Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell saját magunkat...

Miért kell saját magunkat megöletni?

Figyelt kérdés

Ez alatt arra gondolok, hogy.. Manapság rengeteg olyan étel van, ami kb. 60% (vagy ne adj isten több) E- számot, adalékanyagot ,tartósítószert tartalmaz. Miert kell az embereknek saját magukat, az emberiséget kipusztítaniuk? Ezek a cuccok olyan szinten károsak az egészségre, hogy kisfilmet lehetne készíteni. (Már ha értitek mire gondolok) Ma már szinte alig van valami normális kaja ami ne okozna rákot vagy valami súlyos megbetegedést. És mindezt emberek teszik.



Mit akarnak ezzel elérni? Azt, hogy a szegény ember dögöljön meg minél hamarabb, mert csak az olcsó kajára telik? Szörnyű azt látni hogy a mai 10-20 éves emberkék nem mozognak, ócska kaját esznek, ami tele van tartósító szerrel, és vagy 10 fajta e számmal, meg aszpartámmal meg a többi mocsokkal. Mire jó ez? Többnyire ezek az olcsó ételekben található meg.



Mi lessz itt 10-20 èv múlva, 30 évesen az emberek gyógyszereken fognak élni hogy megéljék a 40-et? Szörnyű ez az élelmiszeripar. Ha tehetném annyira csinálnék ezzel valami, hogy pl. .. Legyen egy étel 2-3 napig jó, ne legyen benne izfokozo, meg aroma, meg lehet azt ugy is enni még ha nincs olyan íze ..Max. Többször járunk a boltba nem baj, egy kis testmozgás.


De akkor is. Feleslegesen viszünk be ennyi sz@rt a szervezetbe. Borzasztó mikor azt látom egy Auchan-is sütin, hogy az adott terméknek 6cm hosszan van leírva a recept, ami csak az összetevőket tartalmazza. Ti hogy látjátok ezt?



#ételmérgezés #emberi szervezet #élelmiszer okozta korai halál
2014. márc. 24. 18:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek többsége sajnos nem tudja megengedni magának, hogy egészségesen táplálkozzon, mert a bio kaják iszonyúan drágák. Az élelmiszeriparnak meg az áll az érdekében, hogy minél többet eladjon és minél több pénzt kaszáljon. Ezt csak úgy tudják elérni, ha olcsón adják a terméket. Szintetikus anyagokat előállítani meg jóval olcsóbb és gyorsabb is, mint ténylegesen földet művelni meg állatot tenyészteni természetes körülmények között, úgyhogy természetes, hogy ez előbbit fogják alkalmazni. Nekik a profit a lényeg, nem pedig az, hogy te egészséges legyél.
2014. márc. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Itt a lényeg. Felháborító hogy ma már többet ér a pénz mint az emberi élet. Én ezen változtatnék. Az étrendet illetően pedig szinte csak zöldséget gyümölcsöt vizet! (Nem kóla, nem üdítő, nem ásványvíz max. mentes) csirkemellet, tejterméket kéne énnünk. Igaz a magyar ember húst hússal akar enni, de még ha fele annyira lakható is, inkább az előbb felsoroltakat kène enni/inni
2014. márc. 24. 18:14
 3/22 anonim ***** válasza:

Junkies/


" Ha rágósabb is az igazi hús

Nekem akkor sem kell a műanyag"


"És ezt ugatom, amíg élek

Mint veszett kutyák a holdat

Csípi a szemem a méreg gőze

És torkom marja az oldat"

2014. márc. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Az ókori hellászban és a Római Birodalomban csak ,,egészségesen" táplálkoztak, a legtöbben mégis hamarabb meghaltak, mint ma egy átlagember.


Egyébiránt ha csak egészséges ételeket ehetnénk, a Föld nem bírna kiszolgálni ennyi embert. Szerintem max. 1-2 milliárdan élhetnénk akkor, de az is lehet, hogy túlbecsülöm. A többi ma élővel mit csináljunk? Hagyjuk hogy éhen haljanak?


Jobb moslékot enni, mint semmit.

2014. márc. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Tehát neked jo ez igy, minden ahogy van. Haljon csak ki az ember.. Mert ha igy folytatjuk, nagyon gyorsan ki fogunk .. Hamarabb mint gondolnánk. Odafigyeléssel, precizitással, nem elhamarkodott döntésekkel simán meg lehetne ezt csinálni.
2014. márc. 24. 18:33
 6/22 anonim ***** válasza:
28%

"Az étrendet illetően pedig szinte csak zöldséget gyümölcsöt vizet! (Nem kóla, nem üdítő, nem ásványvíz max. mentes) csirkemellet, tejterméket kéne énnünk. Igaz a magyar ember húst hússal akar enni, de még ha fele annyira lakható is, inkább az előbb felsoroltakat kène enni/inni"


Na aranyom álljon meg a hegyimenet! Milyen jogon pofázol te bele abba, hogy ki, mikor és mit eszik? Semmi közöd hozzá. Én orvos leszek, és én is csak annyit tudok tenni, hogy felhívom a betegeim figyelmét, hogy ez meg az az étel nem egészséges, meg tilthatom neki, hogy ne egyen disznót, de attól ő még enni fog. Miért? Mert szereti a disznót. Igen, abban igazad van, hogy az ételekben túl sok a mesterséges anyag, ízfokozó, színezék, tartósítószer, állagjavító stb. Ezt én is csökkenteném. De nem lehet állandóan az egészséggel foglalkozni!

Arról nem is beszélve, hogyha valaki csak zöldséget, gyümölcsöt vizet, és tejterméket fogyaszt, esetleg egy kis csirkét attól még olyan vashiánya lesz, hogy azt öröm nézni. A vegetáriánus étrend is lehet jó, de ahhoz nagyon kell tudni, hogy miben mi van, és mit mivel lehet pótolni.

Továbbá én őszintén nagy ívben sz.rok olyankor az egészségemre amikor eszem. Miért? Azért mert ígyis elég rossz ez az élet, legalább az étkezés legyen egy olyan dolog amit szívesen, örömmel végzek, és bocsi de kajálás közben szeretek arra koncentrálni, hogy húúú de finom ez a sonka, és nem pedig arra, hogy mennyi aromás szénhidrogén van benne a füstöléstől, és hogy én most ettől a sonkától kaphatok e vastagbélrákot vagy sem.

Továbbá azt hiszed, hogy a zöldség amit eszel egészséges? Otthon a saját kertedben, fádon stb. termeszted a gyümölcsöt/ zöldséget? Az én családom igen. A bolti paradicsom fényévekre van attól ami a kertben terem. Az eper szintén. Istentudja, hogy a boltit mivel permetezték, hol termett, kapott e etént mielőtt kirakták a pultra (a banán például mindig kap, mert éretlenül szedik le a fáról, és a gáz kell az éréshez). És még sorolhatnám a problémákat.

Ne te akard már megmondani, hogy ki hogyan élje az életét. Mindenki úgy cseszi el ahogy akarja, és én igenis ragaszkodom ahhoz a jogomhoz, hogy marhapacallal mérgezzem magam, vagy üdítőt igyak, és anyukám csodálatos tésztáit egyem. És vállalom a kockázatot! Miért? Mert ha állandóan azt nézném, hogy mi egészséges és mi nem, akkor teljesen elveszne az étkezés öröme.

2014. márc. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként pedig kedves kérdező, szerintem lehet, hogy jót tenne neked a következő összetevőket tartalmazó abszolút E mentes termék: víz, árpamaláta, komló.
2014. márc. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Csak egy idézet: " Nem veheted el az emberek jogát arra, hogy se**fejek legyenek. "


Magyarul, szép is jó is, hogy ez neked nem tetszik, hogy ki mit eszik, de hadd döntse már el mindenki, hogy mit és hogy eszik. Elég baj az, hogy például ott a kóla példának, amit itthon kapni a legtöbb mindenféle édesítőszerrel van tömve, külföldön kell megvenni ami klasszikus recept alapján cukorral van. Ugyanez igaz sok minden másra is, így ez meg az van benne, így meg úgy nem jó de! Hadd döntse már el mindenki, hogy mire van szüksége, ha valaki simán csak ki akarja élvezni az életet, az hadd tegye minden téren, lehet pár évvel rövidebb lesz, de ez van, mindenki döntse el saját belátása szerint és ne más mondja meg. Ez az utolsó mondat lenne az egésznek a lényege.

2014. márc. 25. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Jó. Én csak segíteni akartam. De látom mindenki a hasa után megy.
2014. márc. 25. 06:37
 10/22 anonim ***** válasza:
Nem nagyon van választásunk, egy egyész világ kezében vagyunk, enni kell, és javarészt már tökmindegy, mit. Mindenben benne vannak ezek a szarok, igyekszem azt venni, amiről kevésbé feltételezem, hogy okádék alapanyagai vannak, de ugyanúgy ahogy én is, te is eszed ezeket.
2014. márc. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!