Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kezdjek magammal, ebben a...

Mit kezdjek magammal, ebben a számomra reménytelen helyzetben?

Figyelt kérdés

A suli elvégzése után visszakerültem a szülővárosomba, mert itt kaptam állást. Egy nagyon kis városban lakom, ahol szinte semmi szórakozási lehetőség, és egy barátom sincs itt, velük évek óta megszakadt a kapcsolat. Otthon élek a szüleimmel, akik teljesen más mentalitásúak mint én, egyszerűen képtelenek vagyunk megérteni egymást. Apa elég magának való, szinte sosem beszélünk egymással, anyával tökéletes párt alkotnak, de neki is elég sok gondja van. Az egész életem abból áll, hogy reggel felkelek, elmegyek dolgozni, aztán hazajövök és leülök a gép elé. Nagyon rossz, hogy nincs egy barátom se, nem tudok sehová elmenni. Ettől szörnyen frusztrált vagyok, ideges, állandóan rossz kedvem van, emiatt mindig összeveszem a szüleimmel. Állandóan lecsesznek, hogy hogy lehet nekem ilyen rossz itthon, amikor mindenem megvan. Mégis mit akarok még. Meg hogy milyen önző vagyok. Nem értik meg, hogy nekem az nem okoz boldogságot h a napjaimat a 4 fal közt töltöm. Nincs egy ember, akivel megbeszélhetném a problémáimat, nincs senki, akit érdekelnék. 23 évesen kb egy vénlány életét élem. Nem tudom mit csináljak, a biztos munkámat egyenlőre nem hagyhatom itt, hogy másik városban próbáljak szerencsét, de lassan megöl a magány. Anya szerint flegma vagyok, önző, és nagyon rossz ezt hallani, hogy tényleg ilyen lennék, mert igazából nagyon érzékeny, érzelgős, szeretetéhes lány vagyok, de kezdek kifordulni magamból, és bánt hogy olyannak tűnök, amilyen nem vagyok.

Tudom, hogy másnak sokkal nagyobb bajai vannak, de én ezt képtelen vagyok még hosszútávon csinálni. Élni akarok, mert ez nem élet. Mégis mit tehetnék? Vagy szerintetek is túl bonyolítom a helyzetem és elég ok az a boldogságra, hogy anyagilag jól el vagyok látva, de érzelmileg nem kapok semmit?

23l



2014. márc. 26. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban.

Próbálj ki valamilyen társas sportot. Jó mert eltereli a gondolataidat arra a rövid kis időre, amíg tart és ha szerencséd van, még új emberekkel is össze ismerkedhetsz.

2014. márc. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

pár eltéréssel de sok a hasonlóság nálam is

23L

2014. márc. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Állandóan lecsesznek", de előtte írod, hogy folyamatosan frusztrált, ideges vagy, és emiatt veszekszel velük. Szerintem a legfontosabb lenne, hogy ne vetítsd ki rájuk a saját nyomorodat, és ne rájuk legyél mérges a helyzetedért. Gondolom, nem tiltották meg, hogy új barátokat keress vagy felvedd a régiekkel a kapcsolatot.

És ne úgy állj hozzá, hogy milyen nehéz neked az ő életstílusukat elviselni, mert pont hogy nekik kell elviselni a frusztráltságodat meg a hisztijeidet.

2014. márc. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudod, teljesen igazad van...
2014. márc. 27. 21:58
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok


amit szerintem megpróbálhatnál, hogy javuljon a helyzet:

- keresni valami sportot vagy bármilyen más szabadidős tevékenységet, ahogy az 1-es válaszoló írta

- ha van olyan munkatársad, akivel jól kijöttök, vele is lehet kicsit jobban barátkozni és munkaidőn kívüli közös programokat kitalálni

- a szüleidhez kicsit másképp viszonyulni, segíts, ha látod, hogy valamelyiküknek sok a dolga, főzzél nekik egyszer ebédet/vacsorát, ilyesmik


Valahogy mindenképpen el kéne érni, hogy jobban érezd magad a bőrödben, de ezt ne a szüleidtől vagy bárki mástól várd, mert ahogy nem ők tehetnek a Te bajaidról,ugyanúgy megoldani se tudják azokat.

2014. márc. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!