Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Zavar, hogy a biztonsági őr...

Zavar, hogy a biztonsági őr bolti szarkának néz! Tehetek ez ügyben valamit?

Figyelt kérdés

Legalább 4 hete megfigyeltem, hogyha bemegyek a Sparba, tökmindegy hogy barátnővel, párommal vagy anyukámmal, a biztonsági őr engem figyel. Nem úgy, mint egy férfi bámulja a nőt, hanem mintha lopni készülnék.

Tegnap 2x is voltunk vásárolni, először odaállt mögém, mikor 2 hasonló termék közül nem tudtam választani (ár/minőség/mennyiség arányában nem tudtam dönteni).

Még rá is néztem, hogy miért nézi, hogy mindkét kezemben van 1-1 márkának a terméke, és épp a cimkéjét olvasom.

Kb 5 percig állt mögöttem (pénztártól fél méterre álltam, tehát nem bújkáltam), mire hátrafordultam és ránéztem. Meglepődtem, nem tudtam megszólalni.

Másodszor a párommal voltunk, minden sorba bemegyünk, nézelődünk, ha valami eszünkbe jut, vagy meglátjuk hogy akciós, megvesszük. Már a pénztárnál álltunk, mikor eszünkbe jutott, hogy se zöldséget se gyümölcsöt nem vettünk, ezért visszamentünk a bolt másik végébe.

Bepakoltuk amit akartunk, mentünk a pénztárhoz megint. A biztonsági őr pedig követett, minden lépésemet figyelte.

Az elmúlt 3 évben szinte naponta-2naponta odajárok vásárolni, mindenki ismer látásból, több eladóval beszélgettem már.

Zavar, hogy engem figyel, amikor egy 4 fős roma társaság bemegy a boltba, hangoskodnak (mert ittasak), akkor meg szinte menekül előlük.

Értem én, hogy az a dolga, hogy figyeljen, de szerintem túlzásba viszi!!!


És ez nem csak tegnap fordult elő, hanem kb 4 hete figyeltem fel rá. Az előző biztonsági őrök normálisak voltak, mindegyikkel köszönő viszonyban vagyok. Mikor ez a faszi odakerült (apukám lehetne), neki is köszöntem ahogy beléptem a boltba (anyukám így tanította), de soha nem köszönt vissza.


2014. márc. 25. 09:51
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
Egyébként DM és Rossmann az a hely, ahol gyakran követik a sminkcuccokat nézegető nőket, érdekes dolog, hogy ezt hölgy ismerőseim többsége abban az esetben tartja zavarónak, ha a biztonsági őr férfi, így egyre több ilyen boltban látni női biztonsági őrt.
2014. márc. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
Utolsó, azt meg is értem, mert nem mindenkinek van pénze megvenni a drága sminkcuccokat, és sokan ellopkodják. (nővérem dolgozott Rossmannba..)
2014. márc. 25. 12:44
 33/40 anonim ***** válasza:
95%

Tudod mi ebben a vicc? Hogy téged bámul árgus szemekkel, és nem veszi észre, hogy más meg tényleg lop.

Mi szintén a Sparban jártunk így. A biztonsági őr elég rámenősen bámult, követett minket. A férjem oda is ment, hogy megkérdezze mi a gondja velünk. De még neki állt feljebb, és csak azért is minket tüntetett ki a figyelmével. A pénztárnál amikor sorban álltunk, képes volt kimenni, és a pénztár előtt állni, továbbra is minket figyelni. (mi már enyhén szólva dühöngtünk)

A marhája végig minket lesett, és nem vette észre, hogy a mellette lévő pénztárnál a kismama úgy ment el, hogy a babakocsi alsó kosara tele volt pakolva amiért nem fizetett. Amikor a kijárati ajtó csipogott be neki, akkor ment oda egy másik biztonsági őr.. Akkor szóltak a marhájának, hogy alig 1 méterre loptak, és nem vette észre..

2014. márc. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy te magad gerenrálod a viselkedését? Mondjuk figyeled a szemed sarkából, hogy követ-e, ő meg persze, hogy azt fogja követni, aki azt lesi, mit csinál éppen a biztiőr. Aki rá se néz, azt se tudja, figyeli-e, az nem valószínű, hogy lopni készül.
2014. márc. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
87%
Elhiszem, hogy zavar, engem is felidegel egy ilyen. Rossmanban szoktam ezt tapasztalni magamon, de igazából jól elszórakozok már pár éve azzal, hogyha bejön a soromba a bisztiboj, akkor azzala lendülettel átmegyek egy másikba, ha követ, megint váltok egy másik sorra, aztán vissza és végül lemarad és nyugtom van, amíg meg nem talál újra. :D Ne foglalkozz vele.
2014. márc. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
Nem szoktam figyelni. Amikor vásárolunk, én megyek elől, párom a hátam mögött. Mikor valamit kérdezek tőle, hátrafordulok, akkor látom hogy a háta mögött jön a biztonsági őr...
2014. márc. 26. 11:09
 37/40 anonim ***** válasza:
52%

Én is csináltam már ilyet, haverommal bent voltunk, és ku...ra idegesített, hogy egy tapodtat nem tudtunk mozdulni, mert az idióta egyfolytában jött utánunk (ja és nem lopni akartunk, nem szokásom).


Aztán elegem lett, és beálltunk az egyik polcsor végébe, neki simultam a farostlemezhez, kvázi "elbújtam", majd amikor nagy sietve loholt utánunk, tiszta idegesen, amiért nem látott, oda ért majdnem velem egy vonalba, akkor hirtelen kiugrottam elé és "huuuhh itt vagyok ragyogok" rákiabáltam.


Az meg majdnem infarktust kapott, és még neki állt feljebb, elkezdett ott ordibálni, de aztán kiosztottam én is hasonló hangerővel, hogy lehetőleg akkor már zengjen az egész áruház és jöjjön oda az üzletvezető, hogy mégis mi van itt. Utána legalább abba hagyta a követést.

javaslom, próbáld ki! ... jó játék, vesztenivalód nincs, de hátha leszáll rólad :D


Vagy a másik játék amit egyszer csináltunk: ugyanígy követett a hájas disznó, és mi meg szépen folyamatosan beetettük, direkt tettük be a zsebeinkbe a csokikat suttyomban, mintha nem látnánk, hogy látja, de aztán amikor tényleg nem látta, visszaraktuk, így végül semmi nem volt a zsebeinkben.

Na aztán jött a nagy pillanat, ott vártak 3-an a pénztár után, és elkezdik, hogy mutassuk a zsebeinket, meg hogy "na most megvannak".

Mi már persze előre röhögtünk, aztán mikor megmutattuk, hogy teljesen üresek a zsebeink, akkor szintén nagy hangerővel ku..anyáztunk és követeltük az üzletvezetőt, amiért zaklatják a vásárlókat, és nem lehet tőlük nyugodtan vásárolni, és még rágalmaznak is a nyilvánosság előtt.

Na többet itt se jöttek utánunk. Volt legalább negyed órás üvöltözés, aztán azzal fejeződött be a dolog, hogy az üzletvezető elnézést kért tőlünk, mi meg megfenyegettük, hogy feljelentést fogunk tenni, amiért korlátoz a személyi szabadságunkban és elment 15 percünk a hülyeségeivel. + még a panaszkönyvbe is beírtunk, és kifelé még elhordtuk minden kö... baromnak.


Az a helyzet h biztos hülyeségnek tűnik, de az ő agyi szintjükön csak ilyen módszerekkel lehet tenni ellenük, mert sajnos más nem hat, és valódi kis sheriffnek gondolja magát mindegyik. De sose felejtem el az önelégült képét, amikor azt hitte, hogy na most aztán jól megfogta a tolvajokat, ehhez képest fogott egy jó nagy semmit.


Hát hiába na, civilizálódnunk kell még sokat! Vagyok én rengeteget külföldön is áruházakban, és ott is vannak biztonsági őrök, de ilyen mértékű pofátlansággal még sose találkoztam. Talán mert lehet, hogy

1, tudnak kulturáltan viselkedni?

2, tisztában vannak a jogaikkal, korlátaikkal?

3, eleve nem feltételezik mindenkiről, hogy lopni megy?

Ott miért nem volt még sose ilyen tapasztalatom?

2014. márc. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim válasza:
Mi egyszer a Tescoba befelé menet jártunk így. Elkezdett csipogni a kapu, mikor bementem. Aztán barátomnál is mikor jött utánam. Jöttek az őrök, mentünk szobára :D Elkérték az iratainkat, megkérdezték, hogy mit keresünk itt, mert egyébként nyaralni mentünk és az országnak abban részében se jártunk még soha addig :D Meg még feltettek pár kérdést, nem is emlékszem már, hogy mit. Ja meg megnézték a kamera felvételeit (?). Azóta se értem ezt a logikát. Ha előzőleg loptam volna valamit bent, akkor hogy hoztam volna ki, hogy ne csipogjon? És ha ez a zseniális trükk mégis sikerült volna, akkor mi a francnak mennék vissza a lopott csipogós cuccal a zsebemben? :D Hozzáteszem szűk rövidgatyában meg ujjatlan topban voltam mert volt vagy 40 fok, nem is nagyon lett volna hova dugni a cuccokat, egy szál pénztárca volt csak nálam, és ennyi. :D De én nem háborodtam fel, csak jót röhögtem az egészen, és megkérdeztem, hogy ezt most teljesen komolyan gondolták-e... :D Aztán 15 perc után elengedtek és azóta se jártam arra, azt se tudom melyik városban volt ez a Tesco :D 25/L
2014. márc. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Tescoban dolgozó ismerősöm azt mesélte, hogy sokszor a biztonsági őr vagy a vevőszolgálati pultban dolgozó megnyom egy gombot, és a kapu beriaszt.

Ilyenkor akik áthaladnak, mindenkit átkutatnak, ha nem találnak semmit, akkor elnézést kérnek és megy mindenki a dolgára.

2014. márc. 26. 19:06
 40/40 anonim ***** válasza:
ez tényleg így van, amolyan alapot teremtenek maguknak, csak azt nem értem, ezt miért tűri sok ember?????
2014. márc. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!