Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Katona párom van. Miért...

Morzsa kérdése:

Katona párom van. Miért bántanak sokan emiatt?

Figyelt kérdés
Mindenfelől csak azt hallom,hogy ők ezt nem csinálnák,mert nem bírnák ki azt a különlétet még külföldön tartózkodik.De sok embernek már az is gondot okoz,ha 1-2 hetet kell a párjuktól külön tölteni.Kezd elegem lenni ebből a piszkálódásból.Szeretjük egymást.Gondolom ezek az emberek akik bántanak a megjegyzéseikkel,férjüknek,párjuknak valószínű álommunkájuk van,álomfizetéssel.Párom sem jókedvéből vállalja a missziókat.Jól néznénk ki,ha minden katona feleség,és katona barátnő azért hagyná el a párját mert pár hónapot nem tudnának találkozni,ez nem így működik.Nekik ez a hivatásuk.Ha valaki hasonló cipőben jár,mint én,akkor adhatna néhány tanácsot,hogy a sok bántásokat hogyan éljem túl,és ne szomorítson el.
2013. júl. 29. 22:11
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
77%
Miből gondolod, hogy ez bántás? Én sem szívesen élnék úgy, hogy a férjem egy veszélyes foglalkozást űz a családjától távol, én meg itthon lennék nélküle a gyerekekkel. Sokkal jobb, hogy itthon van velünk. Ez tény, ebben semmi bántó nincs szerintem.
2013. júl. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
84%

Nekem hasonló volt a helyzetem bár ott én szakitottam 5 évig tartott de megelégeltem ő nem akart gyereket se házasságot

utána összzejött egy másik lánnyal és munkahelyet váltott mert nem akarta h ő is otthagyja !

2013. júl. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%
Én is azt mondom, hogy nem bántás. Ne várd, hogy rajongva irigykedjenek! Nem fognak! Irigykedni akkor fognak, ha rendes kerékvágásba juttok majd és együtt lesztek, mert gondolom, ez a célotok. Úgy nem lehet családot alapítani, hogy apát sosem látjuk, ráadásul, vagy hazajön, vagy nem.
2013. júl. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
84%

Egyet értek az elsővel. Én főként azokat a katonákat nem értem, akik házasodnak, elmennek, hazajönnek, teherbe ejtik az asszonyt, megint kimennek, hazajönnek, de a gyerek már másfél éves, stb...

Oké, hogy jól keres, és így mindent megkap a család, de egyvalamit nem lehet pénzzel pótolni, az pedig az apa jelenléte... Szerintem inkább kicsit szűkösebben, de együtt, mint dúskálva, de 95%-ban külön.

2013. júl. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
81%
Szerintem sincs benne semmi bántó ,az lenne a normális ha a férj ,feleség ,gyerekek együtt lennének ,nem az hogy a férj szolgálatban van hónapokig,és a feleség meg a gyerekek azon izgulnának hogy a szeretett családfő(férj,apa) lehet hogy nem megy haza .Nekem ez a nézőpontom ,és még csak 14 éves vagyok .
2013. júl. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%
Ez szerintem sem bántás! Komolyan, tök fontos munka, amit a férjed csinál. Én nem is a külföldi misszióknál érzem ezt, hanem mikor itthon kell segíteni például árvíz vagy nagy hóvihar esetén, vagy régebben pl. rossz időjárásnál a hadsereg járműveivel hozták ki a szülő nőket onnan, ahova a mentő nem tudott sehogyse bemenni. És az is nagyon fontos, amit te csinálsz, hogy támogatod őt, vállalod az ezzel járó aggodalmat, hosszas távollétet. Lehet, hogy valaki tényleg bántásnak szánja, de szerintem a legtöbben nem.
2013. júl. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Szerintetek ők nem emberek,és nem érdemlik meg azt,hogy hazavárja valaki?Mi is tervezünk babát,de ő nem sokáig akar már katona lenni,mert szeretne a családdal lenni,de addig áldozatokat kell mindenkinek hozni.
2013. júl. 29. 22:29
 8/31 anonim ***** válasza:
19%
Én sem hiszem, hogy bántásból mondanák. Én is szoktam ilyeneket gondolni, de ez egyfajta tisztelet, hogy a szerelmetek áthidalja a távolságot és az időt, és ez sem bántás, hanem egyfajta csodálat :)
2013. júl. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
77%
Ne hallgass senkire. Próbáld meg átlépni az ilyen megszólásokat. Mindenkinek szíve-joga, milyen életformát és párt választ. ha kamionos lenne a férjed, tuti lenne olyan, aki azt mondaná, milyen élet az már? Ahogy nézem, még 14 éves is véleményt mond. Holott fogalma nincs még a valós életről. Legyél büszke a férjedre és ha gyereketek lesz, őt is tanítsd tiszteletre az édesapja iránt.
2013. júl. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

9-es válaszadó!

Köszönöm!Próbálok nem foglalkozni az ilyen véleményű emberekkel,és valóban igaz,mindenki olyan párt választ magának,amilyet szeretne.És jó példa a kamionos férj!Bezzeg őket nem ítélik úgy el,mint a katonákat.Ha lesz babánk,tiszteletre fogjuk nevelni,és egyébként a párom apukája is katona volt.Ez úgy néz ki,hogy ebben a családban hagyomány lesz.

2013. júl. 29. 22:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!