Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Zavar, hogy a biztonsági őr...

Zavar, hogy a biztonsági őr bolti szarkának néz! Tehetek ez ügyben valamit?

Figyelt kérdés

Legalább 4 hete megfigyeltem, hogyha bemegyek a Sparba, tökmindegy hogy barátnővel, párommal vagy anyukámmal, a biztonsági őr engem figyel. Nem úgy, mint egy férfi bámulja a nőt, hanem mintha lopni készülnék.

Tegnap 2x is voltunk vásárolni, először odaállt mögém, mikor 2 hasonló termék közül nem tudtam választani (ár/minőség/mennyiség arányában nem tudtam dönteni).

Még rá is néztem, hogy miért nézi, hogy mindkét kezemben van 1-1 márkának a terméke, és épp a cimkéjét olvasom.

Kb 5 percig állt mögöttem (pénztártól fél méterre álltam, tehát nem bújkáltam), mire hátrafordultam és ránéztem. Meglepődtem, nem tudtam megszólalni.

Másodszor a párommal voltunk, minden sorba bemegyünk, nézelődünk, ha valami eszünkbe jut, vagy meglátjuk hogy akciós, megvesszük. Már a pénztárnál álltunk, mikor eszünkbe jutott, hogy se zöldséget se gyümölcsöt nem vettünk, ezért visszamentünk a bolt másik végébe.

Bepakoltuk amit akartunk, mentünk a pénztárhoz megint. A biztonsági őr pedig követett, minden lépésemet figyelte.

Az elmúlt 3 évben szinte naponta-2naponta odajárok vásárolni, mindenki ismer látásból, több eladóval beszélgettem már.

Zavar, hogy engem figyel, amikor egy 4 fős roma társaság bemegy a boltba, hangoskodnak (mert ittasak), akkor meg szinte menekül előlük.

Értem én, hogy az a dolga, hogy figyeljen, de szerintem túlzásba viszi!!!


És ez nem csak tegnap fordult elő, hanem kb 4 hete figyeltem fel rá. Az előző biztonsági őrök normálisak voltak, mindegyikkel köszönő viszonyban vagyok. Mikor ez a faszi odakerült (apukám lehetne), neki is köszöntem ahogy beléptem a boltba (anyukám így tanította), de soha nem köszönt vissza.


2014. márc. 25. 09:51
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Ja, magyar nemzetiségű vagyok, mielőtt valaki ezen lovagolna. :)
2014. márc. 25. 09:51
 2/40 anonim ***** válasza:

Ne vedd magadra, vannak ilyen boltok. Hidd el nem csak veled ilyenek.

Nálunk a Sparban beszélgetni szoktak a biztonsági őrök :) Viszont Rossmannban szinte követik az embert a sorok között.

Először engem is zavart, de most már nem érdekel, csak nevetek magamban :)

2014. márc. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
A Rossmannba azért nem zavar, mert tényleg szűk a hely, simán zsebre tehetnék valamit, mikor elsétálok a polcok mellett.
2014. márc. 25. 09:59
 4/40 anonim ***** válasza:
58%

Legközelebb én megkérdezném, hogy nincs jobb dolga, mint állandóan engem vizslatni? Hátha a végén megválaszolja, hogy miért ilyen retardált.

Én is utálom az ilyen biztonsági őröket, értem én hogy sok a bolti lopás, de ne legyen már a seggedbe állandóan.

2014. márc. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Az a fura, hogyha bent van rajtam kívűl még vagy 50 ember, akkor is engem figyel. Holott a bolt tele van kamerával, esélyem se lenne lopni... Meg hát nem is lopni megyek, hanem vásárolni...

Havi szinten simán otthagyunk a Sparban 30-40 E-t...

2014. márc. 25. 10:02
 6/40 anonim ***** válasza:
33%
Engem sosem zavart. Ez a munkája. En nem teszek el semmit, miért kellene hogy zavarjon hogy figyel? Az sem zavar, ha a kasszas megkérdezni, hogy mutassam meg a taskamat. Ha nincs az embernek fejtegetni valója, miért problema, ha figyelik?
2014. márc. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
69%
Ne figyeld magadat, a magad reakcióit. Nyilván túlérzékeny vagy és észreveszi, hogy ide-oda repked a tekinteted, ebből arra következtet, hogy lesed a kellő pillanatot. Vedd semmibe, megnyugszol és nem fog figyelni.
2014. márc. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
57%
Sok oka lehet. Nézed, piros a füled, nagy a melled, jó a segged, béna a gúnyád, király a parfümöd, tökéletes a lábad, ismerik anyádat, szimplán troll, esetleg mazót akar befűzni... Sok oka lehet.
2014. márc. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Igen, egy boltban nézelődni szoktam, keresem az akciós termékeket (ehhez azt hiszem jogom van).

És van, hogy 2x is bejárjuk a boltot, mire kitaláljuk mit is akarunk még venni.


Nekem soha nem szólt egy pénztáros sem, hogy mutassam meg a táskám/szatyrom.

HA van nálam szatyor, az összehajtva a kezemben van, ha más cuccom is van, leteszem a pénztárba, és a pénztáros "őrzi" amíg nem fizetek.

2014. márc. 25. 10:13
 10/40 anonim ***** válasza:
44%

tényleg idegesítőek ezek a sokeszűek, de én már nem egyszer beszóltam nekik, mert egyszerűen a nyakamba lihegett vagy fél órán keresztül, de olyan is volt, hogy a kijáratnál elkezdi, h bele akar nézni a táskámba, én meg finoman közöltem h na az biztos nem fog megtörténni (és nem is történt, kisétáltam, az meg nézett).

Egyszerűen felháborító, amit sok helyen művelnek, na de ami még szomorúbb h az átlag birka ezt abszolút tűri (szegény, egész életében talpig becsületes anyámat egyszer a pénztár után várta a majom, és persze ő meg bedőlt az agresszív fellépésnek és kipakolta a táskáját a nagy semmi miatt, de sajnos ennek a korosztálynak a legkisebb mértékű jogi ismeretei sincsenek, hogy legalább magáért kiálljanak ... ez van, ez is a magyar valóság része ...)

2014. márc. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!