Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Zavar, hogy a biztonsági őr...

Zavar, hogy a biztonsági őr bolti szarkának néz! Tehetek ez ügyben valamit?

Figyelt kérdés

Legalább 4 hete megfigyeltem, hogyha bemegyek a Sparba, tökmindegy hogy barátnővel, párommal vagy anyukámmal, a biztonsági őr engem figyel. Nem úgy, mint egy férfi bámulja a nőt, hanem mintha lopni készülnék.

Tegnap 2x is voltunk vásárolni, először odaállt mögém, mikor 2 hasonló termék közül nem tudtam választani (ár/minőség/mennyiség arányában nem tudtam dönteni).

Még rá is néztem, hogy miért nézi, hogy mindkét kezemben van 1-1 márkának a terméke, és épp a cimkéjét olvasom.

Kb 5 percig állt mögöttem (pénztártól fél méterre álltam, tehát nem bújkáltam), mire hátrafordultam és ránéztem. Meglepődtem, nem tudtam megszólalni.

Másodszor a párommal voltunk, minden sorba bemegyünk, nézelődünk, ha valami eszünkbe jut, vagy meglátjuk hogy akciós, megvesszük. Már a pénztárnál álltunk, mikor eszünkbe jutott, hogy se zöldséget se gyümölcsöt nem vettünk, ezért visszamentünk a bolt másik végébe.

Bepakoltuk amit akartunk, mentünk a pénztárhoz megint. A biztonsági őr pedig követett, minden lépésemet figyelte.

Az elmúlt 3 évben szinte naponta-2naponta odajárok vásárolni, mindenki ismer látásból, több eladóval beszélgettem már.

Zavar, hogy engem figyel, amikor egy 4 fős roma társaság bemegy a boltba, hangoskodnak (mert ittasak), akkor meg szinte menekül előlük.

Értem én, hogy az a dolga, hogy figyeljen, de szerintem túlzásba viszi!!!


És ez nem csak tegnap fordult elő, hanem kb 4 hete figyeltem fel rá. Az előző biztonsági őrök normálisak voltak, mindegyikkel köszönő viszonyban vagyok. Mikor ez a faszi odakerült (apukám lehetne), neki is köszöntem ahogy beléptem a boltba (anyukám így tanította), de soha nem köszönt vissza.


2014. márc. 25. 09:51
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
56%

Érdekes, én azóta tapasztaltam ezt, amióta elhagytam a hajfestést, és látszik, hogy ősz vagyok. Szerintük az idős ember mind lop?


A Rossmannban minden alkalommal kérem a biztonsági őrt, segítsen megkeresni a polcon azt a konkrét árut, amit keresek. Mindig máshova rakják egy bizonyos fajta kínai teát. Már kezdenek kiakadni, és leszokni arról, hogy a sarkamban legyenek. :))


Másik 2 fajta üzletben is elkezdték ezt velem, akkor sarkon fordultam, és megszólítottam az illetőt, hogy vegye már le nekem a legfelső polcról ezt+azt, persze megtette, és miután alaposan körbenéztem a terméket, visszanyomtam a markába, hogy köszönöm mégsem kérem. Persze ezt ugyanakkor megcsináltam még vele 2x-3x. Mind a két üzletben.

No és azóta nem megyek hozzájuk, van a városban másik üzlet is!

2014. márc. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
44%

"legkisebb mértékű jogi ismeretei sincsenek, hogy legalább magáért kiálljanak ... ez van, ez is a magyar valóság része ...)"


Meg az is, hogy az üzletben jol láthatóan ki van függesztve, hogy biztonsagi kamerák vannak, az őrnek es a pénztárosnak pedig joga van ellenőrizni a táskák tartalmat. Bocsesz.

Nem a biztonsagi őr a bunko, o a munkáját végzi. Az a bunko, aki ezt akadályozza, akinek ez problémát okoz,

2014. márc. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
75%

Egyszer én is megsokalltam, hogy a rossmannban a biztonsági őr állandóan arra lófrált és figyelt, amerre én mentem. De aztán hirtelen gondoltam egyet, ha már úgyis ott van, legalább megkérdezem tőle, hogy egy bizonyos terméket merre találok. Láttad volna, hogy meglepődött, amikor határozott léptekkel elindultam feléje! :) ...és aztán meg én lepődtem meg, kellemesen csalódtam, mert igazán udvariasan, kedvesen segített.

Gondoltam, leírom...

2014. márc. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

Csak úgy tudja végezni a munkáját, hogy az 50 vásárlóból engem követ? Odaáll mögém vagy mellém, és várja hogy a kezemben lévő termékkel mit csinálok.

Akkor a többi 49 vásárló lophat nyugodtan?


1 biztonsági őr van csak...

Érdekes módon, az előző x biztonsági őr is a munkáját végezte, mégsem éreztem azt, hogy követ.

2014. márc. 25. 10:21
 15/40 A kérdező kommentje:
Ha meg gyanúsnak ítél, nézze át a zsebeimet, szatyromat, bármit, és ha bebizonyosodott hogy nem loptam semmit, akkor hagyjon békén!
2014. márc. 25. 10:22
 16/40 anonim ***** válasza:
40%
Valamiert gyanús vagy neki, ennyi. Ha nem csinálsz rosszat, nem kell vele foglalkozni,
2014. márc. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
58%

Nekem kedvencem az volt, mikor valamelyik új ruhám miatt, amit karácsonyra kaptam becsippant kifelé a riasztó, és ugye akkor rögtön ott az őr, és helyben pakoltatják ki a cuccaid mindenki előtt.


De legjobb, mikor megnyílt egy Saturn üzlet, én meg kolis voltam, mindenki mondta hogy van kirakva játék konzol, ps, xbox, mindenki kipróbálta. Mi is elmentünk haverommal, semmi extrát nem csináltunk, végigmentünk, megnézegettem a műszaki cikkeket, kipróbáltuk a játékokat, írkálunk mi is a gps-be, meg röhögtünk azon, hogy ismerősök miket írtak bele. Aztán kifelé menet visszahívtak minket, kb semmi beszéd, rögtön pakoljunk ki, motozás, meg minden. Haveromnak meg el is kezdték, hogy vallja be hogy lopni mentünk, meg látták a kamerán hogy "megadom a jelet hogy megvan az áru" (komolyan??? :D), meg annyira lekezelőek voltak mintha bűnözők lennénk. Poén az egészben, hogy közben voltak bent rejtett erőforrások is, akik szintén nem vettek semmit, ugyanúgy végigmentek mindenhol, és őrájuk rá se néztek...

2014. márc. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 Passiflora ***** válasza:
29%

Azt is el tudom képzelni, hogy nem gyanús vagy neki, hanem talán tetszel neki, és munkavégzésnek "álcázva" követ és nézeget téged. :-)


Vagy az jutott még eszembe, hogy az idők során talán egy öngerjesztő folyamat alakult ki: mivel egyre jobban feszélyez és idegesít téged az állandó jelenléte, egyre jobban látszik rajtad, hogy zavarban vagy, és benne emiatt erősödhet a gyanú, hogy esetleg rosszban sántikálsz.


Gondolj arra, hogy a munkáját végzi, és próbálj minél természetesebben viselkedni - akár időnként szándékosan közelebb menni hozzá, vagy valamit kérdezni, segítséget kérni tőle néha.


Nekem a Rossmann üzletekben volt néha zavaró, hogy folyton a sarkamban volt a biztonsági őr, és feltűnően figyelte minden mozdulatomat. Mikor már kellőképpen soknak éreztem, akkor két dolgot tettem, amikor követett:


vagy hirtelen hátra fordultam, amitől ő is megfordult, és én sétáltam szándákosan jó darabig ő utána a sorok között, mintha éppen arrafele keresgélnék, vagy odamentem hozzá, és (udvariasan, de szándékosan nem diszkréten, hanem jó hangosan megkérdeztem, hogy meg tudná-e esetleg mondani, hogy merrefele találom az intim betéteket. Ettől meg ő jött némileg zavarba, de persze azért segítőkészen odavezetett a megfelelő polchoz. :-)


Mikor a sógornőmmel egyszer szóba került ugyanez a téma, hogy ezt őt is zavarja a Rossmannban, és elmeséltem az intim betétes történetet, azt mondta, legközelebb kipróbálja ugyanezt, csak terhességi tesztekkel. :-)

2014. márc. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
86%

Ebben nem vagyok biztos, de azt hallottam, hogy ha eltűnik valami, akkor levonják/levonhatják az őr fizetéséből, ami ha igaz, nem meglepő ez a fajta viselkedés részükről, amúgysem kapnak nagy fizut.


Én két méter vagyok, nem nádszál alkat, és olyan fejem van, mint egy rémült mókusnak, gondolhatod... :D ráadásul a kosarak/kocsik híve sem vagyok, max ha tudom, hogy sok dolgot veszek, de az esetek többségében kézben viszem a dolgokat a pénztárhoz, nem kell foglalkozni az őrökkel, mert tényleg csak a munkáját végzi.

Arról nem beszélve, hogy ha egy őrt elkezdenek baszogatni, esetleg ütögetni, ő nem nagyon tehet semmit, nem üthet vissza, így érthető, hogy inkább kerüli az ittas romákat.

2014. márc. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
30%

erre mondom h teát ilyen nincs!

1, tessék megtagadni eleve azt is h külön helyiségbe akarjanak vinni, mert nem marad tanúd (persze ez a céljuk)

2, az ilyen taperolósdit, zsebkipakolósdit, táskaátnézősdit határozottan tagadd meg, és hagyd ot őket a frászba.

3, ha így netán erőszakot alkalmaznak, és a végén egy jó nagy semmi az eredménye, nos akkor komoly következményei lehetnek, ugyanis ez így simán bűncselekmény, elvégre kapásból a szabadságodban korlátoz ...

4, szóval röviden: kicsit legyetek már észnél, és legyetek tisztában azzal, hogy egy bizt. őrnek az ég világon semmivel sincs több joga, mint bármely más állampolgárnak, a bizt. őr nem hatósági ember, nem hivatalos személy! (még ha mindent meg is tesznek e látszat kialakításáért... sajnos legtöbbször sikerrel, ezt hozzá kell tenni)

2014. márc. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!