Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "Nincs is annál szebb, mint...

"Nincs is annál szebb, mint amikor állapotos pocakkal állsz az oltár előtt, hogy kimond a boldogító igent. " Vélemény?

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye a fenti mondatról?
2014. márc. 1. 12:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Azért vett el a csávó feleségül mert felcsinált és nem akart bunkó módjára lelépni.
2014. márc. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Sosem álltam volna nagy hassal "oltár" elé. Nekem ez a magán véleményem.
2014. márc. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

Vélemény?


Giccses. Hazug. Helyesírásilag sem tökéletes.


Hogy őszinte legyek, én egy egész halom ennél szebb dolgot el tudok képzelni. Kezdve ott, hogy nem állok holmi kitalált isten hazug, pedofil papjainak oltára elé.


Aztán az az igen lehet, hogy csak téged boldogít, de téged is csak addig, amíg a kedves papa - akit belekényszerítesz egy házasságba a terhességeddel - el nem kezd félrelépegetni.

2014. márc. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
50%
Sosem értettem, ezt..'Terhes vagyok, azonnal férjhez kell mennem, mert mit fognak gondolni mások' kit érdekel? A házasság szerelemből legyen (mondjuk a gyerek is) nem, mert másoknak úgy tetszik. Egy papír nélkül is lehet boldog az ember örökre, és a gyerek sem fog attól rossz nevelést kapni. A szeretet lényeg! Az meg csak egy papír. Bocs, de ezt gondolom.:)
2014. márc. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Szép dolog de én terhességem után mondtam ki.Nem álltam.volna semmi pénzért az oltár elé nagy pocival
2014. márc. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%

"pedofil papjainak oltára elé."

Ne általánosíts! Bármilyen emberi csoportosulás tagjai között vannak, akik nem odavalók.

De ezért nem lehet minden tagját ugyanazon kalap alá venni.

2014. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem ez a legszebb de nem is a második legszebb, talán a sor végéről visszafelé igen.
2014. márc. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%

Erről a mondatról így önmagában nehéz véleményt írni.

Nem mindegy, hogy mik a körülmények, részletek.

Én ezt úgy értelmezem, hogy a menyasszony örült, hogy a baba is "részt vett" az esküvőn.

És akár lehetett 4-5 hónapos és észre sem vették nagyon a pocakját.

Persze egy 7-9 hónapos óriás pocak tényleg fura az oltár előtt :)

Én mondjuk megértem, ha valakik egyébként is tervezték, hogy együtt élik életüket, de a baba előbb sikerült, mint a házasság, akkor még a születése előtt összeházasodnak, hiszen ez jogilag megkönnyít pár dolgot. Az már mindenkinek a saját ízlése, hogy ezt hogyan teszi meg.

Én egyébként is csak egy kis házasságkötős esküvőre vágyom, lagzi nélkül, akkor is ha még nem lenne úton a baba :)

2014. márc. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Én ezt meglehetősen szégyenletesnek tartom, de nem azért, amiért a Biblia mondja. Önmagában a házasság előtti szexben semmi kivetnivalóm sincs, sőt azt is normális dolognak tartom, ha egy pár házasság nélkül vállal gyereket, természetesen családnak tekintem őket.

Azonban, ha valaki vallásos és a hitét komolyan veszi, akkor hazug dolog nagy hassal kimondani az igent. Arról nem is beszélve, hogy azért nem várják meg a gyerek megszületését, mert ki mit fog gondolni, ergó más emberek véleménye alapján élik az életüket, ami szánni való.

2014. márc. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még régebben olvastam egy női magazinban ezt a kis mondatocskát, és engem nagyon felháborított. Lehet, hogy én vagyok régimódi, de számomra igenis van ennél szebb. Mégpedig az, ha úgy állok az oltár előtt, hogy valóban "csak" menyasszony vagyok, se nem élettárs, se nem terhes.


Az esküt pedig nem a papnak teszed, hanem Istennek, és elsősorban a társadnak. :)


De úgy látom, hogy többeteknek inkább nem tetszik a terhes esküvő, mint tetszik. :)

2014. márc. 1. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!