Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Volt valaki hasonlóan reményte...

Volt valaki hasonlóan reménytelen helyzetben? Nem hajlandó bilire, wc-re ülni.

Figyelt kérdés

Kisfiam nagyon makacs természetű...2.5 éves, de sehol nem tartunk a témával. Természetesen nagyon régóta próbálkozunk mindenfélével...Legtöbbször nem is szól, hogy kaka van, nem hagyja magát pelenkázni, rugdos, hisztizik, minden csupa kaka már közben...

Volt pár nap úgy 4 hónapja, mikor nagyon érdekelte a téma, állandóan a bilin ült, de mindig akkor pisilt, mikor eppen nem ült rajta...

Raültetni nem lehet, elképesztő hisztiket vágna le, fizikai képtelenség. Ugye ez egyszercsak megváltozik? Igyekszem türelmes lenni, de kezd elegem lenni. Tényleg próbáljuk ösztönözni, s nem stresszeljük.

Közben szuletett kistesója három hónapja. De nem látok összefüggést.

Amúgy elképesztő okos gyerek, folyékonyan beszél jó ideje, hibátlan nyelvtannal, választékosan. Nagyon értelmes kisfiú. Miert nem megy akkor pont ez a dolog?


2013. máj. 20. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyan ez volt, hanyagoltam a témát, 3,5 évesen 1 hét alatt lett szobatiszta!!!

Elvittem pszichológushoz is!!!

Ő azzal magyarázta, a gyerek nem akarja elveszíteni a kakit, pisit, fél hogy ha a wc-be, bilibe megy, akkor nem lesz többet, de ha a pelenkába megy, azt megszokta, tudja lesz megint! Ez olyan neki, mintha neked levágnák a kezed! Engednéd!?

Körmét engedi levágni!? Mert ha nem, akkor a kaka pisi is ilyen, azt hiszi ha levágod, nem nő vissza , nem akarja elveszíteni!!!

Hanyagolni kell jó idelyig, addig míg rá nem ül hiszti nélkül, nem fog leszokni!!!

2013. máj. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert nincsen tökéletes gyerek.

A lányom is 2,5 éves és teljesen szobatiszta már fél éve, de beszédben még úgy mondja a mondatokat, hogy: èn ül fel bicaj.

Amikor az én lányom tökéletes nyelvtannal fog beszélni akkor fog a fiad teljesen szobatiszta lenni.


Addig pedig a következöket tehted. Ne beszélj róla, ne gondolj rá, ne csinálj semmit. Már tisztában vele mit kellene csinálni, mert ahogy írod már meg lett mutatva és folyamatosan küzdötök. Egyszerüen hagyd a pelust rajta, ne kérdezz töle semmit. Ha szól, hogy menne akkor segíts neki, ha nem mond semmit akkor ne kérdezd töle, ne kérd töle. Ha tudtok járjatok szobatiszta gyerekekkel össze, és hagyad had menjen be a másikhoz amikor wc-ik.


Lányom mindenhol a wc sztár, mert imád wc-ni. 5 másik 3 év alatti gyerekkel járunk össze, és 3-an mindig körbe állják míg pisil a lányom. az meg tiszta boldog, hogy ö milyen ügyes, a többi gyerek meg is szokta tapsolni. habár mostanában már ne olyan érdekes, nem jár már 10 percenként.

2013. máj. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Körmét sem engedi levágni. Da a haját mostanában már igen.


Jár amúgy bölcsibe, ott látja, hogy a legtöbb gyerek már megy wc-re. Azt hittem ez meghozza az áttörést, de nem.

Amúgy ha megkérdezem, hova kell pisilni, kakilni, azt mondja a wc-be. Ha megkérdezem, hogy te hova kakilsz? A wc-be- válaszolja. Ezert sem értem. Tudom, hogy nem maradunk igy örökre..Csák biztos azert is idegesít, mert a csalad nem hagy békén. Állandóan izelgetik, hogy milyen dolog ekkora gyereknek bekakilni...

Szerintetek jobb akkor, ha semmit nem beszélek a témáról, ha nem is próbálom finoman ösztönözni?

Meglesz az igénye ra csak úgy magától?

2013. máj. 20. 21:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt a törtenetet akar en is irhattam volna...mi sosem eröltettük a temat.Persze meg-megkerdeztük akarsz-e a bilibe pisilni, kakalni a valasz mindig nem volt.En sem tudtam raültetni, mert tiltakozott, ugyhogy hagytam.Persze idegesitett masok kerdese:na hogy all a gyerek a peussal? meg ekkora gyerek es bapisil.Ha levettük rola pelust bepisilt, es meg csak nem is szolt!Es egyszercsak megvaltozott a dolg.Multhet szerdan delutani alvas utan azt mondta nem kell pelus, gondoltam egy fellangolas, raadasu el is kellett mennünk valahova.Es azota nem is hor pelenkat.Nehany baleset volt, de gondolom ez normalis.Elsö napokban nem akart kakalni, de mostmar az is megy.Ja es a biliröl hallani sem akar, csak wc-re megy.Szoval elöbb utobb eljön az ö ideje is.Az en fiam most 2 ev 7 honapos.kitartast neked!
2013. máj. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!