Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a baja sok idősebbnek a...

Mi a baja sok idősebbnek a fiatalokkal? Fiatal munkatársakkal, munkavállalókkal, családtagokkal? Miért ilyenek sokan?

Figyelt kérdés

A minap hallottam egy bácsiz így nyilatkozni:"A fiatalok amúgy sem tudnak dolgozni csak drogozni." pedig az unokái velem formaidősek. A munkahelyemen is mindenki ezzel jön, még a nálam 3 évvel idősebbek is hogy még nagyon fiatal vagyok. Az idősebb kollégáknak bsza a csőrét hogy még ha alkalmisként is de dolgozom, mondván másnak jobban kéne a munka stb. A minap egy álláspályázatomra is azt a választ kaptam, aminek a lényege az volt hogy náluk nagyon sokat kell dolgozni, van túlóra és gyakran szombatokon is be kell menni így biztos benne hogy engem ez az állás nem érdekel. Meg se kérdezte hogy tudnám e vállalni. Sajnos a környéken egyre több ilyenbe botlom. Mi a baj a fiatalokkal? Jó hogy nincs tapasztalatunk, de 3 év múlva így lesz? mert sajnos nem e felé haladunk. családom belül is van aki azon akad fent hogy már dolgozom, más meg azon akadt fent hogy 2 éve még tanultam. A munkáltatók most attól tartanak, hogy mi még le merünk lépni ha nagyon szemétkedik, vagy hogy nincs még mögöttünk 10 év vagy be kell tanítani vagy mi? Akinek van/volt hasonló tapasztalata az megoszthatná velem, akár az is akinek vannak 20-on éves munkatársai hogy mi a baj velük? Vagy a családon belül mi a gond velük? Többet költene, dőzsölne a mai 20-25 éves fiatalság mint a régiek? Mert én csak a gürit a pénztelenséget a munkanélküliséget látom a velem egyidőseknél. Oké, hogy még a korosztályom jó részének nem kell családot fent tartani de azért csak nem jó a szülőkön élősködni sem. Ha meg nem dolgoznánk az lenne a baj. vagy csak féltékenység vagy mi ez? Úgyis éveken belül elmúlik, bár lehet akkor visszanézve rájövök majd.

23 l


2014. febr. 16. 01:21
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
hallottam róla. Nem éppen ez a probléma. valamint nem csak engem érnek ilyen megnyilvánulok, hanem a velem egyidőseket is. sajnos már munkakereséskor is megkaptam hogy fiatal vagyok és náluk nagyon sokat kell dolgozni, így ez az állás nem nekem való. valamint itt a környékünkön nem könnyű munkát találni, pénzem meg még sajnos nincs hogy másfelé költözzek. Nem minden idősebbtől kapom meg, nem erről van szó hogy ezt a két dolgot összekapcsolnám, csak mostanság feszt ebbe botlok és kíváncsi voltam hogy másoknak is volt e már ilyen tapasztalatuk.
2014. febr. 16. 23:52
 12/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy előítéletből mondják ezt, de tapasztalatból is mondhatják. Velem is és barátnővel is volt olyan, hogy elküldtek elsőre furcsa érvvel, aztán később rájöttem, hogy igazuk volt. Általában a fiatalokat pont hogy jobban lehet terhelni, mert nem kell gyereket elhozniuk időre az óvodából stb. Ha neked mégis az ellenkezőjére utaltak, akkor könnyen lehet, hogy valós okuk volt rá.


Ha nem találsz jó munkát otthon, akkor muszáj lesz költöznöd, én erre koncentrálnék a helyedben. Gyes nélkül is még 33 éved van dolgozni, nem mindegy, hogy milyen környezetben teszed.

2014. febr. 17. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!