Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félek a sötétben, nem tudom...

Félek a sötétben, nem tudom mit tegyek mivel nyugtassam magam?

Figyelt kérdés
Ez egy elég bonyolult dolog nálam, kiskoromban is féltem a sötétben, sokszor nemmerek elaludni csak fénnyel, mindig úgyérzem hogy valaki közelvan vagy figyel a legnagyobb félelmem az hogy egyszer megszólal a csendben. Kiskoromban féltem szintén mintmondtam de azthittem kinövöm. Régen álmodtam egy olyan helyről ami egy mező volt, és ha arra gondoltam mindig megnyugtatott. De nemrég álmodtam azt, hogy az a hely leégett és nemtudok ellene mit tenni. Esetleg az is közbejöhet, hogy nagypapám kb fél éve hunyt el...Éppen igyekszem összeszedni a gondolataimat bocsánat ha nem egyértelműeket írok, csak hátha valaki rátud világítani nekem hogy milehet ennek oka, vagy mit tudnék ellene tenni

2014. márc. 16. 00:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha már leégett, füvesítsd be újra a mezőt. Komolyan.
2014. márc. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted? A fejemben javítsam meg úgymond?
2014. márc. 16. 00:59
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, úgy érti. Próbáld meg. :)
2014. márc. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, de az igazság az hogy senki sem árthat neked a képzeleted szárnyal csak.

Nekem kiskorom óta voltak fura álmaim, idővel kinövöd, gondolj valami szépre elalvás előtt, egy utazásra egy trópusi helyre, vagy hasonló. nekem van barátom aki irányítani tudja így az álmait és azt álmodik amit akar.

2014. márc. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Azt kihagytam hogy a mező közepén volt 1 út aminek a szélén volt 1 kisház. És a mezőkörülmindig képzeltem magamnak 1 burkot ami "áthatolhatatlan volt" Köszönöm a kérdéseket igyekszem a tanácsaitokat kipróbálni!:)
2014. márc. 16. 01:17
 6/14 anonim ***** válasza:

én is félek, emiatt nem tudtam elköltözni se egyedül, meg nem merek egyedül lenni egy lakásban éjjel nekem noctifóbiám van, amiatt alakult ki mert bántottak kiskoromban meg aláztak



szerintem napról napra képzeld el, hogy felásod a földet majd felkapálod, beveted fűmaggal, gondozod és virág magokat is teszel bele és meg lesz újra a meződ

2014. márc. 16. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Valószínűleg ezzel születtél, nem tudsz vele mit kezdeni nagyon. A legegyszerűbb, ha alvásnál is mindig égve hagysz legalább egy kislámpát. Én mindig így alszom, pedig felnőtt vagyok. Sokan viccesnek gondolják, de én meg csak összekuporodva, a sarokba fordulva becsukott szemmel tudok sötét szobában lenni, főleg egyedül. Mindig attól félek, hogy ha a hátam mögé nézek, ott lesz valaki idegen ember vagy szellem. Ovis koromban sok ilyen műsort láttam, mert a tesóm esténként ezeket nézte, és azóta rettegek. A másik hülyeségem, hogy ha már kint sötét van, lehúzok minden redőnyt, mert félek, hogy ha kinézek az ablakon, valaki ott fog előtte állni, és bizony nem jó szándékkal, hanem hogy elraboljon vagy bármi. Olyanokat lát, hall manapság az ember, hogy csodálom azokat, akiknek ilyen téren semmi félelmük nincs.


Szóval kedves kérdező, azt tudnám neked javasolni, hogy legyen egy teljes szoba átalakítás. Valami szép, vidám, egyszínű falak, ablakkeret mellé egy csíkban valami virágmintás tapéta, a szobában a bútorokat a te igényid szerint elrendezni. Esetleg néhány kis poszter mezei nyulakról vagy valami kedves kis állatról, vagy ami téged nyugtat, az mondjuk mehetne az ágy fölé vagy azzal szembe. Bár nem vagyok ennek szakértője, de valami világoszöld vagy barackszín lenne jó a szobához. És mindenképp legyen vagy az ágy mellett vagy az íróasztalon egy kislámpa, amit alvás közben használsz.

De állítólag sokat használ az alvás előtti masszázs is.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha szeretnél még valami tanácsot, szívesen adok. :)

2014. márc. 16. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha félsz a sötétben, az mindig valami lelki problémára vezethető vissza, amíg azt nem orvosolod, addig így marad. Nekem időszakosan jön elő, amikor van valami gondom, akkor nagyon félek a sötétben, általában ez a megszokott, mert mindig van valami eltemetett problémám, ami először így jön csak elő, de van, hogy simán alszok a sötétben. Amikor félk, olyankor éjszakai lámpát szoktam felkapcsolni, ilyen színes burájú, halvány fényű lámpa, fontos, hogy ne világítson nagyon, mert akkor nem fogsz tudni elég mélyen aludni ahhoz, hogy kipihend magad. Illetve lehet kapni ilyen lámpára csatlakoztatható kis cuccot, amivel tudod állítani a lámpa erősségét, ezt ráteheted a rendes nappali lámpádra, és éjszakára csak simán letekered a fényét. Egy csomó ismerősöm ilyennel alszik, nagyon sok felnőtt fél a sötétben, csak hát nyilván nem reklámozzák mindenkinek.
2014. márc. 16. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
26%

Gondolj arra,hogy Te vagy az akitõl félnie kell azoknak,

akik a sötétséget képviselik.Ha tiszta a szíved,lelked,nincs

mitõl tartanod. Ha Isten velem,ki ellenem?

2014. márc. 16. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az első hsze tényleg jó ötlet..., de amúgy én is féltem..., eleinte nem görcsöltem azon, h villannyal alszom el...szerintem nyugodtan aludj úgy, mind addig amíg elmúlik az amiatt görcseid, h ez ciki stb.

Ha az első hsze nem segítene...fokozatosan próbáld magad hozzá szoktatni a sötétséghez, tehát előbb legyen nagy villany, utána ha már úgy okés, kis lámpa, utána még kisebb fény...végül amikor már sötétbe vagy teljesen és esetleg félnél...csukd be a szemed, mond magadnak, h nincs mitől félned...nincs ott semmi stb. Sőt, tagadd meg a félelmet...akkor is, ha érzed, h már pedig nem félsz és nincs közöd hozzá. Azonnal nem fognak segíteni, de nekem ezek egy idő után segítettek, így hátha neked is fog.

2014. márc. 16. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!