani vagy mi?"


Ezek mind előfordultak már életemben. Nem mindenhol és nem mindegyik egyszerre, de ezeket figyelembe vették. 43f

2014. febr. 16. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

En 6-7evvel ezeket kaptam:

Tul fiatal vok

Stabil kapcsolatom van...tehat ferjhez fogok menni

Ha ferjhez mentem tuti babat szeretnek majd

Ha kisgyerekem lesz akkor ha beteg lesz...otthon szeretnek vele lenni


Senkit nem erdekelt h baromira dolgozni akartam


Szerencses vok h megtalaltam a megfelelo helyet


27l

2014. febr. 16. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Én itthon kezdtem asztalosként, hasonló szitu, 1 év után kimentem külföldre, jobban keresek fényévekkel és meg is becsülik az embert, nem csak újoncnak néznek hanem teljes értékű munkatársnak, maximum ha valamiben segítséget kérek normálisan elmagyarázzák, vagy esetleg segítenek benn aztán legközelebb már megy magamtól, MO-n ilyenkor már volt a puffogás, hogy nem tanították meg? Meg hasonlók, közben meg ugye gratulálok a tanrendszerhez, mindent megtanítanak, csak a technológiák nagy része picit le van maradva...
2014. febr. 16. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve még én is küzdöttem elég rendesen ezekkel a gondokkal. De még néha a mai napig is előfordulnak esetek.

Én nem szoktam lenézni a nálam fiatalabbakat és előítéleteim sincsenek. Munkahelyen úgy vagyok vele, hogy amíg nincs semmi konfliktus valakivel, addig ki a fenét érdekel mit csinál vagy nem csinál a másik. Én nem vagyok vezető, nem tisztem ítélkezni felette.

2014. febr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, teljesen igazad van. Szerintem gazdasági oka is lehet, frusztrált hozzáállás (a múltban meg nem valósitott lehetőségek miatt), igy irigység is. Ugyanakkor az idősek gyakran néznek szappanoperákat és egyébb szenny műsorokat is, ahol folyton marakodnak, ráncigálják egymást az emberek, sirnak-bőgnek, mindig van egy gonosz. Nem tudom, de amig ezek nem voltak, addig az idősebbek is sokkal segitőkészebbek voltak, rengeteg tanáccsal látták el a fiatalokat.
2014. febr. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mentalítás: Értelmest választ ír az ember és lepontozzák...
2014. febr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én mindenkinek zöld kezet nyomtam. Hát, valahol jó hogy nem csak én látom így valahol meg baj. ez a sok előítélet néha kiveri nálam a biztosítékot. meg ugyebár mindenki ossza az észt, hogy miért nem ezt csinálod miért nem ide mész, minek mennél oda stb.. 1 éve végeztem és valamilyen formában kb ennyi ideje dolgozom is (szerencsére, még ha közmunkában és határozott idejű szerződésekkel is, bizonytalan folytatással) és sajnálom a következő "turnust" mert erre nekik is rá kell majd jönniük és sokan nem tudnak elsőre szelektálni. Meg gyakran nem nyilvánítok véleményt mert nekem nem mindig egyezik a véleményem a nálam idősebbekével és megkapom hogy naiv, kicsi és tapasztalatlan vagyok. Néha ez is bosszantó mert az esetek 90%-ban csak rosszindulatról van szó és én ezzel nem értek egyet. Na de sebaj, majd 10 éven belül elmúlik és majd 10 év múlva lehet én is ilyen leszek a fiatalokkal :( Már előre félek tőle, mert nem szeretnék ilyen lenni...
2014. febr. 16. 18:17
 10/12 anonim ***** válasza:

Két dolgot állítasz:

1. kellemetlenségek, sérelmek érnek.

2. idősebbektől


Ebből levonod a következtetést, hogy az idősebbek utálják a fiatalabbakat. Ez egy logikai hiba. Először is, amilyen fiatal vagy, szinte mindenki idősebb nálad. Másodszor nem gondoltál rá, hogy egyszerűen rossz a társaságod? Keress olyan helyet, ahol normálisabb emberek dolgoznak. Van ilyen.


Azt is el kell fogadnod, hogy a fiatalságod egyes szempontokból előny, más szempontokból hátrány. Ez a valóság. Csak érdekességképpen mondom, de az idősebbeknek ugyanígy meg vannak a problémái, biztos te is hallottál róla, hogy 50 felett milyen nehéz munkát találni.

2014. febr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!